Skocz do zawartości
PatrycjaFrelek

Krowa nie chce się podnieść.

Polecane posty

Witam.
Mam problem.
Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
Proszę o pomoc.

Kroplówki dostała rano i wraz nie chce się podniesc.
Lekarz podając powiedział że ma się po tym podnieść, a nie chce.

No spróbujemy ja po obrządku podnieść jakoś.

Wiadomość z agroFakt.pl

Magda_86    21

Niech weterynarz pobierze krew i zbada w laboratorium bo może jakiegos innego parametru brakuje albo wciaz za malo wapna.

Morfek    13

Dokladnie. Moj Wet np ma maszynkę do badania krwi i widac tam czy ma uszkodzone jakies miesnie czy niedobory. Jak sie nie chce podniesc to moze byc brak wapnia ale tez fosforu i potasu wiec warto to sprawdzic.

PRIMO    558

Miałem taki sam przypadek przyjechał wet. dał kroplówki i miała się podnieść ale się nie podniosła i wtedy wezwałem innego weta i krowa jest do dnia dzisiejszego wniosek nasuwa się sam ZMIEŃ WETA

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez manitoumlt728
      Witam Wszystkich
      Mam Pytanie. Mam zamiar kupić wóz paszowy i nie wiem jaki. Mam do wyboru Italmix duplex  10m3 (2 ślimaki) oraz RMH mixell 10 m3 na jeden ślimak ? 
      Który znich jest lepszy czy 2 ślimaki czy 1 jeden ?
      czy Lepszy jest z firmy RMH czy Italmix
      Dodam tylko że Italmix ma wym. wys 2,30 szer. 2,15
      a RMH wys 2,45 a szer u dołu 2,25 u góry 2,40-45.
      obora o wymiarach wys 2,50 a szer stołu paszowego 2,50-260 tzn nie licząc żłobu.
      Bardzo bym prosił o opinie
    • Przez rolniczka30
      rano ocielila mi sie moja mucka.wszystko przebieglo sprawnie.niestety wymie ma ogromne,twarde,spuchniete.dala po ocieleniu 2 l siary,po poludniu ok 1litra.kopie-widocznie ja boli.przed samym wycieleniem miala wymie opuchniete ale wlasnie tez mialam wrazenie ze w strzykach nie ma siary.poprzednie cielenie nie bylo takich cyrkow to jej 4 cielenie.to zapalenie czy problem z oxytocyna?masuje ja oczywiscie,ciele jej nie zdaja bo jest osobno.dostala butle z mieszanka glikol,gliceryna,wapn,ladnie sie oczyszcza,lozysko odeszlo 3 h po porodzie w calosci.krowa pije i je.zdajac ja czesciej(niby to oslabia krowe) masowac i czekac do jutra?czy wezwac weta  juz?cieleakowi narazie siary starczy ale krowy zal ze sie meczy.
    • Przez Mistrzu2
      Witam mam problem z zacieleniem krowy ruje występują regularnie i normalnie. Inseminator próbował już dwa razy i gówno co zrobił nadal powtarza. To co niepokojące zauważyłem to nigdy po skończonej RUI nie pojawiała się krew ani po dwóch ani po trzech dniach. U innych sztuk bez względu na to czy weszła ciąża czy nie zawsze po 2 dniach była krew a tu nic sucho. Czy w tym jest gdzieś problem? Czy próbować własnym bykiem? 

Niestety na moim rynku jest niedobór inseminatorów i ten co jest "biznesmen" przyjeżdża do mnie kiedy mu wygodniej nawet po 4 godzinach od wystąpienia RUI właściwej, a nie na konkretną godzinę  zawartą w instrukcji, czyli po min 8 -10 H
      Zawsze stosowałem się według tych instrukcji 
      http://www.ams.zdrowemiasto.pl/czytaj/007.html
      http://www.ams.zdrowemiasto.pl/czytaj/002.html 

Może ktoś poleci dobrego inseminatora co prawidłowo zbadałby moją krowę i ewentualnie zacielił za raz. Jestem z okolic Bielska Podlaskiego. 

Dlaczego po 2 dniach po RUI u krowy nie krwi?
    • Przez pyraraf
      co sądzicie o krowach mlecznych pod wiatą przez cały rok. ma ktoś z was takie rozwiązania ? podzielcie sie doświadczeniami plusy minusy wysyłajcie zdjęcia.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.