bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

ftl    17
48 minut temu, LEREDA napisał:

Sadził ktoś z was czosnek po czosnku ? ja zawsze zmieniałem pole ale w tym roku pasowało by zasadzić na tym samym miejscu kwiatki  starałem się wyzbierać gorzej z robakiem może zasiać jako poplon  aksamitkę .

Ja sądziłem czosnek po czosnku. Plon bardzo ładny, wszystko powyżej 4.5 cm którego jest stosunkowo mało. Odpadu może będzie około 50 kg..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
2 godziny temu, ftl napisał:

Ja sądziłem czosnek po czosnku. Plon bardzo ładny, wszystko powyżej 4.5 cm którego jest stosunkowo mało. Odpadu może będzie około 50 kg..  

Dzięki za odpowiedź to i ja chyba zasadzę w tym roku na tym samym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Z tym że ja zaraz po wykopaniu czosnku zasialem Facelie. Miesiąc przed sądzeniem robiłem badanie ziemi pod kątem nicienia i badanie czosnku również pod kątem nicienia. Jak niszczyka nie ma, to z robakiem i grzybem można sobie poradzić ale to już wiesz. Ważne jest aby dać do badania ziemię wraz z roślinnością(facelia, chwasty itp) . Do mnie przyjeżdżali ludzie pobierać próbki. Mając pewność gleby i sadzeniaka nie ma się czym przejmować. W razie pytań, pisz śmiało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Jak Ci zjadła Fuzarioz to odpuść, jak nie było oznak choroby i nicienia to smialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Witam. Interesują mnie ząbki czosnku harnas do sadzenia. Mają być zdrowe, duże, bez uszkodzeń. Potrzebuje około 30tysiecy sztuk. Wysyłka paletowa. Proszę o oferty za kg na priv. Termin dostawy koniec września początek października. Ilość sztuk moze się zmienić nieznacznie. Zainteresowanych zapraszam z ofertami. Możliwa wysyłka na początek 30kg do sprawdzenia towaru. Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper1983    1

Witam chciałbym zasadzić około 10arow czosnku jaki najlepszy poplon zasiać wczesniej byla na tym kawałku pszenica ozima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1

Witam Panowie, 

Mam pytanie, ile potrzeba kilogramów czosnku zimowego „Harnaś” na obsadzenie 0,5 ha. Wcześniej sądziłem cały czas wiosenny i wole się upewnić. 
Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Potrzebujesz jakieś 10k sztuk, może ciut więcej. Na kilogramy 5tki potrzebujesz jakieś 600kg, 6stki i większego pewnie jakieś 750kg żeby też było z 10k sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1
Dnia 16.08.2020 o 10:17, s4lim3 napisał:

Potrzebujesz jakieś 10k sztuk, może ciut więcej. Na kilogramy 5tki potrzebujesz jakieś 600kg, 6stki i większego pewnie jakieś 750kg żeby też było z 10k sztuk

Dzięki wielkie za pomoc. 
Jakby ktoś chciał kupić czosnek wiosenny Jarus to mam na sprzedaż jeszcze około 230 kg o kalibrze 4,5 do 5,5 cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Stosował ktoś pod czosnek podłoże po pieczarce ? Mam zamiar w tym roku zastosować  pierwszy raz, zobaczymy jaki będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
5 godzin temu, LEREDA napisał:

Stosował ktoś pod czosnek podłoże po pieczarce ? Mam zamiar w tym roku zastosować  pierwszy raz, zobaczymy jaki będzie efekt.

Tez myślałem ale poczytałem trochę i zrezygnowałem. Zrobisz jak będziesz chciał ale choroby grzybowe masz zagwarantowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
23 minuty temu, ftl napisał:

Tez myślałem ale poczytałem trochę i zrezygnowałem. Zrobisz jak będziesz chciał ale choroby grzybowe masz zagwarantowane. 

nawet jak kupię to przepażone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
1 minutę temu, LEREDA napisał:

nawet jak kupię to przepażone ?

Ja miałem propozycje kupić podłoże z pieczarkarni, czyli już przerobione itp. W tym materiale będą choroby. Nie wiem jak będzie z czystego podłoża które kupują pieczarkarnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
20 godzin temu, LEREDA napisał:

Stosował ktoś pod czosnek podłoże po pieczarce ? Mam zamiar w tym roku zastosować  pierwszy raz, zobaczymy jaki będzie efekt.

Ja stosowalem podloze po pieczarce 4 lata temu a kolega w tym roku. Chorob grzybowych nie ma z tego podloza ale za to podloze w pierszym roku wyciaga strasznie duzo wody z ziemi a efektem tego jest strasznie maly czosnek. Odradzam. Chyba ze nagnoic i za rok posadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Czym sie rozni czosnek ornak od szerokolistnego i ruska? Uprawia ktos ornaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
barter napisał:

Witam, ma ktoś w pobliżu świętokrzyskiego zdrowego sadzeniaka harnasia? 

Jaki kaliber i ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj