bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

KarolinaS    4

Wodę mam w czosnku po kostki, a miejscami po kolana, odkopany do rowu przesmyk a w rowie pełno i nawet nie wiem w którą stronę płynie. Nie wymoknie mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam, mam  problem z owsem głuchym w czosnku, pryskany był już 2 razy spaliło go ale wyszedł następny ,a teraz pada i nie może przestać , nie ma kiedy prysnąć do tego owies jest duży do połowy wielkości czosnku i gęsty. Wiecie czy nie przypalę czosnku jeśli 3 raz opryskam normalnie , czy lepiej latać ręcznym ? Przy takiej pogodzie to raczej nie doczekam się warstwy wosku na liściach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

Witam 

Mam takie końcówki na całości. Czy ktoś może powiedzieć co może być przyczyną tego schnięcia? Czy to normalne?20190522_104443.thumb.jpg.9acf3f41978f31c358aeb4f252fb6bb7.jpg20190522_104453.thumb.jpg.de4fd92b39f3c746ffa09ce61ac86cec.jpg20190522_104502.thumb.jpg.5c9535aad64947d8aa37cbb939d4e248.jpg

20190522_104443.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Jakie sadzarki macie, albo polecacie? Ma ktoś doświadczenie w pracy z czymś takim? https://www.olx.pl/oferta/sadzarka-do-czosnku-zocapi-4-rzedow-jak-nowa-CID757-IDzPk71.html#2f46221c58;promoted
Planuję zwiększyć areał do 1 ha albo więcej. Do tej pory po 40-50a sadziliśmy ręcznie, ale trzeba szanować swój kręgosłup i pasowałoby albo coś zakupić albo wynająć, ale bardziej skłaniałbym się ku zakupowi, bo w okolicy czosnku sporo i przy dobrym sprzęcie sam mógłby, uderzyć w usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesiog1    1

Podobnież w USA plantacje zalewają okresowo, także nie powinno nic wymagać. Paweł to nie zazdroszczę obierania szerokolistnego.


Wymakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Micgal parę kropli deszczu nikomu nie zaszkodzi ale bez kitu mogło by już przestać :)

Ja korzystam z usług takiej sadzarki, daje rade chociaż wszystko zależy jak jest dopracowana bo kiedyś wynajmowalem inna i miała problem z pobieraniem mokrych ząbków miała i sadzila różnie. Teraz przyjeżdża inny i nie ma problemu. Wiadomo że lepiej sadzi taka zwykła taśmowa, bardziej precyzyjnie ale trzeba 3 osoby i zdecydowanie więcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

na 1 ha mysle ze wystarczyłaby automatyczna za około 5 tyś, a z usługami to różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiu4122    0
Napisano (edytowany)

spacer.pngWitam. Co się  dzieje ? Choroba grzybowa czy czegoś mu brakuje? Jak go ratować? 

20190522_181916.jpg

20190522_181848.jpg

20190522_181950.jpg

Edytowano przez Tosiu4122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

A jak jest ze wschodami i jak rośnie taki skrzywiony czosnek jak na zdjęciu wyżej? Urośnie taka sama główka jak z prostego? Może głupie pytanie ale w okolicy różnie mówią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Miał ktośmoże może takie małe 1 milimetrowe białe cienkie larwy?(widoczne gołym okiem) w obgnitym korzeniu czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Koledzy współczuje Wam tych ulew, podtopien, tyle pracy ... Jak patrzę z dwojga złego jedna susza lepsza, chociaż coś jest do zbioru. 

U mnie jak na,dziś deszczu nie za wiele mogło by padać ,przez cały rok spadło ok. 50l/m2 ,gdzie w maju 40l/m2 ,ale nadal sucho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

No to u mnie w ciągu miesiąca 200 litrów przebiło, z czego w ciągu tygodnia ze 140 i 70 w ciągu 3 godzin :P Czosnek na szczęście na górce ale i tak go przymuliło. Ile azotu dajecie łącznie pogłównie? Dałem jakieś 130-140 kg N i mój domowy wszechwiedzący agronom chce jeszcze 50 kg N dorzucić, ale nie chcę przedobrzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Nadmiar azotu według mnie wpływa niekorzystnie szczególnie  teraz przy takiej ilości wilgoci bo sprzyja rozprzestrzenianiu chorób grzybowych.

Ja nie daje już N bo uważam że w tym stadium wegetacji roślina skupi się za bardzo na zielonej masie a zaniedba to o co chodzi najbardziej czyli cebulę.

Planuję zasilić jeszcze potasem i fosforem teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Byłem dzisiaj w centrum ogrodniczym z czosnkiem po drugim kropieniu Oxylate na nicienie i mogę potwierdzić ze pomogło i zlikwidowalo dziadostwo. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Czyli nie ma sensu już podawać azotu? Myślałem obchodzić pielaczem i potem motyką, bo po tych deszczach wylazło troche zielska i wtedy podać mu troche N. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Ja miałem dziś dać saletrę wapniową plus amonową ale zrezygnowałem choć w normalnych warunkach poszła by ta dawka jako trzeci rzut azotu jest zbyt mokro

i gorąco żeby sypać oczywiście moim zdaniem  dostanie odżywki .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
3 godziny temu, galazka100 napisał:

Byłem dzisiaj w centrum ogrodniczym z czosnkiem po drugim kropieniu Oxylate na nicienie i mogę potwierdzić ze pomogło i zlikwidowalo dziadostwo. 😀

Jak się nazywa ten środek dokłądnie? Bo nie mogę wygoglować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj