Gość

Obecna sytuacja w PFHBiPM

Polecane posty

michatek    4
Dnia 23.11.2017 o 16:39, KARGO napisał:

 Udało się wygrać bitwę ale wojna jeszcze potrwa. Chciałbym wszystkim podziękować za przybycie, wytrwałość i udział w głosowaniu. Miałem to zrobić na koniec zebrania ale mikrofon nam zabrali i nie chciałem zamieszania robić. 

Pozdrawiam 

nie było mnie tam, ale słuchy chodzą że pana Krzysztofa P. odwołaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odwolalismy cały zarząd i wszystkich delegatów i zmieniliśmy termin corocznych spotkań sprawozdawczych z października- listopada na nie później niż 30 kwietnia. 14.12.2017 maja odbyć się wybory w naszym kole i wszyscy którzy należą do zwiazku powinni otrzymać list do końca tego tygodnia gdzie to się odbędzie i o której godzinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ZAWIADOMIENIE O TERMINIE

NADZWYCZAJNEGO WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW

 

Członkowie Koła Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Wysokiem Mazowieckiem (Koło Powiatu Wysokomazowieckiego):

- w związku z bezczynnością Zarządu Koła i niewykonaniem prawomocnej Uchwały nr 3/2017 z dnia 23.11.2017, która zobowiązuje Zarząd Koła do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Członków celem przeprowadzenia wyborów nowych członków Zarządu Koła i nowych delegatów Koła na Walny Zjazd PZHBiPM na dzień 14.12.2017,

- działając w celu wykonania w/w uchwały nr 3/2017 z dnia 23.11.2017,

- mając także na względzie, że na podstawie Uchwały nr 1/2017 i Uchwały 2/2017 z dnia 23.11.2017 z dniem 14.12.2017 odwołani zostaną dotychczasowi członkowie Zarządu koła i delegaci na Walny Zjazd PZHBiPM,

- w celu zapewnienia ciągłości władz Koła Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Wysokiem Mazowieckiem,

 

zawiadamiają, że:

 

w dniu 14.12.2017, o godzinie 10:00, w restauracji ,,Słowiańska” (Szepietowo, ul. Głowna 26), odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków w celu wybrania nowego Zarządu Koła oraz delegatów na Walny Zjazd PZHBiPM.

 

Planowany porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Koła Wysokiem Mazowieckiem w dniu 14.12.2017:

 

  1. Otwarcie NWZC, wybór przewodniczącego i sekretarza NWZC;

  2. Przyjęcie porządku obrad;

  3. Uchwalenie regulaminu obrad;

  4. Wybór komisji wyborczej oraz komisji skrutacyjnej;

  5. Zgłaszanie kandydatów na członków Zarządu Koła oraz na delegatów Koła na Walny Zjazd PZHBiPM;

  6. Wybór 13 delegatów na Walny Zjazd PZHBiPM;

  7. Wybór 3 członków Zarządu Koła;

  8. Zamknięcie obrad.

 

 

Z poważaniem,

Członkowie

Koła Hodowców Bydła i Producentów Mleka

w Wysokiem Mazowieckiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Statut PZHBIPM część która tyczy się Koła, pogrubiłem najważniejsze zapisy

§ 17
KOŁA HODOWCÓW BYDŁA I PRODUCENTÓW MLEKA
1. Podstawowym ogniwem organizacyjnym Związku jest Koło Hodowców Bydła i Producentów Mleka zwane dalej „Kołem”, które zrzesza członków Związku w rejonie swej działalności. Koła są organizowane i rozwiązywane przez Zarząd Związku. Koło może być założone przy liczbie co najmniej 10 członków. W przypadku braku statutowej liczby członków do założenia koła, zainteresowani mogą wstąpić do koła w sąsiednim rejonie.
2. Koło nie posiada osobowości prawnej, a jego działalność reguluje niniejszy Statut.
3. Koło używa pieczątki podłużnej z napisem: „Koło Hodowców Bydła i Producentów Mleka w ………………..”
§ 18
9
WŁADZE KOŁA HODOWCÓW BYDŁA I PRODUCENTÓW MLEKA
1. Władzami Koła są:
a. Walne Zebranie Członków,
b. Zarząd Koła
§ 19
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW
1. W Walnym Zebraniu Członków biorą udział z prawem głosowania członkowie Koła oraz z głosem doradczym przedstawiciele Zarządu Związku
2. Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały Walnego Zebrania.
3. Walne Zebranie Członków odbywa się co najmniej raz w roku, z tym, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze odbywa się co 4 lata.
4. Walne Zebranie Członków może być zwyczajne lub nadzwyczajne.
5. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków zwołuje Zarząd Koła z własnej inicjatywy lub na pisemny wniosek.
a. co najmniej 1/3 członków
b. Zarządu Związku w terminie 4 tygodni od otrzymania wniosku.
6. Do właściwości Walnego Zebrania Członków należą:
a. Zatwierdzanie wytycznych do planów działalności i preliminarzy budżetowych Koła, po uzgodnieniu z Zarządem Związku,
b. Uchwalanie dodatkowych świadczeń wyłącznie na potrzeby Koła,
c. Rozpatrywanie i przyjmowanie sprawozdań z działalności Zarządu Koła oraz udzielanie Zarządowi absolutorium,
d. Wybór Zarządu i Delegatów na Walny Zjazd Związku w liczbie ustalonej uchwałą Zarządu Związku.
§ 20
ZARZĄD KOŁA HODOWCÓW BYDŁA I PRODUCENTÓW MLEKA
1. Zarząd Koła składa się z 3 członków i wybiera spośród siebie prezesa, wiceprezesa i skarbnika.
2. Zarząd Koła odbywa co najmniej 1 zebranie w roku.
3. Do właściwości Zarządu Koła należą wszystkie sprawy nie zastrzeżone do właściwości Walnego Zebrania a w szczególności:
a. opracowanie w uzgodnieniu z Zarządem Związku planów pracy Koła,
10
b. reprezentowanie Koła na zewnątrz,
c. kierowanie pracą Koła,
d. wykonywanie uchwał władz Koła,
e. współudział w aukcjach hodowlanych w rejonie działania Koła,
f. pobieranie wpisowego i składek członkowskich,
g. prowadzenie instruktażu dla członków Koła i rolników nie będących członkami Związku.
4. Uchwały Zarządu zapadają zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy członków.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15
12 godzin temu, czareczek85 napisał:

Piątnica wycofała się z dopłaty 2gr do stad pod oceną PFHBiPM. Teraz każdy dostawca  od 01.12.2017 dostanie 2gr do ltra mleka bez znaczenia czy jest pod oceną czy nie. W końcu jest sprawiedliwie

I bardzo dobrze wszyscy tak powinni zrobić jak ktoś chce niech płaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Teraz jest wybór kto chce niech płaci z tych 2 gr na federacje a jak ktoś nie chce to kasa w kieszeni zostaje. Ja bez oceny (zrezygnowałem w tym roku po ponad 20latach) doje średnio na dzień dzisiejszy ponad 14l od krowy na jeden dój i nie widzę żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

czy bedziesz pod ocena czy nie to wiadomo ze nie bedzie roznicy przy Twoich 14litrach na udoj, tyle ze pod ocena kazda krowe masz indywidualnie a nie "srednio"

Edytowano przez emattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jedni piszą że ocena to połowa sukcesu w hodowli krów, drudzy zaś widzę po 20 latach od tego odchodzą... Czym są spowodowane tak rozbieżne opinie? Czareczek, dlaczego odszedłeś spod oceny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Strzelił focha... wierzycie w rzetelność oceny jeśli będzie prowadziła to mleczarnia? ;) Tak samo jak teraz robią parametry jakie chcą tak i z oceną będą robić

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
1 godzinę temu, emattti napisał:

czy bedziesz pod ocena czy nie to wiadomo ze nie bedzie roznicy przy Twoich 14litrach na udoj, tyle ze pod ocena kazda krowe masz indywidualnie a nie "srednio"

ciekawi mnie ile ty masz średnio od krowy na jeden udój pod oceną?  u mnie to jest mleko ze zbiornika podzielone  na wszystkie sztuki czyli wycielone i przed zasuszeniem . Tak dla Twojej Wiadomości mam takie sztuki które doją ponad 56 litrów na dzień gdzie 100% mleka idzie do zbiornika przy średniej rocznej somatyce w okolicach 200tyś parametry to tłuszcz 4,6-4,7  a białko w granicach 3.4-3,6.  Dlaczego po ponad 20 latach zrezygnowałem? Dlatego że nie będe dokładał się do tego bałaganu w federacji mimo że w moim przypadku była to kwota roczna ponad 6000zł dość. tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
44 minuty temu, kr9292 napisał:

Bo niektórzy po prostu nie potrafią korzystać z wyników oceny.

Popierwsze to trzeba mieć wiarygodne wyniki oceny a nie co miesiąc zupełnie inne kosmiczne parametry odbiegające od normy. Ocena zkiedyś był a oceną jak pracowali w niej prawdziwi zootechnicy a nie jak teraz ludzie bo byle szkole bo ciocia załatwiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Duża liczba osób jest pod oceną po to by byc w tej książsce. Tylko gdy zajrzy sie do zbiornika to wychodzi dużo mniej w moim przypadku było na odwrót bo ja nie doiłem krów jak co niektórzy 3 godziny wcześniej bo będzie ocena . Żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To jak układasz dawki? Dojąc 56 litrów od krowy to trzeba naprawdę mieć wszystko na tip top i jak tu działać w ciemno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
Zniektórymi niema co dyskutować ale jak ocenę mamy dla siebie i szczegółowo opisaną poszczególną krowę w moim rejonie jak mleczarnia przestała dopłacać to w pierwszym rzędzie porezygnowali ci co koperty z wynikami otwierał zootechnik by wpiąć do segregatora .
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Kogo to boli że ktoś rezygnuje z oceny chcę to doję nie chcę to nie . Taniej wychodzi zbadać mleko na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
21 minut temu, kr9292 napisał:

To jak układasz dawki? Dojąc 56 litrów od krowy to trzeba naprawdę mieć wszystko na tip top i jak tu działać w ciemno? 

podstawa to zbadane parametry pasz objętościowych

a więc:

-kiszonka z kukurydzy 11kg   

-kiszonka z traw i lucerny 26kg 

-gniecione ziarno kukurydzy z rękawa 5kg

-soja non gmo 1,5kg

-koncentrat i minerały 4kg

do tego najwydajniejsze sztuki pasza pod pysk bo mam uwięziówke

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

I skąd wiesz jaki masz mocznik laktoze i reszte? Skąd wiesz czy nie brakuje im energii albo białka?  I cała masa pytań. Układamy dawki i zawsze po udoju jest jakaś korekta. Ja bym inaczej nie potrafił. 

Ile razy mi się, zdarzyło, że sypie sypie treściwe bo wydaje mi się, że krowa ładnie produkuje mleko a przy udoju zonk.O.o Okazuje się tylko, że wolno leci ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
  1. Odwołanie Zarządu Koła Wysokie Mazowieckie dnia 23.11.2017 i wszystkie podjęte uchwały i zwołanie wyborów na dzień 14 grudnia zostały przeprowadzone zgodnie z posiadanym przez nas Statutem Podlaskiego ZHBiPM, który otrzymaliśmy w wiadomości e-mail od Pani Dyrektor Katarzyny Piszczatowskiej.

 

  1. Po kontroli Statutu PZHBiPM w KRS okazało się, że treść obowiązującego statutu zobowiązuje do podejmowania wszystkich uchwał walnego zebrania obecność przynajmniej połowy członków (&19, pkt. 2). W związku z tym podjęte uchwały odwołujące zarząd koła wysokie mazowiecki nie są ważne. Byliśmy przekonani, że statut przekazany nam przez Panią Dyrektor Katarzynę Piszczatowską jest obowiązującym dokumentem naszej organizacji. Niestety Pani Dyrektor przekazała nam nie zarejestrowany statut, tym samym wprowadzając nas w błąd.

Pomiędzy statutem zarejestrowanym w KRS, a statutem który został nam przekazany jest tylko jedna różnica i dotyczy & 19Walne zebranie członków (dotyczy Koła), pkt. 2, który w statucie który nam przekazała Pani Dyrektor Piszczatowska brzmi następująco:

„Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały Walnego Zebrania”

natomiast w statucie zarejestrowanym w KRS brzmi następująco:

„Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy członków w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały Walnego Zebrania”

Oba statuty posiadają te same daty, czyli 12.12.2001 i osoby wymienione do zatwierdzenia są te same.  

Komu zależało na wprowadzeniu nas w błąd i dlaczego?

Czy w błąd zostały wprowadzone również inne koła?

Na podstawie którego ze statutów działają koledzy z innych  kół?

Bo jeśli na podstawie statutu z KRS, to raczej w mało którym kole delegaci i  zarządy były wybierane przez obecnych co najmniej połowy członków, jak nakazuje statut także w majestacie prawa działają nielegalnie.  Kierując się zapisem z obowiązujacego statutu można podwarzac ISTNIENIE LEGALNE PZHBIPM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

To jak układasz dawki? Dojąc 56 litrów od krowy to trzeba naprawdę mieć wszystko na tip top i jak tu działać w ciemno? 

Można to robić .Mleczarnia bada mocznik. U mnie jest tak samo badania paszy podstawa a potem układamy TMR a tym sztukom do 120 dnia dokładamy z ręki.Trzeba mieć dobre wsparcie w żywieniowcu no i przy przechodzeniu np z jednej pryzmy na drugą trzeba to robić ostrożnie ale da się . Powinny powstać prywatne firmy gdzie przyjezdzał by ktos na udój pobierał próby i wyniki. i wtedy kiedy ja chce a nie wtedy kiedy moja kolej.ale niestety to jest Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ogólny mocznik to słaba wskazówka zwłaszcza przy żywieniu z ręki. Jedne mogą mieć 150 inne 350 srednią bedziesz mieć 250. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

KARGO my dostaliśmy pismo, że Zgromadzenie Zarządu odbyło się 05.12.2017r. Unieważnili wszystko z 27.11.2017r. Przyszło przed waszym spotkaniem, więc uznaliśmy, że go nie ma. O co tu chodzi?

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
1 godzinę temu, KARGO napisał:
  1. Odwołanie Zarządu Koła Wysokie Mazowieckie dnia 23.11.2017 i wszystkie podjęte uchwały i zwołanie wyborów na dzień 14 grudnia zostały przeprowadzone zgodnie z posiadanym przez nas Statutem Podlaskiego ZHBiPM, który otrzymaliśmy w wiadomości e-mail od Pani Dyrektor Katarzyny Piszczatowskiej.

 

  1. Po kontroli Statutu PZHBiPM w KRS okazało się, że treść obowiązującego statutu zobowiązuje do podejmowania wszystkich uchwał walnego zebrania obecność przynajmniej połowy członków (&19, pkt. 2). W związku z tym podjęte uchwały odwołujące zarząd koła wysokie mazowiecki nie są ważne. Byliśmy przekonani, że statut przekazany nam przez Panią Dyrektor Katarzynę Piszczatowską jest obowiązującym dokumentem naszej organizacji. Niestety Pani Dyrektor przekazała nam nie zarejestrowany statut, tym samym wprowadzając nas w błąd.

Pomiędzy statutem zarejestrowanym w KRS, a statutem który został nam przekazany jest tylko jedna różnica i dotyczy & 19Walne zebranie członków (dotyczy Koła), pkt. 2, który w statucie który nam przekazała Pani Dyrektor Piszczatowska brzmi następująco:

„Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały Walnego Zebrania”

natomiast w statucie zarejestrowanym w KRS brzmi następująco:

„Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy członków w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały Walnego Zebrania”

Oba statuty posiadają te same daty, czyli 12.12.2001 i osoby wymienione do zatwierdzenia są te same.  

Komu zależało na wprowadzeniu nas w błąd i dlaczego?

Czy w błąd zostały wprowadzone również inne koła?

Na podstawie którego ze statutów działają koledzy z innych  kół?

Bo jeśli na podstawie statutu z KRS, to raczej w mało którym kole delegaci i  zarządy były wybierane przez obecnych co najmniej połowy członków, jak nakazuje statut także w majestacie prawa działają nielegalnie.  Kierując się zapisem z obowiązujacego statutu można podwarzac ISTNIENIE LEGALNE PZHBIPM

KARGO oni sami kręcą na siebie BAT. Jak by mieli honor to dawno  by odeszli. Ale widzę że łatwiej zmienić bieg rzeki jak ich oderwać od koryta PFHBiPM. Tam liczy się tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomson5120
      Chciałbym się dowiedzieć co dajecie Krowom i ile? . Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez leszek1000
      Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj