Polecane posty

soltys48    19780

pszenica białko 14,4 i 14,1 po 700 netto

żyto z parametrami na mąkę 530 netto

pszenżyto z umową z maja idzie po 600

północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

radze omijac sprzedajcacym skup w Pawłowie, rzeźbia na jakości - unich paszowka, w mlynie 1 klasa

 

a widze ze u nich ciezarowka za ciezarowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zostało około 3,5 tony pszenicy do sprzedania ( podkarpacie). W tym roku paszówka. W jedym skupie gość daje 500 zł w drugim zaś 580( z tym że tutaj własny transport- około 100 km oddalony skup)

Tak wyglądały ceny  4 sierpnia 

Trzeba czekać. Mimo że została mi bardzo mała ilość troche mało żeby to sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Dziś obdzwoniłem skupy w okolicy

Izbica 600 brutto paszowa - wymiana na nawóz, na konto 580

Skierbieszów - tylko konsumpcja 640-660 brutto na konto

Kraśniczyn - 600 brutto paszowa na konto lub wymiana

Udrycze 560-580 paszowa brutto

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dziś sprzedałem 4,7 ton pszenicy której juz nie miałem gdzie zmieścić po 600 zł brutto jako paszowa odmiana OZON. Nie bede sprzedawał po 530 brutto u Pękali albo u Słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Strasznie słabo wam tam płacą, bogacą się na takich ludziach który oddaje 5t bo nawet gdyby zaoferowano 5zł więcej na metrze, na 5 tonach 250zł, to taki odda bo to tylko 250zł więcej, taki który ma 50 ton jest to już 2,5k więc nie w kij dmuchał i nie ma wyjścia trzeba trzymać. Przyjedzie takich rolników dwudziestu oddających 5 ton i już się sumka zbiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

tam gdzie pszenica miała być po 400.................

Panowie kupie owies gęstość powyżej 50, bardzo atrakcyjna cena, płacę gotówką, loco pzl

chętni zapraszam priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil200    1

Witam poszukuje pszenicy odmiany np hondi na 3 klasę ziemi ok 1t najlepiej rok po centrali jestem ze świętokrzyskiego może ktoś posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Na razie stabilizacja u mnie, ważne, że nie tanieje, chociaż niekórzy chcą zbijać cenę, to nie mają zaraz klientów. U mnie rynek za paszową oczekuje minimum 600zł i kto płaci mniej, to sznurek do niego nie stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

dzięki za info,ciekawe jak u nas w opolskim,musze podzwonic. moga by jakies 15-20zl na tonie juz podróżec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Ceny lecą na łeb na szyję a wy o wzrostach? Wszyscy są zasypani, wy tu na forum o rekordach w plonie. Nie chce być tu czarnym prognostą bo sam kisze pszenicę na magazynie, ale oby nie było tak że maksymalne ceny to już były - w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Co roku o tej porze są zniżki cen, praktycznie najniższa cena na zboże. Od 10-15 września zaczną się wzrosty. Konsumpcji za wiele nie będzie, bo część kraju zmagała się z suszą, a część z deszczami i parametry będą marne. Jak euro jeszcze delikatnie pójdzie do góry, pojawi sie większe zapotrzebowanie na zboże krajowe w paszarniach, a jednocześnie wzrośnie eksport za granicę jak ubiegłej zimy. Giełda w tej chwili stoi 10-15 euro wyżej niż o tej samej porze ubiegłego roku, więc bez paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2068

na giełdzie huśtawka, najpierw wzrost o 40% a następnie spadek znoszący cały wzrost

taniej już nie powinno być (może jeszcze ok 10% na giełdzie) a następnie powinien nastąpić wzrost ceny (na giełdzie kontrakt wg wykresu ma duże prawdopodobieństwo wzrostu nawet o 100%)

we wrześniu kolejny raport usda, wg analityków będzie korekcyjny względem ostatniego, więc powinno być paliwo do wzrostów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Na giełdzie już jest lekkie odbicie, mimo "bardzo pomyślnych" wieści z Rosji. Sęk w tym, że Rosja przy takich ekstra plonach ma dwa problemy: zebrać i przechować zboże. Już nie raz było tak, że wiele zboża z nadwyżki się zmarnowało, bo nie było go jak zebrać, a potem było  przechowywane na pryzmach pod gołym niebem . Takie zboże nie zachowa parametrów i nikt go za granicą nie kupi.

Dobry powód do spekulacji i tylko spekulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

To zależy ile będzie konsumpcji bo paszowej jest do oporu bynajmniej u mnie dobrze sypalo zimowe.

 

Nie znasz znaczenia słowa "bynajmniej". Nie jest to to samo co "przynajmniej" kolego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj