bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

Kolego Kamolik, trzymam kciuki choć tak jak mówił quis, lepiej mieć kilku drobnych kupców niż jednego dużego, bo to że Ci zostawił zaliczkę, w sumie do niczego go nie zobowiązuje, bo jak czosnek nie idzie to zabierze od Ciebie równowartość zaliczki w towarze i z resztą Cie zostawi, bo jak nie idzie to nikt w towar się nie ładuje, ale oby było jak najlepiej :)

Co do ubezpieczenia, ja ubezpieczałem PZU, od 2 lat zrezygnowałem, ale tak jak piszesz, czytaj owu bo faktycznie ubezpieczają od gradu i wiosennych przymrozków, a jak szkoda wystąpi do któregoś tam mają czy początku czerwca to wtedy jeśli szkoda jest 100% to wypłacają 25%, dopiero po jakims terminie 100% szkody = 90%wyplaty. Ubezpieczałem jak były preferencyjne warunki chyba 1.5% stawki, teraz to poszło w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamolik    0
20 godzin temu, asus921 napisał:

@Kamolik

Ubezpieczalnia raczej o odmiane nie zapyta...

Co do portfela to co masz na mysli ?

Mam na myśli że jeśli odbiorca przyszłoroczny wylozel jakaś gotówkę na moją produkcję to tym bardziej będzie chciał towar,inaczej by nie wykładał

A co do ubezpieczenia to mam ofertę poprawiona z PZU właśnie jedynie złe warunki przezimowania założonej uprawy,i jest tak:

0 %franczyzy redukcyjnej

Składka 1916 zł za sumę ubezpieczenia 40 tyś

Wypłata od szkody 10 %min

Zgłaszanie szkód po 15 marca jak dobrze pamiętam

Jedyny minus dowód zakupu materiału nasadzeniowego który nie posiadam.

Sensowną ale postawie na słomę która już posiadam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Używa ktoś opielacza z gwiazdami pielącymi? Zdaję to egzamin? Drogi trochę sprzęt bo 900zl na jeden rządek ale jak działa to może warto zainwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

jutro bede sadzil ostatni maly kawałek 25 a.zobaczymy jaka bedzie różnica.w tamtym roku sadzilem 15 pazdziernika i 18 listopada.ten sadzony 18 listopada był ogławiany tydzien pozniej i kopany tydzien pozniej :)mozna rozłozyc nawał pracy

jutro bede sadzil ostatni maly kawałek 25 a.zobaczymy jaka bedzie różnica.w tamtym roku sadzilem 15 pazdziernika i 18 listopada.ten sadzony 18 listopada był ogławiany tydzien pozniej i kopany tydzien pozniej :)mozna rozłozyc nawał pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
Dnia 15.11.2020 o 11:06, micgal39533 napisał:

ustawione jest -3 w środku jest około  od 0 do -1 stopnia. był u mnie gościu co się takimi zajmuje, mówił że na spokojnie może stać  na dworze bo ona temp utrzymuje tak czy siak w danym zakresie 

Masz jakiś namiar na kogoś kto sprzedaję takie chłodnie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

czy ktoś kopie od razu czosnek kombajnem do skrzyniopalet, jak wygląda przeczowanie takiego czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pro po czosnku, troszkę późno sadzony ale żyje. (Harnaś z centrali)

20201231_110415.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8
11 godzin temu, Zapracowany napisał:

A pro po czosnku, troszkę późno sadzony ale żyje. (Harnaś z centrali)

20201231_110415.jpg

kiedy sadzony????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

do tej pory zwykłym wyorywaczem robilismy wiec mysle ze byłoby jakies ułatwienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Sąsiad kupił podobnego to tylko w jednym roku nim kopał i się go pozbył bo rękami szybciej się wybierze. Jedna osoba ledwo nastarczała odbierać ten czosnek , pasy chodziły szybko i jeździli 1 terenową bez gazu Ursusem C 360. Oni wiązali od razu to 4 osoby były potrzebne żeby to obsłużyć a nic im to nie przyspieszyło, później rękami w 4 osoby szybciej to wykopali. Na więcej niż 20 arów się raczej nie nadaje , zależy też czego się ktoś spodziewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Chyba ze prosto do skrzyniopalet i na spokojnie wiazac w  suszarni. Wtedy ok. A jak chcesz na gotowo to albo wyorywacz albo juz zainwestowac kombajn wiazacy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj