kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

hubertuss    4653

Ciagnik był by tylko jeden a 80 -90 km to maks co było by potrzebne. dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaim33    2

Ja też chciałbym zasięgnąć opinii ekspertów. A więc mam gospodarstwo o powierzchni ok 10 ha + dzierżawy(30 ha) na które nie biore dopłat(nie mam spisanych umów, ale da się to załatwić), prowadze hodowlę zwierzęcą(bydło opasowe i tuczniki 15 macior w cyklu zamkniętym obecnie na stanie 200 sztuk)bydła nie jest dużo ok 20 sztuk ale w tym roku mam nadzieję zacząć budować nową oborę na ok 50 sztuk + cielęta. Chciałbym złożyć wniosek o dofinansowanie na ciągnik ok 100km z turem(do innego ciągnika) i kilka maszyn a mianowicie rozrzutnik, agregat ścierniskowy, prasę rolującą jeszcze nie wiem dokładnie. Jestem z województwa śląskiego, pola górki, gliniaste. Najbardziej boję się ewentualnej kontroli bo nie wiem czy moja stara obora przejdzie jest za blisko domu(15 m) jest w niej za mało miejsca na taką ilość byków. Ciągniki które posiadam obecnie to Zetory 7711(1989r.), 5320 (2001r.)i MF 225(1987r.) i nieopłacany C-330. Czy jest możliwe aby rozpatrzono pozytywie mój wniosek? I kiedy będzie nabór? I bardzo proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kiedys w tv słyszałem ze sprawdzili rolnikowi obore miał mało m2 na sztuke czy coś takiego i był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To w końcu jak jest z tymi łąkami ekstensywnymi ( pakiet 3.1) musi być zaświadczenie z ochrony środowiska lub parku narodowego jeśli łąki są w natura 2000 lub w parku krajobrazowym czy nie koniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

co do tych lak to musisz sie dokladniej dowiedziec u siebie w agencji na moim terenie czegos takiego nie ma.

 

co do modernizacji to bylby troche problem w razie kontroli masz troche balaganu.sprzet to by ci dali bez problemu na takie warunki ale do kontroli sa dosc uwazni i dokladni.zloz wniosek gdy zaczniesz budowac nowa obore i pogadaj z kims kto by pisal ci ten wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

przejąłem gospodarstwo dokładnie 15 mies temu. jest szansa ze dostane dofinansowanie z Tytułu Młodego rolnika bo kiedyś na złożenie wniosku było 12 mieś, zmieniło się coś odnośnie czasu złożenia tego wniosku nowej edycji "Młodego Rolnika"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A ja mam takie pytanie, otóż: Tato w tamtym roku brał na siebie maszyny na PROW, przyczepę, cyklop i agregat. I teraz chciał by mi przekazać część gospodarstwa żebym mógł uzyskać MR, czy jest to możliwe?? Proszę o odpowiedź :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Co się robi z wnioskiem obszarowym przysłanym przez agencję jeżeli już sie oddało ziemię komuś innemu w dzierżawę i samemu nie bedzie sie ubiegać o dopłaty. I drugie pytanie: co trzeba zrobić żeby przejąć dopłaty zwierzęce brane wcześniej przez żonę która przed ślubem miała oddzielne gospodarstwo a teraz już mamy połączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak wpisac do kalkulatora wielkości ekonomicznej łąke na której kosi się siano i wypasa krowy lub konie. łąki i pastwiska uzytkowane intensywnie- zielonka, cczy łaki i pastwiska uzywane ekstensywnie - zielonka, czy tez nie wpisuje sie wcale. Czy jest jakis oficjalny przelicznik km na h ile wynosi, czy powierzchnia łąk jest brana pod uwagę przy wyliczaniu potrzebnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Co się robi z wnioskiem obszarowym przysłanym przez agencję jeżeli już sie oddało ziemię komuś innemu w dzierżawę i samemu nie bedzie sie ubiegać o dopłaty. I drugie pytanie: co trzeba zrobić żeby przejąć dopłaty zwierzęce brane wcześniej przez żonę która przed ślubem miała oddzielne gospodarstwo a teraz już mamy połączone?

1) powinienies oddać wniosek do do ARiMR lub nowemu właścicielowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7245    1

kamilek0920 jak w tym roku ze zwrotami PROW na maszyny rolnicze.? kiedy będzie sie składac wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

podobno kolo lipca z tym nowym prowem ma byc.

a co do wniosku to nikomu go nie oddajesz tylko zostaw sobie temu komus nie oddawaj bo sa tam Twoje dane on sobie swoj zlozy.jezeli cale gospodarstwo oddajesz w dzierzawe a jesli tylko czesc to wykresl te dzialki ze swojego wniosku.

co do przejecia platnosci zwierzecej to we wniosku sie wypelnia tam o wspolwlasnosc na pierwszej stronie zajdz do agencji to ci pomoga to rozwiazac.

co do przeliczika koni na hektar to tyczy sie chyba tylko ornych ale dokladnie nie wiem.

co do tego mlodego rolnika polaczonego z PROW to mysle ze sie da bo tez bedzie gospodarzyl.ale dopytaj aw agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, jest na poprzedniej stronie ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tego co wiem MR mozna łączyc z PROW. Wypełniał ktoś z was kalkulator wielkosci ekonomicznej ten w exelu. Gdzie mam wpisac powierzchnie łąk a może nie wpisuje się? Przy przeliczaniu km na powierzchnię ile dokładnie km na jeden h liczyć. Z odpowiedzi na mój post powyzej wnioskuje że około 5 czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

do kamilek0920 slyszales cos o zaliczkach pod prow podobno minister cos podpisal i ma to wejsc w zycie wiesz cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy w procesie weryfikacji wniosku dla działania Modernizacja gospodarstw rolnych" obowiązuje KPA aż do momentu wydania decyzji (zgody na podpisanie umowy bądź odmowy przyznania pomocy) czy też przez cały czas obowiązuje KC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Płatnośći zrównoważone ,co to jest? i czy takie coś istnieje?.Może ktoś wie szczegóły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

wskażcie mi proszę czy w procesie weryfikacji wniosku dla działania Modernizacja gospodarstw rolnych" obowiązuje KPA aż do momentu wydania decyzji (zgody na podpisanie umowy bądź odmowy przyznania pomocy) czy też przez cały czas obowiązuje KC??

Zgodnie z ustawą z 7 marca 2007 o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ustawa) dla działań inwestycyjnych nie stosuje się przepisów kpa za wyjątkiem przepisów dotyczących właściwości miejscowej organów, wyłączeń pracowników organu, doręczeń i wezwań, udostępniania akt a także skarg i wniosków (art 22 pkt 2). Cały tryb obsługi wniosku jest opisany w rozporządzeniu MRiRW (strona z rozporządzeniami). Podstawowa zasada to dwukrotne wzywanie do uzupełnienia wniosku.

W przypadku odmowy przyznania pomocy przysługuje prawo wniesienia skargi do sądu administracyjnego, na zasadach z ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (art 22 pkt 4).

Kodeks cywilny zaczyna obowiązywać dopiero po podpisaniu umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

Mam pytanie do kamilek0912 mam 37ha ornej z których do dopłat obszarowych podaje 33ha gdybym wydzierżawił 10ha miał bym 47ha moje gospodarstwo ma od 4 do 6 klasy ziemi wiekszość 5 klasy i moje gospodarstwo leży na obszarze onw mam szansę uzyskać dofinansowanie z modernizacji gospodarstw rolnych na kąbain zbożowy jak tak to na jaki może być najmniejszy proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Zgodnie z ustawą z 7 marca 2007 o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ustawa) dla działań inwestycyjnych nie stosuje się przepisów kpa za wyjątkiem przepisów dotyczących właściwości miejscowej organów, wyłączeń pracowników organu, doręczeń i wezwań, udostępniania akt a także skarg i wniosków (art 22 pkt 2). Cały tryb obsługi wniosku jest opisany w rozporządzeniu MRiRW (strona z rozporządzeniami). Podstawowa zasada to dwukrotne wzywanie do uzupełnienia wniosku.

W przypadku odmowy przyznania pomocy przysługuje prawo wniesienia skargi do sądu administracyjnego, na zasadach z ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (art 22 pkt 4).

Kodeks cywilny zaczyna obowiązywać dopiero po podpisaniu umowy.

 

dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź, jestem pod wrażeniem urzędniczej kompetencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przegladajac nowe zasady ubiegania się o rentę struklturalną na stronie arimr znalazłem zapis

"zobowiązać się do prowadzenia osobiście działalności rolniczej na przejętych użytkach rolnych przez co najmniej 5 lat oraz do złożenia wniosku o wpis do ewidencji producentów, a w przypadku następcy również do sporządzenia planu rozwoju przejmowanego gospodarstwa"

Czy prowadzenie gospodarstwa prze 5 lat mam rozumiec jako ubezpieczenie w krus czy tylko sam fakt prowadzenia gospodarstwa o nie zmniejszonej powierzchni przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj