ansu

Strip-Till w praktyce

Polecane posty

mirekcich    139

te artykuły to o kant d*py potłuc ... ja w tym roku całosc npk w pas uprawowy(mojego typu ;)  ) ,a ze miałem pietra ,ze bedzie za duzo nawozu w poblizu ziarna to zrobiłem wiecej nawozu głeboko a mniej płytko,efekt taki ze moja pierw sie poddawała suszy od "sąsiadowych " z nawozeniem powierzchniowym rozsiewaczem,czyli następny mit 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Te całe porównania są niewiele warte bo powinny być na tej samej odmianie i w kilku powtórzeniach a to że sąsiad ma lepiej lub gorzej wzrokowo o niczym nioe świadczy .To plon w zbiorniku kombajnu się liczy a nie wrażenie a najlepiej kombajn z mapowaniem plonu to przemawia i udowadnia właściwe decyzje co do technologi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

To co z Ciebie za rolnik jeśli po wyglądzie , barwie i braku reakcji na suszę nie jesteś w stanie ocenić potencjału rośliny...  czy to zborze czy trawy czy inne rośliny,zasada jest ta sama  .Zawsze z tej "lichej" lepiej sypie ,czy to pszenica czy kukurydza czy rzepak albo buraki ,no powagi troche ...

Edytowano przez mirekcich
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Taki ze mnie rolnik że stać mnie na każdą maszynę której zakup uważam za celowy bez spawania i eksperymentowania na złomie  .A nie raz zbierałem kukurydzę wyglądającą na 15 t a sypało 8 a inna wygląd na 8 a sypała 12 T. Więc takie potencjalne ocenianie plonu po wyglądzie jest dalej  moim zdaniem  du...ę rozbić .A jestem w stanie udowodnić na mapach plonowania  że QQ wyrośnięta na prawie 4 m nie da takiego plonu jak taka około 3 m (oczywiście liczę ziarno nie kiszonkę ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Po pierwsze to nikt tu nie mówił że 4m kukurydza da więcej ziarna od 3 m ,Ale jeśli masz takie spostrzeżenia to nic dziwnego że kupujesz takie drapaki ...inni mogą mieć większe wymagania co do sprzętu. Po drugie tylko chyba ślepy nie widzi co lepiej na polu wygląda ,jeśli są dwi plantacje obok siebie i nie mam tu na myśli tylko wysokości ... Ale Ty lecisz jak zwykle w skrajność i gorsza plantacja daje lepszy plon ,niestety już to wielu zweryfikowalo i olali ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Do każdej sytuacji wymyślasz swoją ideologię. Tylko że dalej to suche wioskowe bzdety, których nikt do siebie nie bierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

niestety mam w głebokim powazaniu twoje zdanie ;))) i ludzi bez pojęcia agrotechniki  uprawy roslin ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
4 godziny temu, mirekcich napisał:

niestety mam w głebokim powazaniu twoje zdanie ;))) i ludzi bez pojęcia agrotechniki  uprawy roslin ;))

Panie inżynierze agrotechniki i uprawy (wątpię że masz średnią skończoną o studiach nie wspominam bo więcej błędów niż wyrazów  ) już raz wymiękłeś i ze wstydu widocznie usuwałeś kilkadziesiąt swoich wpisów -więc trochę pokory .Znam podobnego charakterem do ciebie wszystkich poucza a na podwórzu smród i syf że przejść nie można. Wszyscy   znający go omijają szerokim łukiem  .Więc słuchaczy szuka wśród obcych (zastanawiam się czy to czasem nie ty ) .Więc dla rozjaśnienia inżynierskiej wiedzy  gruberowanie iluś tam belkowym gruberem  na 25 cm to nie  ST . ST to wjazd w ścierń gdzie pozostałości roślin leżą na wierzchu chroniąc przed erozją i parowaniem wody i ty twoimi teoriami tego nie zmienisz . Ale jak udowadnianie swoich racji cię dowartościowuje to męcz to dalej . A na dowód że nie masz nic do pokazania jest brak zdjęcia rzekomego agregatu (grubera do ST) .Taki ekspert z pewnością pochwalił by się gdyby miał czym (i nie wal ściemy że skromność czy rzekome unikalne rozwiązania cię powstrzymują) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

narazie najwiekszym baranem to jestes ty i potwierdzają to twoje zdjęcia z pola,ale taki waciak oczywiscie musi zejsc na temat ortografii ,az sie smiac chce jaka z ciebie gównażeria ;)  pokazałem niektórym jak mozna poprawic strip til ktory w kukurydzy nie wyrabie,a ze tu samę głąby to pousówałem,zebyscie dalej kaleczyli uprawe  ;) jedynie z ansu i kilkoma osobami mozna było podyskutowac ,a wy to takie pokemony ktore sie nasłuchały youtuba i powtarzają smród ;)   poprostu chciałem komus kto chce tym sposobem uprawiac cos podpowiedziec ,bo mnie sie w mojej miejscowosci pytają co takiego robie ,ze w jednym przejezdzie mi tak dobrze rosnie . Ciebi sie pewnie tez pytaja ,zeby wiedzieli jak nie spartolic ;)  co do agregato to w przeciwienstwie do ciebie zauwazam jakies wady i bedą zmieniane,bo ma to byc maszyna  bardzo uniwersalna,wiec jak bedzie produkt ostateczny ,napewno sie pokaze ;))   ale ty nie rozumiesz ,ze mozna cos sukcesywnie poprawiac ,bo taki betonowy jestes ;))

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Panie inżynierze   skoro nie ogarniasz ortografii to jest edytor tekstu który poprawi twoją niemoc bo faktycznie każdy może być w czymś słabszy (ale trzeba chcieć i troszkę się zdyscyplinować )   .Jak twoje uprawy wyglądają tak jak twoja ortografia to to mam wyobrażenie a nie sądzę aby ktoś kto nie umie pisać umiał co kolwiek innego- nawet usuwanie obornika wymaga jakichś umiejętności nie wspominam o spawaniu i poprawianiu twojego iluś tam belkowego  grubera .Nie spinaj się tak jakby chodziło o twoje życie bo masz jedno a widać że ci puszczają nerwy a brak opanowania jest słabością którą trudno później wytłumaczyć .W czasach szkoły podstawowej ty" baranie" zwracała się nauczycielka z polskiego do niektórych po dyktandzie z waciakiem  się nie spotkałem ale z Wikipedii Waciak

Fufajka lub kufajka (z ros. фуфайка, куфайка – nazwa ta ma jednak starszy rodowód i wywodzi się od mongolsko-tatarskiego słowa фофудья ("fofudia") oznaczającego ciepłą odzież, fufajkę[1], waciak[2]) – ciepły ubiór wierzchni w formie grubej obustronnie pikowanej kurtki chroniący przed mrozem i chłodem. Szyty głównie na watolinie.

Przeważnie jest to ciepła kurtka robocza szyta z drelichu. Może występować także jako zwykła pikowana kurtka zimowa i być szyta z innych materiałów. Występują modele z rękawami, a także bezrękawniki.

Odzież szczególnie popularna w Europie Wschodniej i na terenie Rosji.

a po co ty w lipcu to używasz nie mam pojęcia masz problemy zdrowotne i musisz je wygrzewać twój problem proponuję do kompletu czapkę uszatkę staniesz koło głębosza i coś tam poprawisz a to sprayem jakieś wzorek albo lepiej nadaj mu nazwę trzybelkowy ST

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

odpowiem ci tylko tyle,widziałes kiedys poloniste w polu ??  nie poprawiam bo mi sie zwyczajnie nie chce ;))) to ty jestes przyspawany do schematu ;)))  jak nie masz do dodania nic sesownego w temacie,to sie nie udzielaj ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Wspomniałeś o baranie i waciaku a to wypisz wymaluj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

wiesz dlaczego kuhn produkuje pługi ,grubery i strigera ? zeby nie dyskutowac z takimi ograczonymi ludzmi ja ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ciekawe że ne produkują grubera trzybelkowego -brak im takiego inżyniera jak ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Ja mam dwubelkowy pasowy ,może dlatego  :)))

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ani takich ani takich nie robią rzeczywiście >A to masz jakiegoś polskiego złoma który się zapycha bo zachodnie mają co najmniej   3 rzędy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

tos ameryke odkrył,ze nie robią tylko pod swoim logiem sprzedają... a co mnie obchodzi co mają zachodnie???? narazie jest lepszy od wszystkich zachodnich razem wziętych ;)) i skoncz juz pier..lic  bo to sie załosne robi ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A ty odkrywasz amerykę że po gruberze coś tam rośnie i nazywasz to ST Chłopie to nie ST tylko uprawa uproszczona więc załóż oddzielny temat a nie truj du... tym co robią to o czym piszą .Poryć na polu gruberem i wpadać w zachwyt że odkrycie u nas takie niedorajdy co kupili horsch tiger już splajtowali bo myśleli tak jak ty że odkryli amerykę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

ale zasciankowy głąb z ciebie,naprawde szkoda klawiatury na dyskusje... otwórz sobie jakis kosciół  św strip till w twoim własnym mniemaniu ;))))

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Panie inżynierze nie rozróżnia pan podstawowych pojęć rolniczych a chce pan innych pouczać i na dodatek nadal błędy ortograficzne- w gumiaki widły w dłoń a nie klawiaturę skoro nie potrafisz jej ogarnąć .Teraz już mam pewność że z ciebie wielki wiejski  filozof którego wszyscy omijają z daleka -jak brak argumentów to obelgi nosz wykaż się charakterem a nie jak przedszkolak .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Nie ma sensu dyskutować z pustakiem bo trzymasz się swoje wersji jak "chłop" pługa:) czyli widły bardziej tobie pasują,jesteś jałowy... , Ja coś zmieniłem ,okazało  sie duzym plusem a ty masz ból d*py ,ze nie po twojemu .Jak gówniarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Fajnie by było, jak byś nauczył się używać wiedzy i argumentów do potwierdzania swojej tezy. Wróć jak tego się nauczysz, będzie jak podyskutować. Argument typu, wyższa od sąsiada tutaj nie robi wrażenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Ale po co mam z Tobą dyskutowac? Wniosłes cos do tematu ? Jesli sieje sie kukurydze z potencjalem 70-80 ton masy  i ta kukurydza w "mojej" uprawie pasowej tyle daje ,to czego ty nie rozumiesz? Myślisz że zasiejesz wszędzie i jakkolwiek i da tyle masy bo ktoś ustanowił taki rekord w Polsce?? Ty nie masz bladego pojęcia co z czym się je ... Z ziarnową jest ta sama zasada i każdą inną rośliną,W reklamowkach są potencjały plonowania A my możemy tak robić żeby ten potencjał wykorzystać. Ale z kim ja tu dyskutuje ...

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    2023

@mirekcich, załóż temat gruberowanie w praktyce i tam się udzielaj, bo tutaj piszesz kompletnie nie na temat. Raczej nikogo kto regularnie tu wchodzi , nie interesuje Twój wstręt do strip-tilla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj