Polecane posty

sznajdik    573

Pytanie następujące: jest jakiś schemat znaki albo zasada ustawienia pompy wtryskowej w moim przypadku w 3060 wymieniłem na używkę chodzi dość dobrze ale ciekawi mnie czy ustawiłem ją przynajmniej na 99% prawidłowo bo tak za pierwszym strzałem ustawiłem na połowie tych ,,fasolek" na korpusie pompy i z zapaleniem nie było problemu ale czy na pewno prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

kreska kreską  ale to jest krecha w zasadzie do odpalenia, pozniej na "ucho" regulujesz zaplon, nie moze chodzic za twardo, a znowu jak za mocno opoznisz zaplon to bedzie za mułowaty ;)

PS. Ile dales za uzywke, bo regeneracja kosztuje pare groszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Za używkę zapłaciłem 1tys. zł z przewodami ciśnieniowymi, co do regeneracji to stara była wydałem 500zł i słabo to wyszło na początku było w miarę a później jakoś słabo na obroty się wkręcał a wyjmując pompę oznaczyłem ze ją i obudowę rozrządu żeby identycznie włożyć i nie byłem zadowolony a kompletny koszt remontu takiej rompy to mi wyliczył na jakieś 2 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Z lewej strony przy wieńcu (koło zamach.) jest taki duży korek wkręcany, jak go wykręcisz to w środku jest iglica (wskaźnik), myślę że to może służyć do ustawiania zapłonu, tylko nie sprawdzałem, czy i jakie są znaki na kole i jak to powinno być ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Na kole masz zawsze gmp na pierwszym tloki. Tutaj zbyteczne jezeli pompa idzie na klin. Przydaje sie kiedy pompa jest na stożek tylko montowana tak jak u mnie we valtrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kreska kreską  ale to jest krecha w zasadzie do odpalenia, pozniej na "ucho" regulujesz zaplon, nie moze chodzic za twardo, a znowu jak za mocno opoznisz zaplon to bedzie za mułowaty ;)

PS. Ile dales za uzywke, bo regeneracja kosztuje pare groszy....

 

Regulujesz nie na ucho tylko na odpowiedni kąt (dynamiczny lub statyczny) tz aby pompa podala paliwo odpowiednio X stopni przed gmp, w zaleznosci od zaleceń producenta.Kreski określają poprawne ustawienie pompy, ale gdy zmieniamy pompę albo ją regenerujemy oznaczenia przestają być aktualne


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj