Polecane posty

dirk41    63
Dnia 14.10.2017 o 23:23, pawel885 napisał:

660 loco okolice Ciechanowa

u kogo dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
2 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Spotkaliście się z koniecznością posiadania Weterynaryjnego Numeru Identyfikacyjnego celem sprzedania pszenicy paszowej? 

 

tak, niektórzy odbiorcy wymagają posiadania takiego numeru. załatwia się go dosłownie w 5 minut - musisz złożyć wniosek do powiatowego lekarza (wypełniasz na miejscu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jak już sięnzarejestrujesz to jesteś w bzie danych ogólno dostępnej i nic nie trzeba okazywać podac dane i sprawdzą. powoli zaczyna się wypychanie i realizacją kontraktów przed świętami chyba warto zaczekać do grudnia jeszcze ze sprzedażą bo zaraz spekulanci będą robić zamęt i cena w dół poleci albo będzie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
2 godziny temu, miwigos napisał:

Czy to prawda że nie idzie kopać buraki ,bo za mokro

Niestety tak. Ropa na wieś miała przyjechać 3 listopada , jutro mamy 10 i jeszcze kombajnu nie widać... Pola mam zmeliorowane drenarzem Holenderskim, rowy wyczyszczone i systematycznie obkaszane a i tak z 15ha około 2 lub 3 będzie mega ciezko wykopać. Ostatnie kilka dni było bez deszczu ale od jutra zapowiadają powtórkę... 

SORRY za OT, co do tego numeru z weterynarii nie miałem pojęcia bo nigdy nie sprzedawałem paszówki ale ten rok taki pojeb... że łatwiej i drożej sprzedasz 12,5 na paszę niż konsumpcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Numer z weterynarii wymaga każda firma jaku kupuje zboże czy rzepak. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

w moich okolicach (lubelskie) tego numeru wymagają od ponad roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • MarcinBrzozowskiMembers
  •  25  266
Napisano 23 godziny tIndykacje GOOD GRAINS w PLN netto FCA gospodarstwo na d 10.11.2017 

Ceny netto w odległości 100 km od portów w Gdańsku / Gdyni

Pszenica paszowa 650-660
Pszenica 12,5% 660-670
Pszenica 13,5% 670-680
Pszenica 14% 700-710
Rzepak 9/2 1600-1610
Pszenżyto 550-560
Łubin 810-830
Groch 780-790
Orkisz 800-830
Bobik 700-730
Kukurydza 600-610

ceny można podglądać na fb jak też i giełdę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym raporcie USDA można stwierdzić, że produkcja amerykańskiej kukurydzy zmalała, pomimo lepszego plonowania. Powodem takiej sytuacji jest mniejszy areał zasiewu.Eksport wzrósł między październikiem a listopadem o 4%.Jeśli chodzi o pszenicę prym wiedzie Rosja, która zanotowała rekordowe zbiory w tym roku.Co do soi to jej produkcja w Brazylii wzrosła o 1 mln t.W Polsce wytwórnie pasz w ostatnim czasie podniosły ceny na ograniczone ilości, przez co pszenica paszowa osiągnęła podobne ceny co konsumpcyjna 12,5% białka.Kukurydza zarówno mokra jak i sucha spadła w cenie, zaś rzepak powoli odbudowuje swoją pozycję jaką miał przed żniwami, jednak wczorajszy raport USDA zahamował jego wzrosty, a wręcz spowodował spadek o 5 €/t. Nadal daleko mu do poziomów jakie osiągnął w analogicznym okresie zeszłego roku - występujące różnice sięgają 100 zł/t.Pozostałe ceny mają się lepiej niż przed rokiem. Pszenica konsumpcyjna 14% białka w porównaniu do listopada 2016 jest droższa o ok 40-50 zł/t. Żyto paszowe loco gospodarstwo w zeszłym roku było kupowane w cenie ok 460 zł/t, dzisiaj to ok 500-510 zł/t. Podobna sytuacja ma się z pszenżytem, różnica wynosi ok 45zł/t na korzyść roku 2017r.Co Wy myślicie o sytuacji na rynku? - tekst z:

https://www.facebook.com/pg/dobreziarna/posts/?ref=page_internal

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Na agroszajsie mówią o szaleństwie cenowym na kukurydze i pszenice. Coż to się wyprawia. Normalnie nie wierzyłem, jak czytałem na rolpetrol ten news

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ale ceny nadal bez szału, jak pszenica bedzie po 80 zł to wtedy bedzie spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indykacje GOOD GRAINS w PLN netto FCA gospodarstwo na d 14.11.2017 

Ceny netto w odległości 100 km od portów w Gdańsku / Gdyni

Pszenica paszowa 640-660
Pszenica 12,5% 660-670
Pszenica 13,5% 670-680
Pszenica 14% 690-700
Rzepak 9/2 1600-1610
Pszenżyto 560-570
Łubin 810-830
Groch 780-790
Orkisz 800-830
Bobik 720-750
Kukurydza 600-610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy szuka z 60 ton pszenicy paszowej. Garwolin / Łuków / Ryki / Siedlce. Te okolice. Ktoś coś, pisać na PW cenę i okolicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Ja zrobiłem rozeznanie na zamojszczyźnie odnośnie pszenicy 12,5%: 

Werbkowice - 630  (600 paszówka) 

Unex Lublin- 645

Agrolok-670 

Ceny netto. Na razie nic jeszcze nie sprzedajemy, jeszcze trochę potrzymamy i chyba pierwszy raz do Agroloku się sprzeda bo różnica spora w cenie. Mam nadzieje, że w ciula nie robią na parametrach. Ale już pytałem tutaj w temacie wcześniej to pozytywne opinie były o firmie. 

Cedrob 630 netto paszówka 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

ja z agrolokiem współpracuję ale zboża do nich jeszcze nie sprzedawałem, jedynie opryski i wapno kupuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
polecam agroloc zabiorą paszowe po 660 ale nie przejdzie parametrów i po 600 a jak chcesz to przywiozal do domu tylko transport... kpina!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Również nie polecam agrolocu  w sprawie sprzedaży zboża i kupowaniem od nich. Miałem 2 nieprzyjemne  sytuacje z ta firmą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

O to też dobrze wiedzieć. Generalnie różnica jest spora, aż dziwne. Jak dzwoniłem do Agroloku to mówili mi, że mogą przyjechać samochodem albo sam mogę odstawić do Werbkowic. A tam laboratorium jest jedno, więc raczej nie powinno być zaskoczenia. Tak czy siak w magazynie będzie jeszcze leżeć, tak żeby jeszcze śnieg mogło u mnie zobaczyć :)  
Cedrob u nas jest nowy na ryku a przynajmniej nie słyszałem żeby ktoś sprzedawał ze znajomych. Gość mówił od kogo kupował w okolicy także można podjechać i zapytać czy nic nie kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj