matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Gość   
Gość

handlarz czasem dołoży do szt ale jednej na 100.kiedys z jednym wódkę pijąc pytam ile tak naprawdę zarabia na sztuce,to mówił ze 300-500 a jak chłop debil to i 1000.a te podrzynane to jak świeże bułki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

z pilotem jak najbardziej mozliwe albo wciskaja tare jak byk zaczyna wchodzic na wage albo robia minus np 30.zawsze ma byc na wyswietlaczu 0.0 zaden - minus przed cyfra,czesto jest tak bydlo zejdzie juz z wagi na auto to powinno byc 0 a jest np -5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Cena w dół 15gr   i do końca  roku  kolejne obniżki  :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ja z góry zakładam, ze każdy patrzy aby tylko opier... luźna gadka smichy cichy ale trzeźwy umysł trzeba zachować. Od 4 lat brali od Anny z BBI  w tym roku zaczęli ważyć na samochodzie jalwke wpędzilismy wyświetlacz mieli tak ustawiony ze trzeba było z boku zajść  550 kg patrzę a gość stoi na samochodzie i perfidnie ciągnie za linkę do góry, 590kg i 10gr w górę.

A jak jest z tymi pilotami, ze niby trzyma w kieszeni i jak byk wchodzi to cos tam pyka i jest -, możliwe? :P

Wystarczy że krzywo ją ustawi po podniesieniu do góry. :) Zważyłem u siebie i miała 700 kg a na ich wadze 660 kg ponownie zważyliśmy i wyszło 695 kg. Także dobrze mieć swoją wagę. Miałem jedną sztukę nie wyględną i dawaliśmy jej koło 550 kg a po zważeniu wyszło lekko ponad 650 kg. Także czasami można się samemu oszukać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Mialem teraz takiego byka. Z wyglądu 400-450 kg max a na wadze 580 :o sama skora i kości nie wiem co w kim ważylo xD mial zostać jeszcze ale pojechal razem z kolegami. Dzis dzwonil jeden żeby sprzedawać bo cena spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potwierdzam cena spada dziś dzwoniłem już są korekty ma przyjechać po krowy mówi ze cena Max 6 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
8 godzin temu, szymon09875 napisał:

Tak samo na rozplodnikach, kupi taniej bo ponad 30 msc a później kolczyki przepina na jakiegoś wieszaka 500 kg a ten duży byk idzie jako 2 latek.... Info od handlarza

jest takie powiedzenie , jak masz łeb i ch,j to kombinuj ,zapytam jeszcze raz , czemu sami tak nie robicie ? kto wam broni ? najlepiej siąść i narzekać jak to źle jak się dorabiają , ,, nic nie stoi na przeszkodzie , kupuje się samochód bloczek RR , VAT i do przodu , nawet kasy nie trzeba na zakup bo wszystko na przelew , Pozdrowienia i szczęścia życzę w handlu i przepinaniu kolczyków ,. A co do cen to dzisiaj cena 20gr w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12
3 godziny temu, Sharma1910 napisał:

Panowie handował ktoś z ubojnią Pana Walczka z Galewic.

Dwa razy brali u mnie trochę  mniej płacą jak dotychczasowy odbiorca ale kasa szybciej była bo około dwa tygodnie i było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
4 godziny temu, szymon09875 napisał:

Mialem teraz takiego byka. Z wyglądu 400-450 kg max a na wadze 580 :o sama skora i kości nie wiem co w kim ważylo xD mial zostać jeszcze ale pojechal razem z kolegami. Dzis dzwonil jeden żeby sprzedawać bo cena spada...

Z samego rana SKIBA brał u sąsiadów dwie jałówki jedna w piątek skończyła 30 miesięcy i już jako krowaxD

Podjechali do mnie i cena

-krowy licha 2 po 4,5

-jałówki w super mięsie SM 7,1, MM 7

-byk MM po AN piękna budowa 8

ceny netto ale podziękowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

14 netto za R klase 

i 13.60 za O 

od tego tygodnia obnizki sie zaczynaja

 wagi bykow od 750-800 wiek od 23-25 miechow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

dzisiaj sprzedalem jalowke mm-26 miesiecy, wbc 354 kg po 13 zl brutto. mala ubojnia kolo krakowa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy jaki cielak. Jak hf to biorę 600-700 zł za  4-5 dniowego cielaka w wadze +/- 45 kg, jak czerwony simental pomieszany z hf to 850 bez targowania dają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w mojej okolicy -10 do 30 gr w tym tygodniu,moje w piatek jadą na stejki.

a Biernacki jaką reklamę pizdnął przed agrobiznesem B|

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

No widzialem :D tyle ze zabraklo w tej reklamie slowa o platnosci xD

4 godziny temu, dawcio2218 napisał:

Podobno mają rytualny znieść dopiero pójdzie w dół byk.

No wlasnie to glosowanie kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
20 minut temu, szymon09875 napisał:

No widzialem :D tyle ze zabraklo w tej reklamie slowa o platnosci xD

No wlasnie to glosowanie kiedy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj