xXPioter99Xx

Silosy-rozwiązanie załadunku i wyładunku.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xXPioter99Xx    20

Witam :)
Ostatnio zakupiłem 3 używane silosy płaskodenne firmy Bin a mianowicie 2 x 60T i 1 x 130T.
I tu moje pytanie do was , jak rozwiązać załadunek i rozładunek tych silosów. Budżet jest dość ograniczony i nie moge pozwolić sobie np na przenośnik kubełkowy.
Co według was bedzie lepsze? Przenośnik ślimakowy pionowy , moze dmuchawa , lub jeszcze cos innego. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Kup dmuchawe ssąco-tłoczącą np: POM Augustów. załądujesz do silosa i wyładujesz za jej pomocą na przyczepe/samochód.

Co do żmijek to musisz mieć dwie( jeśli zalezy CI na predkośći załadunku ), jedna duzą aby do silosa od góry ładować i kolejną aby wyładować ( bo ta duża raczej nie wejdzie do kanału w silosie).

Musiałbyś tak przeliczyć srednice zmijki i możliwość demontażu poszczególnych sekcji ( np co 2 metry ) aby jedna wystarczyła.

Przenośnik ślimakowy pionowy swietnie działa do momentu gdy zużyje się ślimak. spadek wydajności jest bardzo duży.

Aha do BiN 130 dmuchawa to jednak za słaba wydajność. Teraz doczytałem.

Ile zapłaciłeś za silosy? Demontowałeś sam czy juz były gotowe zdęte?

 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kup pionowy ze zmijka nagarniajaca. pod podłogi w binach włóż redlery alblo zwykle zmijki niech wybierają prosto do kosza od pionowej. kosz równo z ziemią a najlepiej 2 metry niżej poziomu gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dmuchawy nie poleca, miałem i nie chcę więcej, poda do 130 te 10 ton ale huku i kurzu co nie miara.Dmuchawę mam z Dozamechu 15 kw. Wyciąganie z zbiornika dmuchawa to porażka.

Popatrz się u mnie  w galerii są zdjęcia żmijki z  Dozamechu, 7,7 kw, ma teraz 14 metrów pod 130  z wydajnością spokojnie 20 ton/h.W tamtym rok doszedł 200 t Bin.

Teraz mam przerobione Biny 130 że żmijkę wybierającą mam montowaną pod podłoge, lepsze opróżnianie zbiorników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

W takich gabarytach silosów nic nie może się równać z podajnikiem kubełkowym. Im dłuższą masz żmjkę i pod większym kątem, tym mniejsza wydajność, przez to dłuższy czas rozładunku. Dmuchawa to już na samym początku odpada, bo jeśli wogóle da radę nią zasypać silos 130 ton, to zejdzie to bardzo długo. żmjka pozioma, to też nie do końca trafiony zakup
znikła pionowa*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No ale kubełek kosztuję ponad 20 tyś a żmijka pionowa z 8-9 tyś i wyda ponad 20 ton.

Ja moją po 5 latach remontowałem i to z mojej winy, ani razu nie nasmarowałem łożyska  na dole przy silniku na ślimaku  i niestety padło.Rok pracowała na jednym pasku.  Ogólnie przyrzuciła z 1200 ton pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

My sypiemy  obecnie Michała  250 ton   dmuchawą . Przyczepę  14 ton dmucha   od  30 do 40 minut.  Docelowo  będą kubełki  ale  narazie  ogarniamy to dmuchawą. Także płaskodennego BINa  też dacie radę.  Takie  cudo mamy http://www.dmuchawydozboza.pl/typ_ppz_60.html


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Ja posiadam dwa biny 60 ton i kubełkowy wytrzymał 14 lat i wymiana tylko rur kwadratowych silnik pas kubełki sa okej wiec polecam podajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Witam 

Podepne się tutaj. Jaka długość przenośnika ślimakowego będzie potrzebna do silosa bin 100? Chodzi o coś takiego jak tutaj: 

 

Do tej pory jechałem dmuchawa ale wydajność kiepska jakieś 5t/h a teraz dojdzie drugi taki sam to trochę przykro stać kilkadziesiąt godzin...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
10 minut temu, misiekk45 napisał:

Witam 

Podepne się tutaj. Jaka długość przenośnika ślimakowego będzie potrzebna do silosa bin 100? Chodzi o coś takiego jak tutaj: 

 

Do tej pory jechałem dmuchawa ale wydajność kiepska jakieś 5t/h a teraz dojdzie drugi taki sam to trochę przykro stać kilkadziesiąt godzin...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kup pionową  z dopychem . Ale jak ta  ma być wielozadaniowa to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Pionowa raczej nie, ze względu na to, że obydwa silosy nie będą stały obok siebie. Drugi, z racji braku miejsca, będzie jakieś 20 metrów dalej...

Edytowano przez misiekk45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@misiekk45 Do wyliczeń skorzystaj z twierdzenia Pitagorasa :) lub funkcji trygonometrycznych... Albo wyjdz na silos do otworu gdzie ma wpadac zboże, weż sznurek i z pomoca drugiej osoby zmierzcie do miejsca gdzie zboże będzie wysypywane z przyczepy. Zaznaczyć na sznurku i potem zmierzyć na ziemii taśmą... Można wziąść jakąś drewnianą tyczke i mierzyć... jest sporo możliwośći. Matematyka królową nauk :)

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
16 godzin temu, misiekk45 napisał:

Witam 

Podepne się tutaj. Jaka długość przenośnika ślimakowego będzie potrzebna do silosa bin 100? 

 

Użytkuję 2 Biny 100, zasypuję przenośnikiem Sobmetal 12m , fi 200mm , silnik 7,5 kw , wydajność ponad 30t/h 

 

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7
2 godziny temu, fezoi napisał:

Użytkuję 2 Biny 100, zasypuję przenośnikiem Sobmetal 12m , fi 200mm , silnik 7,5 kw , wydajność ponad 30t/h 

 

Masz jakąś fotkę? Mierzyłem kiedyś po linii dachu do ziemi to wyszło ponad 16m.... Nie znalazłem takiego przenośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

https://www.sobmetal.pl/zmijki-z-napedem-na-dole-i-koszem-przyjeciowym-psd/ Moja jest w ocynku i na kołach 13", Żmijka do załadunku nie jest ustawiana równo po linii dachu , jest bardziej w pionie i potrzebne jest dodatkowo ok. 1m rury . Stosuję rurę z PCV i kolanka , żeby dopasować do otworu w dachu silosu . Teraz mam ustawioną do rozładunku (mam w silosie przenośnik podpodłogowy ) . Sprawdzę na fakturze ile jest metrów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Dopatrzyłem się na stronie BIN że do 100t potrzeba 12m czyli tak jak mówisz. Teraz tylko kwestia producenta pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Sprawdziłem , 12 m. Ja kupowałem przez Aluchaus Dakowy Suche (jest na OLX), mam od niego jeszcze przenośnik 8m fi 170mm i robił mi inne koła (większe) przywiózł na miejsce . Tą 170mm też możesz brać pod uwagę , kolega od 10 lat zasypuje rocznie taką po 500 t w silosy  + na samochody . Nie daj sobie sprzedać na tycich kółkach i bierz mocniejszy silnik . Ps . moją brałem w 2015r.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj