matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

pawel_rawa    32

jałówka hf 680kg okoliczny handlarz dał po 6 netto troche za mało ale nie chciała sie zacielić a miała już 29 mc-y. Słyszałem że po naszym regionie kręci się firma bolo i podobno dają przyzwoite ceny ale to są informacje można powiedzieć że z plotek i chciałem zasięgnąć informacji na temat tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

wszyscy może nie ale większość , a na pewno ci którym handlarz daje złotówke więcej :D

7,5 netto za super sztuke ciężko dostać

łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

Sugerujesz że został oszukany ? Wydaje Mi się że kiedyś już mocno przepraszałeś za coś takiego .

NIC NIE SUGERUJĘ po prostu pytam........

 

Wedlug soltysa to wszyscy dawaja sie oszukac aby nie on

Czy wszyscy DAWAJĄ  to nie wiem, wiem jedno na chwilę obecną za czystego HF'a cena nie realna!!!

Na ile % on musi się wybić żeby tyle wyszło??Przecież handlarz też musi coś na tym zarobić nie ważne kto sprzedaje ja czy TY zasada jest taka sama, przecież za darmo nikt tego nie robi...

Co do przepraszania są osoby piszące w tym temacie co znają sprawę i tyle na ten temat......

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

A napisz mi proszę jaka jest różnica w KOLORZE(umaszczeniu)HF a NCB???

po za tym napisał wyraźnie CZYSTE HF'y!!!!!

Wczoraj sprzedane 2 byki czyste  hf po 7,5zł netto 28 miesiecy waga 750kg brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

boże sołtys to ty takich podstaw nie znasz?hf jest czarno biały a ncb biało czarny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Przymierzam się do odstawienia od mamek jałóweczek 50% hereford ,maja po 8 miesięcy po Ile mógłbym za nie wziętość  

A co do koloru to jest ncb czyli nizinna czarno biała a nie nbc nizinna biało czarna

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Zobaczcie sobie na posty z 2 marca w tym temacie. W poście numer 832 user dostał z kobylina 7 netto za byka hf natomiast w poscie 822 tego samego dnia user@marianop dostał 7,50 netto za hf w Kobylinie . Wnioski same przychodzą.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem w tym że duża część rolników mając czarno białe bydło mówi że ma ha -efa , a wcale tak nie jest i stąd takie dziwne ceny wychodzą . Nie tak dawno sprzedawałem czarno-białego po 8,5 brutto , ale budowę miał super . Niektórym się wydaje że jak nie kolorowy , to H-F .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

moje belgi też były biało-czarne ;)

Zobaczcie sobie na posty z 2 marca w tym temacie. W poście numer 832 user dostał z kobylina 7 netto za byka hf natomiast w poscie 822 tego samego dnia user@marianop dostał 7,50 netto za hf w Kobylinie . Wnioski same przychodzą.

 

Teraz Ty coś sugerujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem w tym że duża część rolników mając czarno białe bydło mówi że ma ha -efa , a wcale tak nie jest i stąd takie dziwne ceny wychodzą . Nie tak dawno sprzedawałem czarno-białego po 8,5 brutto , ale budowę miał super . Niektórym się wydaje że jak nie kolorowy , to H-F .

 

pewnie miałeś ncb naszą starą dobrą rasę w której byki budowa nie ustępują rasom zachodnim a za to pod względem zdrowotnym walą je na łeb.

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

Zobaczcie sobie na posty z 2 marca w tym temacie. W poście numer 832 user dostał z kobylina 7 netto za byka hf natomiast w poscie 822 tego samego dnia user@marianop dostał 7,50 netto za hf w Kobylinie . Wnioski same przychodzą.

 

 

Wszystko zależny od umiejętności negocjacyjnych. To ze komuś zaproponowali 7zł i sie na to zgodził to nie znaczy ze ja tez muszę. Targowalem sie i dostalem 7,5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

taaa kazdy ma ncb a nie hfa. powiedzcie mi w takim razie skad tyle ich sie bierze jak swoim bykiem juz prawie nikt nie puszcza a prawie kazdy inseminuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tym bardziej jak ktoś ma krowy na mleko to inseminuje czystym hf. Punkt widzenia od punktu siedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9948

Kto dobrze płaci za pourazowe ? Byk lm 350 kg zlamal nogę i nie wiem czy dobić go czy sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Sprzedane 8 sztuk SM w wadze od 670 do 880 wagi bruto a cena 7,50 netto skitka 6% odbiorca lokalny handlarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

Kto dobrze płaci za pourazowe ? Byk lm 350 kg zlamal nogę i nie wiem czy dobić go czy sprzedać.....

....

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

7,65 zł netto ZM Lenarcik - Gotardy , mazowieckie

830 kg - 20 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj