Type255

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Type255    0

Witam,

To mój pierwszy post i witam wszystkich.

Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.

Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.

Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.

Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Elo

Ja swoim MF 255 ciągam taką przyczepę : http://www.agrofoto.pl/forum/T-072-image54076.html

To akurat nie moja , ale mam identyczną, Ferdek jej nie czuje, ładnie zbiera, czego chcieć więcej , w tym roku będę wymieniał w niej wszystkie tuleje , nie mam z nią żadnych problemów.

Kupiłem ją parę lat temu za 3 tyś, jedynie co przy niej robiłem , to wyregulowałem sprzęgło i nic po za tym, sprzęt godny polecenia.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie jest przyczepa produkcji Polskiej T055 przyczepa pracuje z mf 255 a czasem z c 330 ma możliwość doczepienia noży całkiem dobry sprzęt i za 5 tys spokojnie kupisz taką


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    531

Ale dużą czy małą chcesz przyczepę? Ja ma produkcji polskiej T-072 i Jugosłowiankę PRP1. Na polską nie narzekam. Ciągam ją C-330 i daje rade. A nie myślałeś o Jugosłowiance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Mf 255 i przyczepa samo zbierającą to chyba jakesi nie porozumienie....bo problem jest tego rodzaju czy ja na pusto pociagnie...:P


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Moją T-072 , pożycza sąsiad ,do której podczepia C 330 i pakuje ją na maxa i idzie bez "pierdnięcia" , a ma on jeszcze 40stkę w pełni sprawną , a zaczepia 30stkę , to chyba o czymś świadczy :P .


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mf 255 i przyczepa samo zbierającą to chyba jakesi nie porozumienie....bo problem jest tego rodzaju czy ja na pusto pociagnie... :)

 

No wiesz?? Tez pytanie. No chyba ze założysz tako 3 osiowo na którą załadujesz ze 20 ton zielonki :P Ja ostatnio jak robiłem pryzmę to rozrzutnik i przyczepę wciągałem ciapkem. Miałem przepinać i 3512 miał wciągać ale ciapek bezproblemowo wciagał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    531

Przyczepę polską T-072 to spokojnie będzie pracowała z MF255. Ja do swojego rozrzutnika jak zakładam burty 1,40m to pod pryzmę sam nie podjadę C-330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Dokładnie, z Metaltech - Mirosławiec poradzi sobie bez problemowo w prawie każdych warunkach, nawet z kolosem z jakiej zrobiona jest laweta sobie radził ciapek przez kilkanaście lat... Claas K28 stawia już większe opory przez noże i większą masę własną, ale i tak idzie jak szalony po polu i drodze, gorzej z wjechaniem na pryziemkę :)

A tekst że to nieporozumienie może odnosić się do przyczep powyżej 30m3 z rotorem i walcami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ja do swojego rozrzutnika jak zakładam burty 1,40m to pod pryzmę sam nie podjadę C-3330:)

 

Ja z kukurydzo wiezdzam 3512. Sianokiszonkę woziłem bez nadstawek bo nie były potrzebne. I tak wysoko turem ładowałem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    531

Ale Jugosłowianka i claasy mają możliwość doczepiania noży tnących trawę. Ja w tym roku spróbuje swoją Jugosłowianką zrobić sianokiszonkę na pryzmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Type255    0

Dzięki koledzy za odpowiedzi.

Myślę że kolega "szczygiel18" to lubi duuży zapas mocy, skoro innym kolega C330 pociągnie to myślę że MF255 też da radę :)

Przyczepa ma być mała i bez noży tnących bo nie planuję nic nie zbierać więcej niż siano.

Ta T072 myślę że jes OK zwłaszcza ze w miarę bezawaryjna. Myślałem o T010 ale ogólnie to poza porównywaniem zdjęć to nie wiem czym się różnią i T050. Narazie doszedłem że to po ukośniku to czym wyższa liczba to dłuższa przyczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

U mnie 60-tka z palcem w d*** pracuje z T072 a wcześniej z 30-tka męczyła się nawet jakaś większa przyczepa samozbierająca tylko ze była za duża do garażu i swobodnego manewrowania po podwórku nazwy nie pamiętam. Z obecną przyczepa nie ma żadnych problemów ale nie robi za dużo i jest garażowana wiec to ma na pewno spory wpływ na jej użytkowanie :) . T072 nie wydaje mi się jakoś strasznie wielka widziałem platformy do bel z przyczep o jakieś 2m dłuższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Type255    0

W moim rejonie to akurat cieniutko z ofertami tak żeby podjechać ciągnikiem sprawdzić i w razie czego żeby nie było szkoda jechać i nie kupić. Jeśli chodzi o konstrukcję przyczepy to co się lepiej sprawdza? Podbierak hydrauliczny czy nie, zaczep górny czy dolny? Bo z tego co widzę takie są podstawowe różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

U mnie z T072 przez długi długi czas chodził T-25 ba i tak potrafił siano dobić że hoho ;) a teraz zbieram tym zestawem lucernę i trawę na sianokiszonkę nieraz i zieloną trawę zbierałem bez najmniejszych problemów a na pryzmę wchodzi pięknie na blokadzie tylko dymi jak kolejka wąskotorowa :P ale nigdy nie przeciążamy sprzętu i po tylu latach i ciągnik i przyczepa są w stanie bardzo dobrym także polecam T072 jak masz blisko domu łąki to weź na niskich balonowych kołach bo 900 są dobre jak jest dłuższy transport ale bardziej się zapadają.

 

http://www.agrotrader.pl/maszyny_i_sprzet/...amozbierajace/1 może tutaj coś znajdziesz


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ale jakie są to łąki czy nie są grząskie, bo o grzęźnięciu mf z zbieraczką to ja wiem wszystko he he, mf dobry jest do każdej zbieraczki do siana a ja radził bym poszukać takiej z szerszym podbieraczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Type255    0

No to stało się :P od soboty mam sprzęt T-010/1. Górny zaczep, podbierak hydrauliczny, koła te małe szerokie, cała metalowa.

Jak nie poleje to nie będzie co zbierać :-( bo sucho jak na pustyni.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

Tylko żeby się nie psuła bo części nigdzie nie kupisz i tylko dobry tokarz pomoże. Firma to klecza dolna i dawno zbankrutowała. Rob wąskie rzędy, dużo nie ładuj, uważaj na listwy i łańcuchy i parę lat pochodzi


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Type255    0

Dzięki za wskazówki. Ogólnie siana aż tak dużo i daleko nie będzie żebym ładował na maxa a w razie czego to myślę że znajdę pomocną tokarkę :P. Rozmawiałem z gościem co ma podobną to mówi że jak nie przeładuje to w zasadzie tylko łożysko to na zewnątrz od posuwu łańcucha może czasem wymagać wymiany, a tak to smaruj i garażuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Tylko żeby się nie psuła bo części nigdzie nie kupisz

Dlaczego nie, przecież do wszystkich zbieraczek idzie to samo, a poza pękającymi opaskami na podbieraku i wycierającymi się palcami to nic tam się nie ma prawa psuć, bo maszyna prosta jak cep, a mam t010, a tak wogóle to sprzedawcy części do zbieraczek zacierają ręce i poszerzają asortyment, bo kto ma wyciąga ze stodoły i remontuje żeby w tym roku samemu zebrać sianko i nie płacić za wynajęcie prasy i za sznurek - kryzys mamy Panowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Type255    0

No ja pytałem u gości co mają części do maszyn to mówią że pazurki maja bo to się łamie i są na stanie a resztę to się sprowadzi. Ale tak jak mówisz tam się nie ma za bardzo co psuć- chyba że użytkownik idzie na żywioł to wszystko można zajechać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zaopatrz się w zapas opasek, bo pazurki pazurkami, ale jak opaska poleci tak koniec roboty, bo będzie nawijać w podbierak, a opaski czasami ciężko dobrać, dlatego jak trafisz gdzieś takie jak masz to bierz z 5-10 na zaoas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Type255    0

Będę musiał pomierzyć żeby mieć pojęcie jakie. Bo rozumiem szerokości będą raczej takie same tylko długość i mocowanie różne? Bo nawet nie wiem jakie parametry muszę znać - podjadę i zapytam konkretnie w sklepie a jak nie to na szybko pewnie spawarka zostaje .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058
poza pękającymi opaskami na podbieraku i wycierającymi się palcami to nic tam się nie ma prawa psuć, bo maszyna prosta jak cep,
Optymista. Mi akurat nigdy żadne opaski i palce się nie zepsuły. A zdążyło się pociągnąć łańcuch, pale i inne dziadostwo. Natomiast zepsuło się; przesuw taśmy, listwy pokrzywiły - trzeba dorabiać bo żadne nie pasują, sprzęgło bezpieczeństwa, obudowa napędu WOM, rurka do przesuwu, wyłączanie podbieraka, czasami to szlo 5 przyczep bez awarii a nieraz pól i po robocie. Fakt ze ponad tysiąc razy załadowała i swoje lata ma.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj