Polecane posty

Gość   
Gość
30 minut temu, jahooo napisał:

Staszek ma trochę racji, te 650 brutto za paszową w żniwa w mojej okolicy to byłaby niezła cena, ale patrząc historycznie na 2017. Co będzie w tym roku, nie wiadomo.

Wzrost cen zbóż nie bierze się znikąd, Chiny są olbrzymim importerem mięsa. U nas pogłowie trzody i tak leży na dnie i kwiczy. Jak upadnie jeszcze bardziej, to będą gminy wolne od hodowli trzody całkowicie, bo inaczej tego nie widzę. Tak jak z bydłem mlecznym - kilku gospodarzy w gminie, są wsie , gdzie nie ma nikogo.

Dokładnie w mojej wsi osttnia krowa wyjechała 10 lat temu i jakoś mimo niby opłacalnych cen na mleko chętnych na zwiążanie się z krowim ogonem brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No i o czymś to świadczy? w sąsiedniej wiosce ostatnia krowa czy świniak wyjechał jak PGR upał - od tamtej pory uprawiają tylko kuroniówkę, zasiłki i 500+ xD To że jest mało gospodarzy nie znaczy że nie ma produkcji - jak duży rolnik oddaje 2000l mleka dziennie to w latach 80-tych cała wieś tyle nie miała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    241

będzie tak jak co roku od kilku sezonów połowa rolników sprzeda prosto z pola bo ma raty kredytów faktury za nawozy opryski itp bierzące potrzeby jakaś część zostawi do końca roku bo na koniec roku też dużo osób ma zobowiązania i zostanie niewielka część co zmagazynuje i będzie czekać na lepsze ceny tak więc myśle że będzie się bujać cena w okolicach 600 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Tu na forum widać już że gdzie jest rejon o wysokiej koncentracji  produkcji zwierzecej to ceny praktycznie cały sezon się trzymią równy poziom,pszenica paszowa nasz rejon ok  640 -70,netto,jęczmień 640-670 netto ,pszenżyto 600-20 od żniw i chyba mało wiele sprzedający jak i kupujący są zadowoleni ,na dziś pszenica pasz. skoczyła do 700 netto,ale to dają firmy spoza regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

My resztówkę ok 70t sprzedaliśmy tydzień temu. Za to dzisiaj kupione auto npk, auto mocznika, auto kredy, pół auta saletrosanu. Zostanie do kupienia auto saletry i troche npk dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

myslisz ze taraz cena jesat najnizsza w tym sezonie? czy boisz sie wzrostow cen bo paliwo w gore to w zasadzie wysztsko w gore???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

koniu jaki npk? możesz cenę napisać npk i saletrosan ile dałeś? może być w temat nawozów odp żeby zamieszania nie było,

matif 186 E pszenica, ładny kolor zielony, nie to co na polach wysusza już i place powypalane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
Napisano (edytowany)

Jeśli to pytanie do mnie to niczego sie nie boje, mamy po prostu swoją strategie jeśli chodzi o sprzedaż zboża. Ale nie bede o tym pisał bo zaraz bedą pisać że sie powtarzam i pisze jedno i to samo. Co do npk to dominator 8-20-30 z agrii. Ceny podam jutro rano.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
16 godzin temu, pawel885 napisał:

630 netto loco nowe zbiory płn mazowsze 

to ja mam propozycje na 12stke we zniwa 615 netto i zbryzgali mnie ze za tanio, a z mazowsza na porty bliżej niz odemnie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

w opolskim z nowych zbiorów pszenica 12 po 650 zł  , rzepak po 1550 - 1570 zł , kukurydza 415 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
o to już rzepak po 1570 u nas był ostatnio po 1490 kontrakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Dzisiaj ładna korekta w dół, ale to było do przewidzenia. Nie mogą od razu wywindować za bardzo do góry. Dopiero kiedy susza wejdzie w decydującą fazę, wtedy się zacznie. U nas płd opolskiego zaczyna się 3 tydzień bez deszczu. Pózniej zasiane plantacje qq wyraznie się męczą. PSzenice powoli dostają w d*pę. A tu kontrakcik po 650 w Agroasie zapewne Piotr? Jak dalej będzie taka pogoda, to rzepak nie zatrzyma się na 1600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Zawsze można ściągnąć zboża zza granicy chyba że tam też suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

W ADM ale wszyscy równają do tej ceny . Jest lepiej niż rok temu jęczmień ma być na początku żniw droższy o 50 zł na tonie niż rok temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Z tego co wiem to we wschodnich Niemczech też susza. Info pewne. Ktoś tu pisał o suszy na Ukrainie. Niemcy wiadomo że mają trochę ponad 80 mln ryjów do wykarmienia.  Do tego miliony zwierząt.  Nie wiem jak wygląda produkcja zwierzęca na Ukrainie. Podobno pan duda, ten od wędlin próbował tam swoich sił z produkcją  i się zawinął  z podkulonym ogonem. Nieroby i łapówkarze.  Co chwilę ktoś przychodzi po łapówkę. Urzędnicy oczywiście. Historia zasłyszana. 

Jak mi sypnie pszenica 4t to będę happy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W świętokrzyskim kto zadbał o nawozy to i ma pszenicę, ja liczę na 5t+ ale też bez szału. Czytam posty i widzę że nakręcacie się tą ceną, ja się nakręcę jak kasę będę miał w kieszeni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas mokro było jesienią/wczesną wiosną więc też nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

80% ziemi  na Ukrainie należy właśnie do Niemców i Duńczyków i pod ich wpływem i naciskiem pod koniec tego roku wejdą przepisy umożliwiające wykup ziemi przez zachodnich współwłaścicieli , a dajesz działkę odpowiednim ludziom żyjesz jak u pana Boga za piecem,sąsiadka była zarządcą takiego gospodarstwa[ 30 tyś gruntów ornych] zysk netto po opłaceniu wszystkiego i działki za ,,ochronę" wynosił pow 30% rocznie,4 t/ha pszenicy wyciągała bez  nakładów ,tylko siew w odpowiednim terminie przy minimalnej ochronie[chwasty,grzyb 1 oprysk] i b. skromnym nawożeniem PK 8 ton nie było żadnym problemem,kłopot tylko z pracownikami muszą wozić ich z Polski

51 minut temu, Taurus83 napisał:

Z tego co wiem to we wschodnich Niemczech też susza. Info pewne. Ktoś tu pisał o suszy na Ukrainie. Niemcy wiadomo że mają trochę ponad 80 mln ryjów do wykarmienia.  Do tego miliony zwierząt.  Nie wiem jak wygląda produkcja zwierzęca na Ukrainie. Podobno pan duda, ten od wędlin próbował tam swoich sił z produkcją  i się zawinął  z podkulonym ogonem. Nieroby i łapówkarze.  Co chwilę ktoś przychodzi po łapówkę. Urzędnicy oczywiście. Historia zasłyszana. 

Jak mi sypnie pszenica 4t to będę happy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Dziś słyszałem od chandlowca że rolnicy wstrzymali sprzedaż bo każdy liczy na lepsze ceny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260

no to ten handlowiec ameryki nie odkrył, a na skupach mowią ze bedzie tanieć... itp itd już mi sie słuchać nie chce tych krwiopijców "byznesmenów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wstrzymali się. Sprzedawać będą dopiero po żniwach..... -Jak coś ukoszą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Z tego co wiem to we wschodnich Niemczech też susza. Info pewne. Ktoś tu pisał o suszy na Ukrainie. Niemcy wiadomo że mają trochę ponad 80 mln ryjów do wykarmienia.  Do tego miliony zwierząt.  Nie wiem jak wygląda produkcja zwierzęca na Ukrainie. Podobno pan duda, ten od wędlin próbował tam swoich sił z produkcją  i się zawinął  z podkulonym ogonem. Nieroby i łapówkarze.  Co chwilę ktoś przychodzi po łapówkę. Urzędnicy oczywiście. Historia zasłyszana. 

Jak mi sypnie pszenica 4t to będę happy. 

Też słyszałem że ziemię sprzedał a maszyny ami sobie wzięli B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, ws71 napisał:

80% ziemi  na Ukrainie należy właśnie do Niemców i Duńczyków i pod ich wpływem i naciskiem pod koniec tego roku wejdą przepisy umożliwiające wykup ziemi przez zachodnich współwłaścicieli , a dajesz działkę odpowiednim ludziom żyjesz jak u pana Boga za piecem,sąsiadka była zarządcą takiego gospodarstwa[ 30 tyś gruntów ornych] zysk netto po opłaceniu wszystkiego i działki za ,,ochronę" wynosił pow 30% rocznie,4 t/ha pszenicy wyciągała bez  nakładów ,tylko siew w odpowiednim terminie przy minimalnej ochronie[chwasty,grzyb 1 oprysk] i b. skromnym nawożeniem PK 8 ton nie było żadnym problemem,kłopot tylko z pracownikami muszą wozić ich z Polski

 

Ostatnio coś mówili w tv czy gdzieś że na Ukrainie protesty  bo właśnie chcą tą ustawę podpisać  (poroszenko  z ekipa ) żeby obcy kapitał mógł brać zakłady i ziemię. Ludzie się buntują. Bodajże Rumunia chce im pomóc żeby do tego nie doszło( też kraj bez korupcji  ;).Do tej pory można było tylko  dzierzawic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj