Skocz do zawartości
xXPioter99Xx

Silosy-rozwiązanie załadunku i wyładunku.

Polecane posty

xXPioter99Xx    11

Witam :)
Ostatnio zakupiłem 3 używane silosy płaskodenne firmy Bin a mianowicie 2 x 60T i 1 x 130T.
I tu moje pytanie do was , jak rozwiązać załadunek i rozładunek tych silosów. Budżet jest dość ograniczony i nie moge pozwolić sobie np na przenośnik kubełkowy.
Co według was bedzie lepsze? Przenośnik ślimakowy pionowy , moze dmuchawa , lub jeszcze cos innego. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

czmochu97    16

Zależy jaki masz budżet na to, bo jak do 10 k to polecam przenośnik slimakowy

Wiadomość z agroFakt.pl

Marl    15
Napisano (edytowany)

Kup dmuchawe ssąco-tłoczącą np: POM Augustów. załądujesz do silosa i wyładujesz za jej pomocą na przyczepe/samochód.

Co do żmijek to musisz mieć dwie( jeśli zalezy CI na predkośći załadunku ), jedna duzą aby do silosa od góry ładować i kolejną aby wyładować ( bo ta duża raczej nie wejdzie do kanału w silosie).

Musiałbyś tak przeliczyć srednice zmijki i możliwość demontażu poszczególnych sekcji ( np co 2 metry ) aby jedna wystarczyła.

Przenośnik ślimakowy pionowy swietnie działa do momentu gdy zużyje się ślimak. spadek wydajności jest bardzo duży.

Aha do BiN 130 dmuchawa to jednak za słaba wydajność. Teraz doczytałem.

Ile zapłaciłeś za silosy? Demontowałeś sam czy juz były gotowe zdęte?

Edytowano przez Marl

kali2107    50

kup pionowy ze zmijka nagarniajaca. pod podłogi w binach włóż redlery alblo zwykle zmijki niech wybierają prosto do kosza od pionowej. kosz równo z ziemią a najlepiej 2 metry niżej poziomu gruntu.

tomek73    189

Dmuchawy nie poleca, miałem i nie chcę więcej, poda do 130 te 10 ton ale huku i kurzu co nie miara.Dmuchawę mam z Dozamechu 15 kw. Wyciąganie z zbiornika dmuchawa to porażka.

Popatrz się u mnie  w galerii są zdjęcia żmijki z  Dozamechu, 7,7 kw, ma teraz 14 metrów pod 130  z wydajnością spokojnie 20 ton/h.W tamtym rok doszedł 200 t Bin.

Teraz mam przerobione Biny 130 że żmijkę wybierającą mam montowaną pod podłoge, lepsze opróżnianie zbiorników

matias95    74

W takich gabarytach silosów nic nie może się równać z podajnikiem kubełkowym. Im dłuższą masz żmjkę i pod większym kątem, tym mniejsza wydajność, przez to dłuższy czas rozładunku. Dmuchawa to już na samym początku odpada, bo jeśli wogóle da radę nią zasypać silos 130 ton, to zejdzie to bardzo długo. żmjka pozioma, to też nie do końca trafiony zakup
znikła pionowa*

tomek73    189

No ale kubełek kosztuję ponad 20 tyś a żmijka pionowa z 8-9 tyś i wyda ponad 20 ton.

Ja moją po 5 latach remontowałem i to z mojej winy, ani razu nie nasmarowałem łożyska  na dole przy silniku na ślimaku  i niestety padło.Rok pracowała na jednym pasku.  Ogólnie przyrzuciła z 1200 ton pszenicy.

Baarth    1

My sypiemy  obecnie Michała  250 ton   dmuchawą . Przyczepę  14 ton dmucha   od  30 do 40 minut.  Docelowo  będą kubełki  ale  narazie  ogarniamy to dmuchawą. Także płaskodennego BINa  też dacie radę.  Takie  cudo mamy http://www.dmuchawydozboza.pl/typ_ppz_60.html

mikon71    6

Ja posiadam dwa biny 60 ton i kubełkowy wytrzymał 14 lat i wymiana tylko rur kwadratowych silnik pas kubełki sa okej wiec polecam podajnik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.
    • Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?