bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luteks77    8

Podejrzewam że środek został przywieziony z zagranicy,bez polskiej etykiety nie może być sprzedawany legalnie w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Gdzie kupić ten oxydate 240sl. U nas tez czosnek zolknie i widac nicienie w korzeniach po wykonaniu. Ratujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

On był kiedyś dostępny ale jest już wycofany , zamiennik to Vydate coś tam , i jest dostępny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

To czym można prysnac jak ten jest srodek jest niedostępny. Może to larwy smietki. Co na smietke stosujecie? Mospilan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

Czy ktoś może mi pomóc w zdefiniowaniu co to za robak? Znajduje się w korzeniu. Nie mogę złapać lepszej ostrości. Dodam że są jeszcze mniejsze białe. Czy jest jeszcze jakaś możliwość by go zwalczyć?

IMG_20190527_194948.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Vydate jest dostępny ale 10kg za 900zl. Na 4ary trochę za duzo

Pojawił się taki kolega na czosnku. Co to może być i czy jest groźne?

Resized_20190527_194056_3733.jpeg

Pierwsze Zdjęcie z 23.05. Zero żółtych,suchych końcówek . Drugie zdjęcie z dzisiaj- masakra. Całe 4 ary zolte jakby przypalone. Po wykopaniu czosnku male białe nitki w korzeniach. 

Resized_20190521_120535_2725.jpeg

20190527_184614.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Nie potrzebuje nikt vydate 10g? To jest ten na nicienie środek w granulacie. Sprzedawany jest po 10kg za 800netto. Może są chętni na wspólny zakup tych 10kg. Ja potrzebuje 1kg Max. Jak znajdą sie chętni to kupimy 10kg i rozdzielimy. Trochę zachodu ale jest to do zrobienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladeusz    0

Stosował ktoś w ogóle ten środek w formie oprysku na czosnku? Dziś pytałem w sklepie to mi kolega powiedział że to się w formie proszku sypie na ziemniakach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
Napisano (edytowany)

Na korzeniu pod mikroskopem wyszlo mi takie coś....co to moze byc ?

20190528_112324.jpg

20190528_163419.jpg

Edytowano przez marcinw1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiu4122    0
1 godzinę temu, marcinw1981 napisał:

Na korzeniu pod mikroskopem wyszlo mi takie coś....co to moze byc ?

20190528_112324.jpg

20190528_163419.jpg

Niszczyk zjadliwy u mnie tez atakuje, nie wiem jak sobie z nim poradzić. Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Ponoć właśnie ten granulat vydate rozsypany i zmieszany z  glebą wybija tego drania. Jak nie kupię vydate to będę próbował mospilanem. Nie ma na co czekać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Białe larwy wielkości milimetra może dwóch, wiją się i skulają w kupę. To nicienie? Pojawiły się na czosnku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Na to wychodzi. Bez szybkiej skutecznej interwencji obawiam się , że moje 4ary mogą mieć kłopoty☹

 

Też mam te nicienie. Jutro idzie mospilan dolistnie i p-drakol doglebowo ,bo dziś pada cały dzień. Zobaczymy czy coś pomoże. Za dwa trzy dni dam asahi i fosfor Growon. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

zyjatko wystepujace w korzeniu na obumarlej jego czesci, dlugosci okolo 5 mm, bezbarwne lub biale czy to drutowce? znalazlem dzisiaj dwie rosliny (na 0.5 ha) wygladajace jak na zdjeciu i tam to bylo. 3 tyg temu dursban byl podany dzisiaj proteus. Jak z tym walczyc? dodam ze wg encyklopedii niszczyk zjadliwy ma dlugosc max 1.3 do 1.5 mm a to badziewie ma okolo 5mm. Spotkal sie ktos z tym u siebie? I jak z tym walczyc? 

20190528_183935.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

SZUKAM CZEGOŚ SKUTECZNEGO NA FUZARYJNĄ ZGNILIZNĘ CZOSNKU TOPSIN NIE DAJE RADY ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

U mnie też nicień. Przeszedłem pole i znalazłem z 10 czosnków. Wyrwałem i jakoś się nie stresuje na razie... Jeszcze z miesiąc i kopanie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
1 godzinę temu, LEREDA napisał:

SZUKAM CZEGOŚ SKUTECZNEGO NA FUZARYJNĄ ZGNILIZNĘ CZOSNKU TOPSIN NIE DAJE RADY ,

Kolego daj Infinito u mnie pomogło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ogólnie zastosowałem infinito z asahi i aminokwasy  bo zaczął mi czosnek zolknac z dnia na dzień po 4 dniach wszystko wróciło do normy pędy zaczynają wychodzić także wycinka około soboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
26 minut temu, king12 napisał:

Ogólnie zastosowałem infinito z asahi i aminokwasy  bo zaczął mi czosnek zolknac z dnia na dzień po 4 dniach wszystko wróciło do normy pędy zaczynają wychodzić także wycinka około soboty 

To wszystko  zmieszales z sobą?  Ktore  aminokwasy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

King12 a mocno zaczął żółknąć? Masz może jakieś zdjęcia? Bo ja też dałem asahi aminokwasy i coś na grzyba w sobotę i czekam na poprawę. Wydaje się że jest lepiej ale nie dużo lepiej. Czy ma ktoś może zdjecia z tymi nocieniami zevuly zobaczyć jak to wygląda? Może i u mnie coś siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj