Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    895

Panowie, spotkaliście się kiedyś z odmową rejstracji ciągnika ze względu na brak danych w dowodzie? Tzn brakuje między innymi mocy ciągnika, dopuszczalnej masy zespołu pojazdów, masy własnej, masy całkowitej przyczep z hamulcem/bez hamulca? Mam pojechać na badania, ustalić te dane i wtedy wrócić do WK. Ale teraz tak się zastanawiam czy po prostu tak trafiłem przy okienku czy jest to faktycznie niezbędne? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

to czemu na aktualnym dowodzie ich nie ma? poprzedni wlasciciel miał takie plecy w wk że przeszło bez tych danych? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
 

Najwyższy czas moją Renatę zarejestrować... Powinno się to dawno zrobić ale... Ciągnik mam z Holandii czyli posiadam tylko fakturę zakupu z Holandii... Dzisiaj zawiozłem to do tłumacza na jutro mam mieć przetłumaczoną fakture... Co do dalej? Skarbówka ale co wypełnić bo bym to dzisiaj jeszcze zrobił VAT-25? Potem po czerwone blachy do WK i przegląd i rejestracja... Moje pytanie brzmi jeszcze tak: Czy do Urzędu Skarbowego muszę mieć jakieś upoważnienie od taty? Bo szczerze jego mi się nie chce ciągać bo mam swoje sprawy do załatwienia jeszcze. Do WK wiem że muszę mieć ale do US też?    

 
VAT-25 czy VAT-26? Bo nie pamiętam. A i wyjdzie że brak obowiązku na druku z tego co kojarzę.
Ja bym podjechał na jakąś lepszą OSKP i zapytał czy potrzebne blachy i pc na badanie czy przejdzie bez i wystawią na zaświadczeniu OBT na 2 lata + ustalą dane techniczne (dbt płatne dodatkowo - przynajmiej tak kiedyś było).
W WK wystarczy upoważnienie i dowód osobisty ojca w US nie pamiętam.
 
 
 

Panowie, spotkaliście się kiedyś z odmową rejstracji ciągnika ze względu na brak danych w dowodzie? Tzn brakuje między innymi mocy ciągnika, dopuszczalnej masy zespołu pojazdów, masy własnej, masy całkowitej przyczep z hamulcem/bez hamulca? Mam pojechać na badania, ustalić te dane i wtedy wrócić do WK. Ale teraz tak się zastanawiam czy po prostu tak trafiłem przy okienku czy jest to faktycznie niezbędne? 

A nie prościej pojechać na OSKP, zapłacić za badanie i mieć wszystkie dane w nowym DR?

Nowy czy stary ciągnik? Bo jak nowy to pewnie już masz gdzieś świadectwo homologacji i to styknie zamiast badania.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sickle123    0

Witam. mam możliwość zakupienia ciągnika który posiada dokumenty i tablice, jednak jest problem że jego obecny  właściciel  kupując go nie przerejestrował go na siebie i ma go już jakieś 14 lat. istnieje jakaś możliwość rejestracji?

Edytowano przez Sickle123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Żaden problem tylko musisz mieć tą pierwszą umowę w orginale między właścicielem z dowodu rejestracyjnego a tym gościem od którego będziesz kupował, Ubezpiecz w dniu kupna i jak masz przegląd to na rejestracje masz 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Grzela kiedyś tak kupiłem samochód ,ja mając 2 umowy nie miałem zbytnio problemów,ale z tego co dowiedziałem się “bokami“ miał problem poprzedni właściciel z urzędem skarbowym,z tym że nie zameldował do ewidencji pojazdów,i nie pamiętam ubezpieczenie...... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Dołączam sie do pytania, słyszałem że bez problemu można tak zrobić ale czy to jest pewne to nie wiem.

pewnie że można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

Mam okazje kupić ciągnik okazyjnie, ale nie mam dokumentów zgubił,  oczywiście przeglądu i oc nie było płacone

czy da rade jakoś go zarejestrować ? jak tak co w jaki sposób ?

czy lepiej gdzie kupic jakies dokumenty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

da się, trzeba się udać do wydziału komunikacji i zgłosić zagubienie dokumentów, tylko nr rejestracyjny trzeba znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

może najpierw dowiedzmy się czy ciągnik był zarejestrowany w PL czy np w państwach UE czy nie był nigdzie zarejestrowany.

Rozumiem że nr ramy sprawdzony na policji że nie jest kradziony?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

jak był rejestrowany to właściciel idzie do wydziału komunikacji, wyrabia nowy dowód - dostanie najpierw miekki skoro brak badania technicznego i tablice, zrobi badanie to dostanie twardy, będzie miał twardy to go kupisz bo z miekkim dowodem (PC) to pojazdu lepiej nie kupować.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączone

 

 

Witam mam kilka pytan odnosnie rejestracji mojej c 360. Kilka lat temu tata kupił traktor ale ze nie było potrzeby i nie maił prawa jazdy nie rejestrowal go, 2 lata temu tata zmarł a ja chciałbym teraz zarejestrowac teraz ten traktor jesli było by to możliwe? Posiadam umowe kupna sprzedaży która jest na tate i dowód rejestracyjny na poprzedniego własciciela. Tablicy rejestracyjnej brak. Dodam ze traktor nie ma kabiny. Czy jest mozliwosc zarejestrowania takiego traktora? Co musze miec? Potrzebna kabina?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Można zarejestrować na Holendra ponieważ tam nie trzeba było kwitów .

i w cepiku w pewnym momencie lub systemie pojazd w WK spotkają się dwa takie same modele ciągnika o tym samym numerze ramy/VIN.

Życzę powodzenia ;)

 

Co do autora - jest temat o rejestracji pojazdów, to po pierwsze.

Po drugie masz dwie opcje - sprawa spadkowa i wszystko legal, lub spisanie umowy sprzed śmierci (czy to darowizny czy to sprzedaży). Przy sprzedaży w umowie wpisać że ciągnik uszkodzony i niekompletny (brak kabiny i np silnika) i niską cenę wpisać. Potem US i OC u ubezpieczyciela. W US przywalą się jak nic że nie zgłosiłeś się w 14 dni. Czynny żal itp. i po sprawie. Najwyżej parę groszy zapłacisz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

ale kabina w ciągniku już zarejestrowanym jest potrzebna?

Popytaj na norcom (forum diagnostów). Wg mnie obowiązują przepisy z dnia pierwszej rejestracji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostawiajac ta juz ta kabine. Jezeli miałbym spisana umowe darowizny z tata to moge rejestrowac traktor?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a co mówi na to twój wydział komunikacji?

Zadzwoń, powiedz że masz ciągnik, dr, umowę darowizny od taty i co więcej trzeba to Ci powiedzą.

Tylko posprawdzaj sprawy w Urzędzie Skarbowym jeszcze bo tych rzeczy nie znam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

po co masz tam iść? Pójdziesz i pokażesz kwity, zobaczą czego brakuje i będziesz miał problemy.

Dzwonisz, pytasz o co chodzi bez podawania szczegółów czyli marki ciągnika i modelu.

 

Po to są telefony. Starsze pokolenie wychodzi z założenia że urzędnik pomoże a tak naprawdę ten urzędnik obecnie więcej zaszkodzi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj