Skocz do zawartości
leszek1000

prawidłowe zaszuszanie krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszek1000    33

Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.

Witaj.Nie baw się w takie dojenie bo to nic dobrego dla krowy. Jej gospodarka hormonalna wtedy szaleje. Z 3-4 dni przed zasuszeniem zmiana paszy a na 60 dni przed planowanym wycieleniem koniec z dojeniem. W razie potrzeby podać antybiotyk ewentualnie maść i odpowiednie witaminy w okresie zasuszenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

leszek1000    33

Witaj.Nie baw się w takie dojenie bo to nic dobrego dla krowy. Jej gospodarka hormonalna wtedy szaleje. Z 3-4 dni przed zasuszeniem zmiana paszy a na 60 dni przed planowanym wycieleniem koniec z dojeniem. W razie potrzeby podać antybiotyk ewentualnie maść i odpowiednie witaminy w okresie zasuszenia.

To doić krowy dwa razy dziennie i po zmianie dawki paszowej zasuszyć ?

PRIMO    519

Na tydzień przed planowanym zasuszeniem odstawiasz qq i treściwe nie zapomnij o badaniu mleka żeby dobrać odpowiedni antybiotyk na zasuszenie

leszek1000    33

Na tydzień przed planowanym zasuszeniem odstawiasz qq i treściwe nie zapomnij o badaniu mleka żeby dobrać odpowiedni antybiotyk na zasuszenie

Czy do końca ma doić dwa razy dziennie ? Bo czytałem,że dojenie co drugi i trzeci dzień tworzy naturalny czop w strzyku.

PRIMO    519

Najpierw doję dwa razy a jak widzę że mleka coraz mniej to robię tylko raz dziennie i potem zasuszam

Damianb89    64
Witam widze że tu kolega stosował stopniowe zasuszanie 1 dziennie następnie raz co drugi dzień i raz co 3 dni. Wiem długotrwały sposób i chciałbym się dowiedzieć jak to rozkładacie w czasie. Czy mogło by to wyglądać tak że pierwszy tydzień dojenie codzień 1 dziennie w następnym tygodniu raz co dwa dzi i w następnym tygodziu raz co 3 dni? Jeśli stosujecie ten sposób to doradźcie jak rozkładacie to w czasie?

leszek1000    33

Mój post był napisany rok temu wiele się zmieniło. Teraz nie bawię się w takie zasuszanie. Idzie zmiana dawki słoma i sianokiszonka i doję tak przed tydzień i zasuszam tubkami i koniec. Te przeciąganie raz dziennie powodowało dużo zapaleń klinicznych w kolejnej laktacji. 

Damianb89    64
jednak jak byś mógł napisać jak to rozkładałeś w czasie to byłbym wdzięczny gdy zobacze problemy to najwyżej odstąpie od tego rozwiązania

grzegorz132    9

a co z tubkami  podajecie same antybiotyki czy czopy tez?

ostatnio cos  tych czopow  nie ma w sprzedazy  orbeseal

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez Wojtas777
      Witam koledzy mam pytanie a raczej potrzebuje doradztwa mam dwuletnia krowe mleczna bardzo wdzieczna spokojna daje bardzo ladne cielaki ale dostalem oferte zamiany jej na dwa cielaki ncb wiek 1,5 miesiaca i jalówke mm czerwono biala w wieku 5 miesiecy i niewiem co robic potrzebuje porady czy warto sie zamienic pomórzcie cos doradzic bede bardzo wdzieczny
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez manitoumlt728
      Witam Wszystkich
      Mam Pytanie. Mam zamiar kupić wóz paszowy i nie wiem jaki. Mam do wyboru Italmix duplex  10m3 (2 ślimaki) oraz RMH mixell 10 m3 na jeden ślimak ? 
      Który znich jest lepszy czy 2 ślimaki czy 1 jeden ?
      czy Lepszy jest z firmy RMH czy Italmix
      Dodam tylko że Italmix ma wym. wys 2,30 szer. 2,15
      a RMH wys 2,45 a szer u dołu 2,25 u góry 2,40-45.
      obora o wymiarach wys 2,50 a szer stołu paszowego 2,50-260 tzn nie licząc żłobu.
      Bardzo bym prosił o opinie
    • Przez rolniczka30
      rano ocielila mi sie moja mucka.wszystko przebieglo sprawnie.niestety wymie ma ogromne,twarde,spuchniete.dala po ocieleniu 2 l siary,po poludniu ok 1litra.kopie-widocznie ja boli.przed samym wycieleniem miala wymie opuchniete ale wlasnie tez mialam wrazenie ze w strzykach nie ma siary.poprzednie cielenie nie bylo takich cyrkow to jej 4 cielenie.to zapalenie czy problem z oxytocyna?masuje ja oczywiscie,ciele jej nie zdaja bo jest osobno.dostala butle z mieszanka glikol,gliceryna,wapn,ladnie sie oczyszcza,lozysko odeszlo 3 h po porodzie w calosci.krowa pije i je.zdajac ja czesciej(niby to oslabia krowe) masowac i czekac do jutra?czy wezwac weta  juz?cieleakowi narazie siary starczy ale krowy zal ze sie meczy.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.