matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Gość   
Gość

musieliby być całkiem pojebani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jak na razie to projekt, nie było jeszcze głosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a może bedzie jak w Egipcie teraz O.o święte koty tylko :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

Do konca roku cena sie powinna utrzymać...

Od kiedy te osn wchodzi w życie ?

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

od 1 stycznia 2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

ale na spełnienie warunków odnośnie budowy płyty która będzie przechowywała obornik przez 5 miesięcy masz 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jak wprowadza zakaz uboju rytualnego to wielu nie bedzie musiało budowac płyt bo przestana bydło trzymac :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

Łeeee to przez 5 lat nawet te male nygusy co rosną tylko w niedzielę przez godzinę nadadzą sie do sprzedania żeby zakończyć przygodę z bydlem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

zamiarujesz tak zrobic ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

,,Prezes''  ma kota  na  punkcie  kotów   może wprowadzą  dopłaty  do  sierściuchów i trzeba  się  będzie przebranżowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prezes Niemców nie lubi,ruskich też,tym bardziej ekologów,to kto lobbuje ten zakaz uboju? Toruń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Chcą się zrechabilitować ekologom za szyszkową masakre piłą mechaniczną w puszczy. Przez Asf skasowałem trzodę, to teraz przez sku...ów bydło...

Ps. 

W osn'ach już jestem od dawna. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19803
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Łeeee to przez 5 lat nawet te male nygusy co rosną tylko w niedzielę przez godzinę nadadzą sie do sprzedania żeby zakończyć przygodę z bydlem :)

to samo powiedziałem ojcu-u mnie hodowla bydła kończy się w 2023r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008

Ja myślę że nie zrobią tego błędu, duże poparcie mają na wsiach wiec narażać się nie powinni bo mogą je utracić, ale z drugiej strony rosnące zainteresowanie hodowlą bydła np. w moich stronach to znak że niedługo coś wymyślą żeby to zahamować. Może słuchajcie alpaki zaczniemy hodować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
5 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ja myślę że nie zrobią tego błędu, duże poparcie mają na wsiach wiec narażać się nie powinni bo mogą je utracić, ale z drugiej strony rosnące zainteresowanie hodowlą bydła np. w moich stronach to znak że niedługo coś wymyślą żeby to zahamować. Może słuchajcie alpaki zaczniemy hodować :)

 Zobacz sobie kto jakie partie glosowały za zakazem i przeciw w 2012 roku

https://www.tvn24.pl/raporty/spor-o-uboj-rytualny,702

PSL mimo, ze obsadzał stanowiska swoimi ludzmi, to starał się zabiegac o to, zeby rolnicy mieli mozliwie jak najlepiej, Mimo, ze mieli tylko 30-40 posłow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008

To wcale nie znaczy że tym razem zrobią to samo, ale reki nie dam uciąć i to już był by gwóźdź do trumny gospodarstw w mojej okolicy bo świń już prawie nie ma, a przy cenie 3.90zł za kg też długo nie pociągną ci co jeszcze je mają, a bydła cały czas przybywa.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
37 minut temu, soltys48 napisał:

to samo powiedziałem ojcu-u mnie hodowla bydła kończy się w 2023r.

i co dalej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19803

Wrócę na etat i tyle, ja po prostu nie mam warunków na postawienie płyty obornikowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

 

1 godzinę temu, bobienko napisał:

prezes Niemców nie lubi,ruskich też,tym bardziej ekologów,to kto lobbuje ten zakaz uboju? Toruń?

Pewnie tak...

41 minut temu, soltys48 napisał:

to samo powiedziałem ojcu-u mnie hodowla bydła kończy się w 2023r.

No ja zobaczę jak to dalej będzie ale na chwile obecna zamierzam zbytnio nie inwestować.... Najbliższy rok pokaże co będzie dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj