bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

ftl    17
43 minuty temu, adamek1942 napisał:

czyżby akcja nicienie

Badania czosnku którym sadzilem jak i gleby nie wykazały nicieni. Dodatkowo zaprawianie czosnku przeciw nicieniom. Ja sądzę że winna jest  gleba ze akurat w tym miejscu wszystko jest słabe. Zboże jak i czosnek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
2 godziny temu, micgal39533 napisał:

A żółkną całe liście czy końcówki?

W tych 20m2 żółkną całe liście. Jakaś choroba grzybowa jest bo to widać po główkach. Z początku uprwy aż do połowy maja wszystko było dobrze. Później wyszedł ten próbek. Nie mam już pomysłu jakim środkiem można pryskać. Z początku był switch a tydzień temu signum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
10 minut temu, micgal39533 napisał:

Spróbuj infinito/cabrio

Infinito działa na to samo co signum. Myślisz że będzie lepszy? Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie środków. W zbożu niektóre nie zadziałały, w łubinie też.. Może jakieś felerne partie. Signum powinno dość dobrze zadziałać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

10 czerwca dałem druga dawkę signum. Po jakiś 3-4h poszedł deszcz.. Może to też powód braku efeku. Zostało mi jedno opakowanie switch. Jak myślisz, dać infinito czy zużyć switch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Zrobiłem zakup. Wieczorem będę pryskal. Zobaczymy czy uda mi się coś urstowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4
21 godzin temu, ftl napisał:

A czym pryskales?  Ja mam pole tak że opryskiwaczem przejadę pełne 2 razy i zostaje mi kawałek że zachoodzi około 2m. Niestety tyle nie jestem w stanie wyłączyć zaworem więc każdy oprysk zachodzi. Różnicy nie widzę, czosnek nie przypalony. W jednym miejscu na polu około 20 m2 żółknie mi i widzę że jest problem. Signum nie pomaga. Do kopania ten kawałek zostawiam bo jaki środek mi pomoże.. 

Pryskałem infinito i pierwszy raz mi się to zdarzyło

8 godzin temu, ftl napisał:

W tych 20m2 żółkną całe liście. Jakaś choroba grzybowa jest bo to widać po główkach. Z początku uprwy aż do połowy maja wszystko było dobrze. Później wyszedł ten próbek. Nie mam już pomysłu jakim środkiem można pryskać. Z początku był switch a tydzień temu signum. 

Ja bym odkaził ziemię huwa- sanem a później dał humus activ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

tez stosuje infinioto to bardzo dobry środek u mnie się sprawdził, ale zastawiam się czy można i teraz zwrocie uwagę

Stosowanie - do końca fazy początku powstawania pędu generatywnego - jak to rozumiecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misi3k    0

Mam dwa problemy z czosnkiem.

Pierwszy to robaczek który zżera mi czosnek od korzenia (zdjęcie 1 i 2)

2.jpg.e73e9744ccf271dda58b09830d8da3f1.jpg

 

Drugi problem to raczej jakiś grzyb:

Czy da się jakoś rozwiązać te problemy albo jaki się ich ustrzec w przyszłym roku.

 

1.jpg

3.jpg

4.jpg


Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
7 godzin temu, Misi3k napisał:

Mam dwa problemy z czosnkiem.

Pierwszy to robaczek który zżera mi czosnek od korzenia (zdjęcie 1 i 2)

 

2.jpg

 

Drugi problem to raczej jakiś grzyb:

 

Czy da się jakoś rozwiązać te problemy albo jaki się ich ustrzec w przyszłym roku.

 

1.jpg

3.jpg

4.jpg

Zmiana pola na inne te na mininum 5lat wylaczone z uprawy, no i zdrowy material nasadzeniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

no niestety to Fuzarioza na którą nie ma lekarstwa - i oby się zatrzymała bo potrafi całe pole wyczyścić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esperanzo    0

Panowie i Panie, jak z dojrzewaniem czosnku ? Kiedy szacunkowo planujecie kopanie polskiego Harnasia? Wiem , że dużo zależy od pogody, a ona jest jak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja planuje za tydzien kopac.

 

Tydzien temu sobie sprawdzalem sredniaczka to nawet nawet. Dostal jeszcze troche wody pod korzen:) 

Przecze chyba jutro lub w sobote wykopie zeby miec spokoj za tydzien zeby ciagnikiem szlo zawrocic przy kopaniu:) 

20200612_161725.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

A jak z cenami na chwile obecna? Sprzedaje ktos na zielono? U mnie taka susza ze nocami przestawiam zraszacze a padac nie chce. W mojej okolicy jako pierwszy kilka lat temu zaczalem uprawiac czosnek, teraz widze ze jest mnostwo upraw. 

Koncowki lisci jak co roku przypalone od mrozow, az żółto na polu. 

Pszenice juz wszystkie białe, jeczmien zimowy pojdzie pod kose za 2 tyg. 

3 rok susza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Jędrzejów, opady deszczu powodują iż czosnek jeszcze dobre 2 tygodnie postoi. To co zżółkło to trudno ale reszta zielona. Zboża na pewno z miesiąc czasu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Panowie tak się zastanawiam. Czy fusarium przenosi się przez nasiona z kwiatów? Albo takie nasiona są wolne od tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj