szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bortys2001    42
19 godzin temu, 01_Spider napisał:

To rdest plamisty. Jeśli całe pole tak wygląda to plonu nie będzie. A zwalczyć można bentazonem w dawce 0,3 l do 0,4 lub Chlopyralidem 0,3 na ha. Z tym że te substancje to trochę loteria w gryce, czasem ładnie podziałają a gryke tylko przyhamują, czasem popalisz grykę ale do uratowania asashi a przy niekorzystnych warunkach (zimno, deszcze) zniszczysz ją całkowicie.

Podjęta decyzja o przesianiu tego kawałka, mam nadzieję że pozbęde się dziadostwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszkamax    16

Woj. Lubelskie pow Bialski 1.10 ha brak widocznych objawów przymrozków tylko po command 0.25l lekko niektóre końcówki liści przypalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

U mnie to samo, południe lubelskiego uszkodzeń od przymrozków brak. Tylko fito od doglebowki, trzyma już długi czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
50 minut temu, Roxer napisał:

A masz zdjęcie?

Chyba że inna przyczyna bo pole obok lux ale jest dużo wyzej, to jednak to likwidowany ugór i presją chwastów, pogoda nie pozwala na razie na wjazd

IMG_20230606_164857.jpg

Edytowano przez bortys2001
Dodanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15

U mnie na polu przy lesie gryka jest luks, przymrozek jej nie ruszył. Na otwartej przestrzeni i na górkach zrobiła się brązowa.. Mam nadzieje ze po tym deszczu trochę odbije.. natomiast kukurydza jest fioletowa.. po weekendzie trzeba będzie ja jakoś podratować.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Na tą chwilę gryka rewelacja. Eksperyment chyba się udał. Siew na głębokość 6 cm w rozstawie 25cm, oprysk po siewie Metazachlor + Chlomazon.  Gdy po ok 10 dniach gryka wschodziła to chwasty takie jak ostrożeń czy  rzepak zdążyły skiełkować i wtedy dobił je chwastox.  W przyszłym roku pewnie spróbuję posiać w rozstawie 36 cm bo wydaje się za gęsta w tej chwili a siałem 60 kg/ha

1.jpg

2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No ładnie to wygląda. U mnie gryka ma po 3-4 cm - od 15 mają nie padało (oczywiście to co nie zmarzło 3 czerwca). Ten rok to jakaś katastrofa

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

mam 6ha gryki po 15letnim ugorze i widać, że gryka sie strasznię męczy. spodziewałem sie, ze na tak wypoczetym stanowisku nie bedzie miała problemów, a tu jest odwrotnie. Gryki siane na starych działkach są piękne, a po ugorze męczą sie. Zostało mi troche RSM'u 26+s ale nie wiem czy jest sens inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Grykę na ugorach przeważnie kładzie a skoro u Ciebie słaba to podejrzewam że mało opadów deszczu a ugór napowietrzony. Poczekaj na deszcz. Jak po deszczu się nie poprawi to szkoda inwestować

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
2 godziny temu, MatiRol92 napisał:

mam 6ha gryki po 15letnim ugorze i widać, że gryka sie strasznię męczy. spodziewałem sie, ze na tak wypoczetym stanowisku nie bedzie miała problemów, a tu jest odwrotnie. Gryki siane na starych działkach są piękne, a po ugorze męczą sie. Zostało mi troche RSM'u 26+s ale nie wiem czy jest sens inwestować.

A kiedy likwidowany, bo mam dwa pola po ugorze obok siebie, jedno była orka na zimę, drugie orane na wiosnę na tym teraz uprawianym katastrofa, gryka połowę mniejsze niż na polu gdzie orane było na jesień

IMG_20230612_203426.jpg

To siane tydzień później, dzieli je tylko miedza, ale uprawione na jesień 

IMG_20230612_203414.jpg

Edytowano przez bortys2001
Literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
Dnia 13.06.2023 o 18:45, 01_Spider napisał:

Metazachlor 1,5 , Chlomazon 0,2 Chwastox extra 3 l

Czytam i czytam te forum i za dużo się doczytać nie mogę na temat oprysków.posialem w tym roku pierwszy raz grykę na próbę niecałe 5 ha na słabszych działkach no i chciałem żeby ta uprawa jakoś wyglądała więc szukam czym to pryskac.na początku tematu były posty że chwastoxem na 3 dni po siewie i tak już chciałem zrobić i wyśmiał mnie sprzedawca oprysków bo mówi że chwastox działa przez pobieranie przez liście a nie korzeń, więc odpuściłem.posialem grykę dosyć późno bo w piątek 9 czerwca ale tak jak piszesz to ten Metazachlor I Chlomazon to używa się bezpośrednio po siewie wiec juz raczej po ptakach,a pewnie dobrze też żeby gleba byla wilgotna a to było sucho.i nie wiem jak z tym chwastoxem czy go mozna stosować po wschodach?bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem że chwastox poszedł jak już uprawa wschodziła.a może są jakieś srodki które można stosować w gryce?dobrze będzie wiedzieć na przyszłość jak w tym roku nie uda się tego cxysto zebrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228

Nie bój żaby jaką byś nie miał, przyjedzie handlarz i tak upierdzieli na cenie bo znajdzie dziką, albo zapach mu nie będzie pasował. W tym roku trzeba się przyłożyć bo handlarze będą mieli pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
10 minut temu, kellyq napisał:

Nie bój żaby jaką byś nie miał, przyjedzie handlarz i tak upierdzieli na cenie bo znajdzie dziką, albo zapach mu nie będzie pasował. W tym roku trzeba się przyłożyć bo handlarze będą mieli pole do popisu.

Ale ja sam chce oddać, wolę zrobić kaszę jak darmo sprzedać, tym bardziej że zero oprysku i nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 14.06.2023 o 13:50, bortys2001 napisał:

A kiedy likwidowany, bo mam dwa pola po ugorze obok siebie, jedno była orka na zimę, drugie orane na wiosnę na tym teraz uprawianym katastrofa, gryka połowę mniejsze niż na polu gdzie orane było na jesień

IMG_20230612_203426.jpg

To siane tydzień później, dzieli je tylko miedza, ale uprawione na jesień 

IMG_20230612_203414.jpg

własnie ugór likwidowany na wiosne, bo tak mi sie udało umowe podpisać. wiec cos jej na wiosenna orke nie pasowało

spodziewałem sie, że bedzie rosła jak szalona, zaorana i od razu uprawiona , także wilgoci miała sporo, na deszcz w moim rejonie też nie narzekam. na część działek po ugorze ojciec uparł sie żeby dać saletre, poszedł ładny deszczyk po tym, ale ja nie widze żeby to coś pomogło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj