szark93

Gryka

Polecane posty

Pajej    231

pryskane 13-14 0.4  dawka z tego co pamietam to 3,5-4 litry. gryka posiana wczoraj o 22 30 to chyba jeszcze nie wzeszła ;)

daj znać jak powschodzi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Tak patrzę po swojej okolicy to zasiewy gryki wzrosły minimum o 500%. Powód do zbicia cen murowany. Nie posiano natomiast facelii i prosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

jak proso eko po 700 zamiast 1200 to co się dziwić gryka będzie po 1400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

życze Wam żeby gryka była po te 1400 zł, bo patrząc na areał zasiewów to strzelam okolice 1200zł


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Tak patrzę po swojej okolicy to zasiewy gryki wzrosły minimum o 500%. Powód do zbicia cen murowany. Nie posiano natomiast facelii i prosa.

 

proso to sieją dopłatowcy z ekologi z 2 k dotancji

 

facelia po 6 zł anie tak jak wcześniej po dyche to jest szansa że na wiosne tez bedzie po dychu. w mojej okolicy ze 120 h spadło na 20 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Zasiałem w tym roku 1,5ha facelii, liczę na 5zł/kg że ktoś weźmie na poplon

A gryka w tym roku tylko dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Akurat proso to u nas masa ludzi siała i nie w ekologii. Uzyskiwali plony przeciętnie 3-4 t /ha a ci lepsi nawet powyżej 5 t. Przez ostatnie lata cena była stabilna 800-1000zł/t. Więc się ludziom opłacało. W zeszłym roku zasiewy i plony były rekordowe i w żniwa cena spadła do 400zł a nawet 350zł/t, więc ludzie odpuścili temat. 

Z facelią podobnie - b. dużo zasiewów, super plony i cena w umowie 10zł/kg. Ponoć firmy nie wywiązały się z umów i cena zleciała do 4zł/kg bo nie ma kto kupić.

 

Jeżeli gryka będzie dobrze plonować to jesteście mega optymistami, że sprzedacie po 1200-1400. Ja pamiętam ceny 700-800 przez bodajże kolejne 3 lata. Nie chciałbym tego, ale jest to całkiem realne.

 

Ostatnie lata był też bum na trawy nasienne. Widzę że jest trochę tego posiane, więc cena też poleci. Choć może jeszcze nie w tym roku bo jednak mrozy majowe mocno trawę uszkodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja też pamietam ceny gryki na poziomie 800 i mniej, i słynne powiedzenie "kto sieje grykę i proso ten chodzi boso" :) z tego co się orientuje to najwieksi producenci gryki to kanada, chiny i rosja bodajże. większość naszej produkcji idzie na eksport. na zachód.jeżeli  ktoś ma grykę bez glifosatu i w ilości całosamochodowej to z ceną nie powinno być większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

proso to sieją dopłatowcy z ekologi z 2 k dotancji

 

facelia po 6 zł anie tak jak wcześniej po dyche to jest szansa że na wiosne tez bedzie po dychu. w mojej okolicy ze 120 h spadło na 20 

6 zł za facelie? gdzie? daj namiary


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Po 6 zł kupowała firma nasienna u mnie w okolicy. Oni płacą ceny rynkowe. To było na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

nie ma co wróżyć jakie ceny będą bo nikt nie jest w stanie tego przewidzieć to po pierwsze a po drugie do zbiorów jeszcze daleko gryka nie dawno dopiero posiana a pogody nikt nie przewidzi jaka będzie

 

Edytowano przez tlewandowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaSZ1234e    1

a jak Panowie z odzywianiem dolistnym ,pryskacie mocznikiem lub jakimis odzywkami fosforowymi lub potasowymi? bo spryskalem boxerem na 2-liscienne i troche mi ja przyhamowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Witam ja tez mam pytanie bo gryka bardzo ladnie mi powschodzila a teraz zaczyna można powiedziec wchodzic w ziemie i na polu porobily się pasy. Dac jakis oprysk dolistny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

jak gryka wyginęła to ph musi być poniżej 4 bo w przedziale 4,2-4,5 nie najlepiej ale jeszcze rośnie,

jest to roślina która rośnie w najszerszym zakresie ph praktycznie od 4,2 do 8

trzeba było szybko sprawdzić ph i przed siewnikiem dobre wapno granulowane i w tym roku to by ją uratowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

Chciałabym​ kupić pokosówkę. Nie słyszeliście może w swojej okolicy że ktoś chce sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj