johnyrs

Agrotron 200 hydraulika Buczy, Brzęczy, Hałasuje co jest?

Polecane posty

johnyrs    21

Wyrwało mi "plecak" w Agrotronie 200, wymieniłem go i po poskładaniu, gdy używam hydrauliki (skręcanie kołami, podnoszenie, złącza hydrauliczne) to zaczyna wydobywać się bardzo głośny dźwięk - buczenie, brzęczenie takie metaliczne i rurki hydrauliczne bardzo drgają. Co może być powodem takiej awarii? Jakiś zawór przeciążeniowy? Jak odpalę i nic nie ruszam to kilka sekund brzęczy bardzo cicho, potem z minutę nic nie brzęczy, a po minucie zaczyna tak samo jak bym używał hydrauliki. Pomocy.

 

 

Film na Youtube https://youtu.be/wrdheDpLdzo

 

Edytowano przez johnyrs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wygląda na jakiś zawór, sam plecak zmieniałeś? Sprawdź raz jeszcze może coś uszkodzone więcej było i nie dopatrzyłeś. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Wymieniłem plecak z siłownikiem centralnym, ale dlaczego rozsadziło plecak? Może to ma związek z tym buczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Myślałem że wyrwało Ci go od jakieś maszyny jeśli nie to sprawdź zawór bezpieczeństwa bo może pompa cały czas bije CI ciśnienie do bólu i zaraz nastąpi to samo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I to jest pytanie na które nie znam odpowiedzi gdzie jest zawór bezpieczeństwa/przelewy  itp. bo na moje oko od tego trzeba zacząć i to jak najszybciej. Katalog by się przydał bądź ktoś kto posiada taki model i wie gdzie to może być.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jeśli masz pompe tłoczkową to ona tak halasuje jeśli nie ma oleju to taki dźwięk jest i stukanie rurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Ale oleju nalałem stan może zapowietrzony układ?

Bo straty oleju podczas awarii były raczej duże

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kilka postów wyżej napisałeś ( przynajmniej ja tak zrozumiałem) że te wycie i brzęk był przed awarią. Skoro olej jest sprawdził bym jeszcze ciśnienie w hydraulicy może to na coś naprowadzi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Usunąłeś skutek nie przyczynę.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

A co jest przyczyną?

Po awarii ciągnik był odpalony by wjechać pod dach i było ok. Podejrzewam że ciągnie lewe powietrze w układ, bo jak rozsadziło plecak to ponaciągały się rurki i musiałem je naginać na gorąco by pasowały i pewnie gdzieś stożek nie jest szczelny.

Edytowano przez johnyrs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

jest taka możliwość


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak sprawdzisz szczelność i podkręcaj mocowania rurek , podejrzewam ze przez to ze są naprężone to idzie taki rezonans , ja mam od nowości ciągnik i czasami też takie brzęczenie się pojawia podczas używania hydrauliki , po prostu rurki pod ciśnieniem naprezaja się i zaczynają drgać i wtedy wydają takie dźwięki , ja przynajmniej tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Problem buczenia rozwiązany! Układ był zapowietrzony i dodatkowo jeden filtr był zabity. Wymieniłem wszystkie filtry i podłączyłem się do wtyczki wolnego spływu przewodem hydraulicznym, a koniec umieściłem w miejscu nalewania oleju. Po odpaleniu najpierw leciała piana, później zburzony olej i olej normalny. Układ przestał buczeć i wszystko działa, jeszcze tylko muszę wyregulować potencjometr przy cięgnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Olej był ok. Przyczyną było nie rozłączenie pompy w max. położeniu. Po awarii naleciało trochę zanieczyszczeń więc płukanie mostu, nowy olej i filtry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Koledzy co powiecie o takim agrotronie czy tam Samcu 215, jest tego bardzo mało i ciezko znalesc jakies opinie maja jakies bolaczki ? Rozgladam sie za czym około 200KM i  juz sam nie wiem w co mierzyc :)  Teraz pojawił sie samiec 215 z podobno małym przebiegiem  i mysle czy w ogóle  zaczynac z tym czy   nie zawracac sobie głowy. Mam zerowe doswidczenie z koncernem SDF :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same i Deutz w większej mocy to praktycznie tesame ciągniki skrzynie i tu i tu są identyczne sprzęt jak znajdziesz nie wyeksploatowany to będzie ci się spisywał dobrze ale dobrze by było aby sprawdzić go dobrze przed zakupem często bywa że na zegarze pokazuje dużo mniej mth niż ma faktycznie ale komputerem idzie to odczytać naprawy w zasadzie kosztowne ale mało awaryjny jak się zadba

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!
       
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj