szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bortys2001    42
31 minut temu, maniekc360 napisał:

Może po ugorze niskie pH i brak składników.

Ta ładniejsza że zdjęcia to najuboższe pole, pH 5 a gryka najbujniejsza, jednak myślę że orany na wiosnę nie zdąży się rozłożyc i są problemy. Oba zdjęcia robione z tego samego miejsca  stojąc na miedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 16.06.2023 o 14:09, maniekc360 napisał:

Może po ugorze niskie pH i brak składników.

myśle, ze to nie ma dużego wpływu. widocznie bardziej jej pasuję zimowa orka po ugorze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

W gryce zaczynają się pokazywać pąki kwiatowe, czy można jeszcze dokarmić dolistnie?

Czy po przekwitnięciu można jeszcze dokarmić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Ja bym karmił ale wody nie ma. Burze przechodzą dookoła a u mnie deszczu brak od 16 mają. Gryka stoi - to cud że jeszcze coś jest na polu. Już skarłowaciała bo zaczyna kwitnąć a ma może z 5cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ile wreszcie będzie dopłaty do hektara gryki bo ktoś tu pisał że 2400 ,ja znów gdzieś wyczytałem że 1200 plus pewnie około 500 podstawy więc jak to jest . I jeszcze jedno właśnie kupiłem pole na którym rośnie praktycznie sam rumianek i chciałbym zasiać grykę  ale jak na razie niema opcji aby tam zaorać bo jest za sucho to jaka by mnie kara czekała jak nic tam nie zasieje a do dopłat podam że jest tam gryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

w tym roku nie ma dopłaty dodatkowej do gryki dla nowego planu rolnosrodowislowego


jest dopłata do gryka tatarka czyli chwast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

dokładanie, jak odwożę gryke na skup to przy sprawdzaniu zanieczyszczenia czasami trafi sie tatarka, traktowana jest jako odpad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
Dnia 30.06.2023 o 07:49, PodlaskiRolnik224 napisał:

Jaka jest realna cena za grykę na obecną chwilę?

 Cienkie 2000 PLN


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

Kupiłem oprysk Fusilade Forte 150 EC i chciałem prysnąć na jednoliscienne w gryce.na oprysku napisane jest żeby pryskac do pojawienia się pąków kwiatowych i wczoraj patrzyłem to na niektórych roślinach już się pojawiają wiec nie wiem czy to pryskac czy odpuscic sobie zeby jej nie uszkodzic.jak to w praktyce wychodzi z takim opryskiem.gryke siałem chyba 9 czerwca 

Edytowano przez tajwan1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja bym popryskał, chyba ze presji jednoliścienych nie ma dużej. pryskaj wieczorem lub wcześnie rano, jak bedziesz zwlekał i sie zastanawiał to bedzie za późno, roślina na Ciebie nie poczeka a to już ostatni gwizdek 

Dnia 1.07.2023 o 16:32, miszka16 napisał:

 Cienkie 2000 PLN

to nie ma tragedii, szczerze to myślałem ze jakies 150-180 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Ale w żniwa pewnie cena spadnie.

Ciekawe jak będzie później czy warto magazynować?

Ponoć zasypani jesteśmy gryką i kaszą ze wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Kiedy kosi się grykę tak w ogóle? jest tylko zeszłoroczna, chcę kupić na poplon ze 100kg domieszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Ja kosiłem we wrześniu i też na poplon uprawiam. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Heh, ja ten poplon chcę siać na początku sierpnia by koniec września - październik skosić bądź przyorać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
17 godzin temu, raven18 napisał:

Kiedy kosi się grykę tak w ogóle? jest tylko zeszłoroczna, chcę kupić na poplon ze 100kg domieszać 

Ja siałem na nasiona kiedyś 2letnią i ładnie powschodziła. Jak masz pewność że to z zeszłego roku to siej śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
Dnia 5.07.2023 o 10:43, MatiRol92 napisał:

ja bym popryskał, chyba ze presji jednoliścienych nie ma dużej. pryskaj wieczorem lub wcześnie rano, jak bedziesz zwlekał i sie zastanawiał to bedzie za późno, roślina na Ciebie nie poczeka a to już ostatni gwizdek 

to nie ma tragedii, szczerze to myślałem ze jakies 150-180 

Nie ma tragedii? Przy dzisiejszych kosztach? Gratuluje dyplomu z ekonomii.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 19.07.2023 o 23:01, miszka16 napisał:

Nie ma tragedii? Przy dzisiejszych kosztach? Gratuluje dyplomu z ekonomii.

dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

u mnie już zaczeli pokosować gryki, ja w sumie też bede sie szykowac do pokosowania. część gryk posiana początkiem maja wiec już zaczynają dochodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj