bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Kobrarj455    7
10 godzin temu, asus921 napisał:

@pawel213333 oraz reszta uzytkownikow chwastownikow :)

Robiliscie na polu w podobie zdjecia jakie wyslal "zapracowany" ?

Polowe czosnku mam po kukurydzy. Bylo dwa razy talerzowane i orane, jednak troche resztek i lodyg zostalo. Przy sadzeniu co jakis czas byl problem, z zapychaniem sie resztek o redlice. Mysle, czy jak wjade swoim chwastownikiem to nie bede musial co kilka metrow stawac i wyciagac lodyd, bo chwastownik bedzie dzialac jak grabie.

Dlatego tez mysle o tej zgrabiarce tasmowej, bo ona jednak "grabi" na bok poprzecznie, a nie wzdluz jak chwastownik.

P.S 

Chwastownik mam w podobnej gestosci co pawel, tylko, ze zeby mam podwojne, wiec jednak wychodzi to dwa razy gesciej.

Często sadzisz czosnek po kukurydzy? Nie ma tendencji do chorób? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@Kobrarj455

W sumie to pierwszy raz po kuku.

@astrzab

Piszesz, ze 2 lata temu byl stomp i ci do konca przytrzymal chwasty?

Jak konczysz z chawstownikiem to juz nie lecisz stompem wcale ? Jezeli nie to do kiedy jezdzisz?

Ja w poprzednim sezonie chwastownik kilka razy + na to stomp w miedzyrzedzia. Dlugo bylo czysto, ale poczatek czerwca chwasty sie rozbujaly i mialem problem.

Z twojej obserwacji oplacalo sie wzruszac ziemie, jezeli stomp 2 lata temu trzymal ci chwasty do zbiorow ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

nie wszystkie chwasty stomp powstrzymał. jak decydujesz się na chwastownik to już jeździć trzeba do zbiorów obserwując kiełkowanie chwastów. nie ma złotego środka tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Pielnikiem do burakow ktoś robi? 

Jarus już sobie w ziemi ruszył więc te lekkie przymrozki nic mu nie robią

IMG_20210315_175224.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
2 godziny temu, Maro05 napisał:

Pielnikiem do burakow ktoś robi? 

Jarus już sobie w ziemi ruszył więc te lekkie przymrozki nic mu nie robią

IMG_20210315_175224.jpg

U rodziców i okolicznych rolników sprawdza się wielorak. Zagłębie buraczane to i w czosnku czy fasoli się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 15.03.2021 o 19:48, sebek52 napisał:

A praktykował ktoś z was dołożenie przed broną gęsiostopek, tak żeby szły między rzędami jakoś w miarę płytko i dodatkowo wycinały chwasty/ ruszały glebę? Ciekawi mnie czy warte to zachodu, czy efekt będzie lepszy, czy sam chwastownik wystarczy.

Ja mam z przodu gęsiostopki , rewelacja zwłaszcza jeśli ziemia się zasklepi, ja sadzę czosnek na glinie i bez tego to same pazurki mało dawały ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Dnia 15.03.2021 o 20:46, astrzab napisał:

nie wszystkie chwasty stomp powstrzymał. jak decydujesz się na chwastownik to już jeździć trzeba do zbiorów obserwując kiełkowanie chwastów. nie ma złotego środka tak mi się wydaje

A dlaczego do zbiorow?

Raz, ze chyba nieda rady jezdzic, az do samych zbiorow, bo w pewnym momencie po prostu czosnek juz sie uszkadza, a dwa, ze po kilku przejazdach mozna opryskac miedzyrzedzia herbicydem i masz efekt taki sam jak bys pryskal stompem na samym poczatku, tylko o ten miesiac/dwa jezdzenia chwastownikiem dluzej.

Osobicie planuje tak zrobic. Kilka razy chwastownik i powiedzmy na koncu kwietnia/poczatku maja stomp + bandur.

P.S

Rzeczywiscie jezdziles chwastownikiem, az do samych zbiorow ? Masz regulacje kata sprezyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Nie mam regulacji. Nie jeździłem do samego końca ale w tym roku będę jeździł ile tylko się da. Chwast najgorszy jest dla mnie ten który rośnie najbliżej czosnku czyli pomiędzy główkami. Oprysku tam nie zrobisz. Zamontowaliśmy walki strunowe dodatkowo w tym roku i zobaczymy jak to będzie wyglądało wszystko po sezonie. Na samym przodzie mamy też gęsie stopy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 19.03.2021 o 10:26, sebek52 napisał:

Na sprężynie je masz czy na sztywnej grządzieli, jak w pielniku?

Mam na sztywno z możliwością regulacji góra dół i na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 13.11.2020 o 18:54, micgal39533 napisał:

Ja mam samochodową na 24 skrzyniopalety koszt około 10 tys

Jest prośba mógłbyś zmierzyć grubość ścian i napisać oraz który rok produkcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
11 godzin temu, micgal39533 napisał:

Ściana jest chyba 8cm a rok produkcji około 2000

Dzięki  bardzo , i mówisz że sprawuje się ok w te duże mrozy nie było problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1

Panowanie pytanie mam. 
Posadziłem czosnek wiosenny i pryskać od razu stompem czy odczekać z tydzień i dopiero wtedy opryskać? Oraz jakie polecacie jeszcze opryski na chwasty przez cały okres? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Wg mnie obok cebuli nie ma problemu, chyba że też chorowała to może chcieć choroba przejść na pasek, dwa po sąsiedzku. 

Ja już pierzynę ściągnąłem, nawozy poszły, przebronowalem i czekam aż się trochę wyrówna bo ten pod wloknina ładnie się wyrzadkowal, ten bez dopiero przebija

IMG_20210324_115127.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Co siałeś i w jakiej dawce ,u mnie dopiera zaczyna gdzie nie gdzie  wychodzić chyba w tym tygodniu posieję zastanawiam się nad polifoską start składa podobny do yary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A z jakich rejonów jestes? U mnie wschód Polski to pojedyncze sztuki widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Mazowieckie ale bliżej wschodu Siedlce  Mińsk maz, Garwolin do wszystkich tych miast mam ok 30km

Edytowano przez LEREDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

to sąsiad prawie. Ja bliżej lukowa Ja już 3 tyg temu podjąłem saletre i siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

No nie wiem czy tak dobrze w niskich temperaturach to czy to zadziałało poza tym ja chcę teraz uzupełnić  p i k a na przykład  fosfor pobierany jest jak temperatura ziemi ma minimum12 stopni celsjusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Glowna zasada, azot ma czekac na rosline a nie roslina na azot. Myslisz, ze jak teraz posiejesz to odrazu bedzie pobrany? Zanim sie przemiesci do strefy korzeniowej conajmniej 1-2 tyg, a jak bez deszczu to sporo dluzej.

Uzupelniajac P i K powinienes rosiac to jak tylko zszedl snieg. Fosfor przemieszcze sie w ciagu calego roku max kilka cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Każdy robi według swoich zasad ja będę siał teraz i nie uważam żeby to było za późno , wręcz przeciwnie nadają deszcz i temperatura ma podskoczyć a 3 tygodnie temu to ja na pole mogłem tylko popatrzeć  bo wejść nie dało rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj