thomas015

claas - Atos 220 czy Elios 210

Polecane posty

thomas015    2

Witam, posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni  50 ha ornego plus łąki a do tego 6 krów mlecznych. Dotychczas na gospodarstwie pracowały dwa ciągniki Renault 133.54 ( 123 Km) i Zetor 5211 (50 Km) teraz planuję zakupić trzeci ciągnik. Myślałem nad dwoma opcjami : 

Claas Atos 220 ( 3 cylindry 76 Km) Lub Claas Elios 210 ( 4 cylindry 75 Km) chodzi mi o NOWY ciągnik - nie używka

Nowy ciągnik pracowałby z ładowaczem czołowym, z prasą do beli, z siewnikiem do kukurydzy, podczas żniw w transporcie z przyczepami a także czasem z pługiem obrotowym.

Teraz moje pytania:

Który ciągnik wybrać?

Który bardzie przyda się na moim gospodarstwie ?

Jakie są ceny tych ciągników - nowych?

I jakie ewentualnie inne maszyny polecacie do 80Km?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458

Moc mocą, ale jaki mają maksymalny moment obrotowy i przy jakich obrotach go otrzymują? Posty typu "to nie te konie co kiedyś" i "trzeba kręcić wysoko bo inaczej się dusi" związane są właśnie z tym że większość patrzy na moc, a w ciągniku przede wszystkim potrzebujesz dużego momentu obrotowego przy jak najniższych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas015    2

czyli? proszę o jasne opinie :)

Atos ma maksymalny moment obrotowy 341  a Elios 309

Edytowano przez thomas015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
ja bym brał Eliosa z uwagi na 4 cyl. Sam mam ciągnik 3 cyl turbo 75 km i spalanie mogłoby być trochę niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458
9 godzin temu, thomas015 napisał:

czyli? proszę o jasne opinie :)

Atos ma maksymalny moment obrotowy 341  a Elios 309

Przy jakich obrotach? Bo przy 2 000 rpm to za dużo Ci nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458

Podają tylko normę na podstawie której mierzyli moc i moment. Nie podają (jak większość producentów, chociaż np. Ursus tych danych się nie wstydzi) przy jakich obrotach silnika mają maksymalny moment. A to bardzo ważne, bo później okazuje się że silnik 75 KM 300 Nm  "muł"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Trudny wybór. Elios jaki ma silnik?

Atos ma Farmotion koncernu SDF co raczej będzie dobrym produktem. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas015    2
21 godzin temu, MF675ursus napisał:

Podają tylko normę na podstawie której mierzyli moc i moment. Nie podają (jak większość producentów, chociaż np. Ursus tych danych się nie wstydzi) przy jakich obrotach silnika mają maksymalny moment. A to bardzo ważne, bo później okazuje się że silnik 75 KM 300 Nm  "muł"

Claas atos 220:

Moc znamionowa przy 2300 obr/min 76 KM

Maksymalny moment obrotowy przy 1500 obr/min: 341 Nm

 

Claas elios 210

Znamionowa moc przy 2300 obr/min 75KM

Maksymalny moment obrotowy przy 1500 obr/min: 309 Nm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jeżeli Atos to spójrz również co ma Deutz Fahr do zaoferowania. Byłem dzisiaj u dilera Claas. Mówił, że od nowego roku (na wiosne) będzie w ofercie produkt Claasa. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jaki budżet? Ile możesz maksymalnie wydać? 

Elios ma silnik FPT 3,4 litra. Jest on montowany również w NH T5. Tam moc maksymalna wynosi 117 KM a moment aż 491 Nm. Kwestia tego jakie chłodnice ma Claas a jakie NH przy tych mocach. W tym silniku nie ma problemu z odłączeniem SCR. Unikałbym silników z DPF (JD tylko nie wiem w jakich modelach. 5R ma na pewno) 

Do prac zielonkowych Claas jest fajny i często wybierany przez firmy usługowe.

Wybierając ciągnik wg mnie najważniejsza jest jakość i opinie o serwisie oraz jego odleglosc od gospodarstwa. Nie ma sensu ściągać sprzętu z drugiego końca Polski. 

NH T4.95 (3,4 litra FPT, taki sam jak w Eliosie) moc 99KM z fotelem pneumatycznym skrzynia 16x16 ok 160 tyś zł. W podobnej cenie będzie DF 5100G (3,8 litra Farmotion, taki sam jak w Atosie serii 300) ze skrzynia 20x20 produkcji ZF. Różne opinie są o tej skrzyni.  Steyr i Case to masz to samo co NH w tej klasie. Różnice są dopiero w T5 vs. Luxxum i Multi. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie. Tur STOLL minimum 30 tyś. Tur hydrometal ok 16 tyś. Ja również szukam traktora do 200 tyś o mocy ok 100KM

 
Jeżeli potrzebujesz turą to ja bym stawiał na T5 lub Steyr kompakt.  Ile koni potrzebujesz? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas015    2

ale steyr ma tylko 309 Nm ;/ a Atos 341 

Poza tym Claas lepiej nadaje sie do zielonek 

 

Edytowano przez thomas015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skovroon    0

Nie będę zakładał nowego tematu o Claas Elios  więc zapytam tutaj.

Interesuje mnie Elios 210. Ma być używany głównie w sadzie porzeczki czarnej. Bardzo ważna jest dla mnie całkowita minimalna szerokość.

I tu kieruje pytanie wyłącznie do osób posiadających Eliosa. Czy jest możliwość zwężenia ciągnika przekładając flansze w felgach (przód+tył) na drugą stronę, tak aby koło bardziej schowało się do środka ? czy po prostu fizycznie jest to możliwe tzn. czy koło po przekładce flanszy zwyczajnie zmieści się w nadkolu ? Ktoś przerabiał ten temat ewentualnie mógłby sprawdzić to naocznie u siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj