Misiaul

Massey Ferguson 3060 - nie odpala z kluczyka

Polecane posty

Misiaul    16

Mam problem, ponieważ nie odpala z kluczyka. Po wciśnięciu sprzęgła nie świeci się żadna kontrolka, a z tego co pamiętam to powinny się zaświecić trzy kontrolki, a u minie żadna się nie świeci. Na tych dwóch kablach co dochodzą do czujnika pod sprzęgłem nie ma wogóle napięcia. Co może być tego przyczyną ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sprawdziłeś bezpieczniki na dzień dobry? Taka podstaw i czy na głównych przewodach od akumulatora jest zasilanie? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Zdobyłem miernik i z ciekawosci zobaczyłem miernikiem czy faktycznie nie ma tam napięcia. Napięcie jest, tylko w że w granicach 11,3 V. Sorki za wprowadzenie w błąd. Bezpieczniki pod maską dobre i te w kabinie też. Już mi ręce opadają, bo muszę go odpalać na krótko. I ten czujnik po sprzęgłem sprawny bo go sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Masę sprawdź dobrze, wygląda jak by nie łączyła gdzieś albo zaśniedziała.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

O tą którą masz pod deską rozdzielczą podpinaną.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

o kurna... a gdzie ten przekaźnik jest??

zainteresuj się dwiema kostkami 2x2 z grubym kablem pod maską koło pompki sprzęgła... chyba stamtąd przychodzi zasilanie na ten przycisk pod sprzęgłem... tak czy siak musisz zasilanie przycisku przywrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

No ok. Odpalanie z kluczyka zrobione, winna była właśnie któraś z tych kostek koło pompki. Wyczyściłem i hula. Ale następny problem bo po odpaleniu miga kontrolka od WOMu.  ;[  A z tym co może być ? Nawet włączyć się go nie da, bo miga od razu po odpaleniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak miga po odpaleniu to jak się nie mylę znaczy że jest włączony trzeba go wyłączyć i włączyć na nowo może masz zacięty elektrozawór albo problem z kablami bo jak ginie sygnał ciśnienia w układzie z czujnika to wom też miga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Nie zależnie czy jest włączony czy wyłączony to miga po odpaleniu. Zauważyłem właśnie teraz że nie świeci się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni po naciśnięciu sprzęgła. Po odłączeniu kabli od czujnika ciśnienia kontrolka nie miga ale WOM też nie działa. Ma ktoś jakiś schemat tej instalacji, tak to bym to sobie wydrukował i powoli szukał po kolei. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

miga to oznacza że ciągnik uruchamiany z włączonym wom i wtedy trzeba zrobić off - on albo mimo sygnału start brak jest odczytu obrotów. Najpierw odłącz czujnik obrotów wom (pomiędzy lewym siłownikiem a obudową masz kabelek a na nim złącze) co zlikwiduje miękki start. Wcześniej w pozycji neutralne sprawdź ręką czy puścił hamulec. Potem napisz co się działo.
radzisz sobie z angielskim?
podaj maila na priv - niewiem czy to akurat do Twojego autotronica ale coś mogę podesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj