Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert2712    0

Mam problem ze skrzynia w MF 3095 ,gdy przebijam z zakresu b na zakres a pojawiają się zgrzyty i ciągnik szarpie ,tak jakby niemumialy się zazębić ,a gdy już zazębi się to mogę zmieniać kierunek jazdy na zakresie a i problem znika ,a gdy przebije na zakres b i chce wrócić na zakres a problem powraca
Miał ktoś podobne problemy lub ktoś się zna to proszę o pomoc bo niewiem co może być winne

Edytowano przez robert2712

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

skrzynia do roboty i lepiej zrób ją prędko - będzie taniej
zacznij od rozpołowienia bez wyciągania skrzyni, wyjmij rewers z speedshiftem i będziesz miał zakresy na wierzchu. Potem możemy co$ podpowiedzieć o ile będziesz dysponował warunkami i narzędziami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Co drugi post w apce mobilnej o problemach z MF. A tak chwalą że takie och i ach. Jeden fanatyk jak tylko ktoś zapyta jaki ciagnik od razu wyskakuje z Fergusonem ze taki cudowny. Może chce sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tylko po jakim czasie od produkcji jest dana awaria nie jeden inny miał też na pewno podobną, poza tym niestety nie do końca udana skrzynia przynajmniej ta z zakresem AB ale przez to nie można spalać całej marki MF. Kolega rozpołowi ciągnik otworzy skrzynię dokręci nakrętkę zabezpieczy dodatkowo i będzie latał dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

panie kolego trzeba jeszcze sprawdzić pare rzeczy choćby. widełki czynie pękły bo mogły kostki powypadać a poza tym trzeba umieć wyregulować siłownik itp.
zresztą sam wiesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Zakładam ze posiada go już jakiś czas i działał bez zarzutu później pojawia się problem i z opisu wynika że przerzucając biegi tryb nasuwa na swoje miejsce gdy znów zmienia po czasie tryb się odsuwa i jest zgrzyt aczkolwiek nie wiem jak by się zachowywała skrzynia podczas pękniętego jednego z kamieni. Wyregulowanie siłownika to chyba ostatnie co bym sprawdzał chyba ze pękł kamień a ciągnik nie jest w posiadaniu kolegi długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

nie chodziło mi o to szukanie przyczyny tylko, że wykonując tę naprawę ttzeba kilka spraw przy okazji zrobić nak choćby wymiana oringów na nurniku przełącznika i uszczelnienie oraz wyregulowanie siłownika. Kontrola widełek i kamieni to podstawa ale musi najpierw rozebrać. Ja u siebie jak robiłem zakresy to zrobiłem całą skrzynię bo znalazłem kilka drobiazgów więc wykręciłem całą i w mak. Teraz śmiga bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2712    0

A żeby sprawdzić te widełki trzeba wyciągać skrzynię ,czy wystarczy pokrywę boczną od skrzyni ściągnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj