bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

pawel213333    23

Jakby ktos potrzebowal sadzeniaka to mam 6 plus. Wiekszosc glowek 7 cm. Zapraszam na priv lub pawelr19@wp.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1

Witam Panowie, 

Czym można teraz zwalczyć chwasty dwuliścienne w czosnku wiosennym? Bo po tych deszczach tak ich wysypało ze prawie czosnku nie widać miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macbago    0
2 godziny temu, mikolaj9598 napisał:

Witam Panowie, 

Czym można teraz zwalczyć chwasty dwuliścienne w czosnku wiosennym? Bo po tych deszczach tak ich wysypało ze prawie czosnku nie widać miejscami.

Ręczna robota, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

Witam, tak harnaś powinien wyglądać bezpośrednio po wykopaniu? Czy coś z nim jest nie tak? Dodom że straszne deszcze u nas ostatnio 

IMG_20200707_120635.jpg

IMG_20200707_120643.jpg

IMG_20200707_120652.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ciezko powiedziec, ten z lewej wyglada ok. Ale ten z prawej wyglada jak by byl czyms porazony. Teraz go oczyscisz bedzie bielszy malo koloru a za 2 tygodnie zacznie gnic a zabki zrobia sie brazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Witam

Ile lat mozna sadzić ten sam czonek? Trzeba czosnek zmieniać tak samo jak ziemniaki co kilka lat?

Edytowano przez galazka100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_461    0

Wykopałem czosnek lecz ze względu na pogodę jest on bardzo zanieczyszczony błotem, zastanawiam się czy można go wypłukać w wodzie przed suszeniem (suszenie naturalne nie suszarnia). Wiecie może czy takie zmoczenie może wpłynąc na niego negatywnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Sprzedam czosnek hrnas kal 5,5 do 6 cena 70 gr. Kal 6 plus po 1 zl. Bez zadnych chorob grzybowych. Jak ktos potrzebuje do sadzenia to zapraszam. Tel 723 644 899. Lubuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barter    0

Witam, czy jest może jakaś zaprawa przeciw nicieniom. I jak sobie radzicie z nimi. Chce w tym roku posadzić trochę czosnku. Chciałbym się dowiedzieć jaki przedplon, nawożenie na co zwracać uwagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

cos podpowiedziec mozna ale jak ktos dochodzil do tego sam latami odnosnie nawozenia,przygotowania ziemi,przedplonów, oprysków na grzyba,robaka,nawozenia dolistnego itp to nie mysl ze teraz ci ktos extra wszystko wyłoży jak na talerzu  bo pozniej ,,skoczki" psują nam rynek zbytu jak cena czosnku jest w miare dobra.ja ze swojej strony moge ci podpowiedziec ze jak chcesz sadzic czosnek zimowy to zaraz po zniwach szykuj ziemie.zbadaj ph gleby,zobacz ile robaka i jakiego(trzeba troche pokopac ,,rydlem" a na przedplon jeczmien albo gryka(działają fitosanitarnie czyli blokują rozwój nicieni).reszte musisz dochodzic sam krok po kroku albo inaczej rok po roku.z kazdym rokiem sie czlowiek duzo uczy.ten rok daje w dupe bo deszcze nie dają wykopac a i zaczyna tez czosnek gnic w ziemi.zostało mi jeszcze tylko 30 arów i ciezko bedzie wykopac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

U was deszcze w lubuskim susza. Moj 3 miesiace byl nawadniany. Ale w tym roku nawet ladny porosl 80 procent pow 6 cm. Ale dochodzilem do tego 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
53 minuty temu, barter napisał:

A wogole jest jakaś ochrona przed nicieniem? 

Vydate 10g, bactim receptor, drogi interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Sprzedam harnasia robionego na czysto kaliber 5+ do 6+ ilość przygotowana na dziś około 25 tyś główek zapraszam na PW 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Panowie jakie macie sposoby na kalibrowanie czosnku? Bo w tym roku miałem kilka tyś. główek i kalibrowanie zajęło mi bardzo dużo czasu i szukam sposobu żeby ten proces przyśpieszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

Witam,posiadam w sprzedaży czosnek odmiana harnaś w kalibrach od 3,5cm-6,5cm o Pakowany w worki raszlowe,kartony na markety,rękawy siatkowe,lub na paletach Przygotowywany na bierzaco pod zamówienie w pęczkach,luzem, z wiórem,ząbkowany,przemysłowy lub obierane pazurki na biało. Posiadam dwa europejskie certyfikaty na ten czosnek oraz badanie z sanepidu czosnek jest wolny od chorób i szkodników lecz też bez pozostałości pestycydów i metali ciężkich . Czosnek ten był dwa lata temu brany do sadzenia z centrali nasiennej. Bardzo dobry towar jeśli chodzi o materiał nasadzeniowy. Przy sprzedaży większych ilości do sadzenia dodaje swój gratis plan nawożenia i plan ochrony czosnku możliwość transportu oraz wystawienia faktury vat Cena i przygotowanie tego towaru do uzgodnienia pod nr:782 454 121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23
4 godziny temu, asus921 napisał:
Kupie czosnek ponizej 4.5 i 4.5-5.5
Oferty prosze skladac na priv.

asus nie można pisać do Ciebie , chyba skrzynka pełna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ten rok jest cyrkowy nikt nie chce 6+ wszyscy dawaj 5+ ot czasy nastały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt40    0

Witam. Jakie są u was ceny skupu czosnku brudnego na zielono i podsuszonego??

Edytowano przez Matt40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Sadził ktoś z was czosnek po czosnku ? ja zawsze zmieniałem pole ale w tym roku pasowało by zasadzić na tym samym miejscu kwiatki  starałem się wyzbierać gorzej z robakiem może zasiać jako poplon  aksamitkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Nadal szukam czosnku 3.5-4.5 i 4.5-5 obrany na czysto. Jak ktos zainteresowany to prosze o oferte na priv najlepiej ze zdjeciem.

P.S

Rowniez 5-5.5, 5.5-6 i 6+

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj