agrorobert

Dwu płaszczowe zbiorniki na paliwo w gospodarstwach (przepisy a realia)

Polecane posty

pawel885    2279

Tak, jasne, prędzej sobie nagrody przyznają i nowych urzędasów zatrudnią żeby jeszcze więcej kontrolować, na rowerach nie będą jeździć więc pasuje jakieś bryki od niemców zamówić a to kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego może to zredukuje zakupy tych co myśleli że kupowali paliwo zgodnie z prawem po normalnej cenie a dostawali fikcyjne FV, ale takich co świadomie kupowali nielegalne jak ma niby ubyć jeżeli oni są tego świadomi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zbiorniki jak w tym temacie napisano maja być atestowane i to wiadomo od jakiegoś czasu"

 

Hmm, nie wiem czy wiesz, ale planowany jest zapis, iż:

 

"Zabrania się sprzedaży liny w odcinkach większych jak obwód szyji kupującego"

"Zabrania się sprzedaży igły\gwoździa bez uzyskania "deklaracji WE"".

"Zabrania się sprzedaży (towarów wrażliwych (igła to strasznie wrażliwy towar))

 

PATOLOGIA!!!!!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak napisałem już wcześniej chore jest wprowadzanie chorych ograniczeń, wiadomo że każdy stara się jak najmniej mnieć strat bo tu działa takie ograniczenie jakim jest EKONOMIA działa na każdego bez przymuszania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będziesz miał na półtora roku B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No a jak ktoś ma limit 1400 l na rok to po co 2500 litrowy zbiornik?

Samo rozważanie potrzeby zakupu, w twoim i nie tylko przypadku, to zwykłe zawracanie sobie d*py. Nawet przy mega rabacie u hurtownika zaoszczędzicie tyle, że starczy z ledwością na flaszkę zajzajeru i kilka plasterków salcesonu zagrychy. Jak to jest, że najwięcej do powiedzenia w tego typu tematach zawsze mają ci których  to wręcz  nie dotyczy? 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja widzę to tak że jak rolnicy zaczną kupować zbiorniki to dostawcy będą respektować przepis zbiorników ale jeżeli rolnicy nie będą kupować zbiorników hurtowo to dostawcy ON staną na głowie aby nie stracić klienta i jakoś ten przepis ominąć dla większych dostaw.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W mojej okolicy odpowiedź hurtownika jest krótka i stanowcza, "Nie lejemy do jednopłaszczowych". Żadnego szukania dziury w przepisach nie uskuteczniają. Wizja kar, lub utraty koncesji jest zdecydowanie bardziej bolesna, niż utrata kilku odbiorców. 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja widzę to tak że jak rolnicy zaczną kupować zbiorniki to dostawcy będą respektować przepis zbiorników ale jeżeli rolnicy nie będą kupować zbiorników hurtowo to dostawcy ON staną na głowie aby nie stracić klienta i jakoś ten przepis ominąć dla większych dostaw.

Ciężko będzie im to ominąć bo każdy przewóz paliwa ma być wczesniej zgłoszony - gdzie, kiedy i i ile chcą przewieźć więc dość łatwo będzie to wyłapać i skontrolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Ja widzę to tak że jak rolnicy zaczną kupować zbiorniki to dostawcy będą respektować przepis zbiorników ale jeżeli rolnicy nie będą kupować zbiorników hurtowo to dostawcy ON staną na głowie aby nie stracić klienta i jakoś ten przepis ominąć dla większych dostaw.

jestem tego samego zdania.

Sprzedać muszą te paliwo. Ja mało biorę bo mam mało ziemi, obszarowiec już ma zbiornik, a ten co ma te 50ha a może nawet 100ha nie będzie się spieszył ze zbiornikiem, na cholerę wydatki przy przeciętnej opłacalności i takiej wiośnie jak tegoroczna (mokro i zimno i jakoś to słabo rośnie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ciężko będzie im to ominąć bo każdy przewóz paliwa ma być wczesniej zgłoszony - gdzie, kiedy i i ile chcą przewieźć więc dość łatwo będzie to wyłapać i skontrolować

 

Miałem na myśli obejście zbiorników.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

"W odpowiedzi na pismo Ministerstwo Finansów poinformowało, że "rolnik prowadzący działalność rolniczą, o ile nie prowadzi jednocześnie działalności gospodarczej nie może być uznany za podmiot odbierający, w rozumieniu ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów."

Jak wynika z pisma otrzymanego z Ministerstwa Finansów rolnicy nie podlegają obowiązkowi potwierdzania odbioru paliwa.:

 

z agrofoto.pl

 

Jest w stanie ktoś to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

Witam , może ktoś wie o zbiornikach dwu płaszczowych w dobrej cenie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Moj dostawca tez tak uwaza i leje bez problemu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

juz podobni rolnikow ta ustawa nie obejmuje. jedynie tylko tych co prowadza uslugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

juz podobni rolnikow ta ustawa nie obejmuje. jedynie tylko tych co prowadza uslugi

Chciałbym żeby tak było , ale raczej każdy rolnik który bd chciał przechowywać paliwo bd musiał kupić taki zbiornik , niezależnie czy ma działalność czy też nie  :/

A tak wql to skąd takie informacje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj