jacumi

Case MX 110 - problem z kontrolkami/wyświetlaczem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacumi    0

Witam,

Dziś podczas talerzowania zapaliły się wszystkie kontrolki w moim Case MX100 (2000r).

Ojciec jeździł i powiedział że wszystko się popodświetlało (akumulator, ciśnienia oleju, kontrolka od ręcznego itp itd)

Pierwsza myśl była że mało oleju w silniku, poziom był minimum. Uzupełniono do 2/3 max. I nie pomogło.

Jak wróciłem do domu (traktor stał 2-3 godziny) to sytuacja jest taka sytuacja jak na zdjęciu (traktor zgaszony, czyli ostygł).

Kontrolki już się nie świecą wszystkie tylko te właściwe, traktor zapala (test tylko na chwile).

 

ktoś przerabiał coś takiego ??

 

pozdrawiam

Jacek

post-26599-0-86687600-1501622679_thumb.jpg

Edytowano przez jacumi

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Wykręć licznik i sprawdż poszczególne wiazki przewodów. Miałem raz podobna sytuacje tylko że kontrolki były wygaszona ale na wyswietlaczu były smieci. okazało sie ze cos nie łaczyło. Przeczysciłem styki i jest ok


Przypomniałem że przed zakupem oglądałem jeden egzemplarz  w ktorym własnie było cos podobnego. Przestraszyłem sie troche ze ktos grzebał cos przy liczniku np probujac odkrecic przebieg. Sprzedajacy uparcie twierdził ze stało sie to po odłaczeniu akumulatora. Nie było mozliwosci sprawdzenia czy to cos nie łączy ale byc moze było tak samo 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

hej.

Problem rozwiązany.

Winą był przełamany kabel (czerwony) w komorze silnika - jeden z miliona ;)

Jak by ktoś potrzebował dobrego elektryka/elektornika w okolicach Zamościa to prosze pisać na priv.

 

pozdrawiam

Jacek


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dzis mialem identyczny problem z MX120 u kolegi. Licznik wyświetlał jakieś smieci a dodatkowo podświetlały sie kontrolki. W tym przypadku winnym okazał sie przewód tzw Clean Ground - biało brązowy przewód z okrągłego złacza w grodzi kabiny ktory powinien byz podlaczony bezposrednio do klemy masowej. Końcówka była urwana. Po przykreceniu wszystko wróciło do normy


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Witam

Mam taki sam problem jak kolega wyżej. Tyle że stało się to po tym jak Case nie chciał odpalić bo były za słabe akumulatory, gdzie szukać przyczyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek8817    0

Witam mam i ja taki sam problem z wyświetlaczem i kontrolkami cały czas świecą po odpaleniu  u mnie stało się to po myciu ciągnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Brak masy. U mnie problem był w przewodzie Clean Ground. Szukaj pod licznikiem przy kablach od bezpiecznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubelskirol    1

Witam, Panowie u mnie problem z licznikiem pokazuje mi tylko przejechane kilometry/metry zamiast obrotów silnika, czy prędkości jazdy, gdzie mogę szukac przyczyny? Zaznaczam że po przekręceniu kluczyka w lewo jak i w prawo po chwili wskakują przejechane kilometry.

16552274788787358148473508861181.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj