matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

ab23    1299

jutro   ma być  oglądać to się  przekonam jak byk potrzebny moja cena 8.5   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1299

15 sztuk w tym 3 hf 8.1 bez hf 8.2 więcej nie da .Nikolas29 ten byczek jeszcze postoi 8.5 to mało za niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe dlaczego w temacie cen nikt nie pisze o cenach za bydło kontraktowane dla Sokołowa,wipaszu,agrostaru itp,nikt tez się nie pochwali ile bierze za byki w qmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404

Mam dwoch znajomych co sa na kontraktacjach-Twierdzą tak,,Towar corasz gorszy,a cena za cielaki coraz większa.''Dlatego jeden z nich wziął partię  na próbę miesnych jałówek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Mam dwoch znajomych co sa na kontraktacjach-Twierdzą tak,,Towar corasz gorszy,a cena za cielaki coraz większa.''Dlatego jeden z nich wziął partię  na próbę miesnych jałówek.....

 

co do kontraktacji to juz sie wypowiadalem ze to wsplczesne niewolnictwo a rolnik z kontraktem to 21wieczny chlop panszczyzniany, bo ludzie kurde na logike  agrostary, sokolowy niemogom miec dobrego towaru. bo popierwsze oni wspolpracuja z handlarzami a u tych rasowych zwierzakow prawie niema po drugie kazdy kto ma rasowe krowy LM czy SM to cielaki sami choduja na duze i sprzedaja potem za 9 zl za kg a nie sprzedaja handlarzom wyludzacom za male pieniadze. agrostary, sokolowy to maja co najwyzej mieszance  nieraz z czech , slowacji ,niemiec itd. tylko ceny sa jak za rasowe. Ale zawsze sie jakis frajer znajdzie ktory kontrakt podpisze a potem latami placze i placi. I poprostu nikt z kontraktowcow niepochwali sie na forum jak sie dal wydymac dlatego tu cen niepodaje. Np. masa ludzi popodpisywala kontrakty z kobylinem i trudno sie publicznie pochwalic ze lada momen zbankrutuje albo jest tego blisko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Coś macie racji ale też bez przesady, fakt jak sie jest frajerem to nie trzeba podpisywać kontraktu żeby zostać "wydymanym" wiec to bez róznicy. Brałem przez Sokolow z kilka lat temu, po przeliczeniu mniej wiecej na żywą wage wyszły po ok. 8zł za kg z vatem, szału nie było ale jak na tamte ceny w miarę okej. Cieleta miałem same polskie, na partie trafiło się z 3-4 gorsze, ale i tak lepsze od hf-ow, reszta SM i LM. 

Jak twardo się stąpa po ziemi to nie powinno się źle wyjść, nawet na kontraktacji. Choć fakt, to było kilka lat temu. Ale też słyszałem że to dużo zależy od jakiej firmy te cielęta ci dadzą.

Więc jak na rozkrecenie hodowli kontraktacja może sie udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się twardo stąpa to się samemu produkuje nie przez kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy może jak orze.może cena ddobra to się nie chwalą

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Coś macie racji ale też bez przesady, fakt jak sie jest frajerem to nie trzeba podpisywać kontraktu żeby zostać "wydymanym" wiec to bez róznicy. Brałem przez Sokolow z kilka lat temu, po przeliczeniu mniej wiecej na żywą wage wyszły po ok. 8zł za kg z vatem, szału nie było ale jak na tamte ceny w miarę okej. Cieleta miałem same polskie, na partie trafiło się z 3-4 gorsze, ale i tak lepsze od hf-ow, reszta SM i LM. 

Jak twardo się stąpa po ziemi to nie powinno się źle wyjść, nawet na kontraktacji. Choć fakt, to było kilka lat temu. Ale też słyszałem że to dużo zależy od jakiej firmy te cielęta ci dadzą.

Więc jak na rozkrecenie hodowli kontraktacja może sie udać.

 

ale to totolotek moze sie udac a mozesz poplynac do komornika.. Jak niemasz duzej chodowli to lepiej miec mniej a pewne  wiem po sobie, a ci duzi zaden w kontrakt nie pujdzie  bo jak cie ktos ( np BM kobylin)okradnie np. 500 zl na byku to przy 20 sztukach to te 10 tys jakos przetrwasz, ale jak zakontraktujesz 100 bykow i cie okradnom na 95 sztukach a 5 sztuk niedajborze padnie to cie nniema licytacja pewna.

spytajcie sie soltysa 48 on choduje duzo i on wam najlepiej wytlumaczy czemu woli samemu sprzedawac niz isc w jakies kontrakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Wiadomo ze lepiej samemu sprzedawać, oddalem ok. 40szt na Sokolow i jakos nie czułem sie oszukany, a teraz m.in dzieki temu trzymam blisko 70szt bez żadnego kontraktu, tez trzeba wiedzieć kiedy się ustawić na sprzedaż, taki Sokolow to cie raczej nie oszuka np przed swietami bo wtedy zawsze jest duze zapotrzebowanie, a w innych okresach jak duzo towaru zbywa to wiadomo co sie dzieje, no roznie to bywa z takimi kontraktami, ale też bez przesady ze kazdy zostanie oszukany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

w zeszlym tygodniu dostalem poczta wizytowke od biernackich ze skupuja bydlo i nr do opiekuna na moj teren,musza ostro potrzebowac towaru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

Czytam to forum od dluzszego czasu i oni zawsze szukaja namietnie bydla ale niestety nie moj region. A do tego nie jestem az tak duzym chodowca zeby na caly samochód nazbierac wiec sprzedaje okolicznym handlarzom. Za dobrze na tym nie wychodze bo zawsze mam jakies te ceny niskie w porownaniu do tych z forum.pytalem sie ostatnio po ile to powiedzieli ze max 8.5 z wat za piekne sztuki wiec za hf 6.5 i w gore


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

8, 5 to słaba cena ? Ktoś dostaje więcej ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5345

8-8.5 to zła cena?  :wacko:

 

u mnie za HF max 7.50, za mięsne ponad 8 można dostać, za ładne jałówki mm ponad 7

 

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404

Ci co trzymają na kontraktacji -,,wiedzą na co sie pisza''Widocznie im się opłaca.A wiadomo ze wszystkim różnie bywa.O całą partie np,20 sztuk jednakowych wiadomo że trudno.Nie ma co sie dziwić ze trafiają się gorsze sztuki.Jeszcze przy dzisiejszych czasach...A oszukany zostac może każdy.I nawet ten bez umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

ja sprzedalem 3 tyg temu do beef marek na podwojne wybicie i na poczatku cena byla 8,5  za byka 890kg 8,4-8,30 za 2 byki 820 no i potem w rzezni w przeliczeniu na zywo wyszlo ze te dwa po 8,70 a jeden nawet 8,9(wszystko brutto) I nie byly to jakies byki czystorasowe tylko normalne mieszance tylko okraglejsze.

Edytowano przez RolAnonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

zeby cos z tego zostawalo to te ceny jakie sa teraz to takie minimum,ale co z tego kupuje teraz cielaki i jest problem z dobrym towarem i ceny tez poszly w gore bo ludzie paszy narobili to kupuja cieleta,a wiosna bedzie jeszcze drozej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Miejmy nadzieje ze im blizej zimy ceny będą dość przyzwoite.

A na wiosne o dobre cieleta bedzie masakra, jak sie ludzie na dopłate rzucą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Miejmy nadzieje ze im blizej zimy ceny będą dość przyzwoite.

A na wiosne o dobre cieleta bedzie masakra, jak sie ludzie na dopłate rzucą

 

dlatego handlowac mozna od 1 wrzesnia do max 30 marca  zarowno ze sprzedarzom bykow jak i zakupem cielakow  a od 1 kwietnia do 30 sierpnia sobie handlowanie odpuscic. bo w tym czasie zarobku niema( wiem to po swojej skorze) -no chyba ze sie gdzies trafi jakas okazja z zakupem cielakow bo nieraz sie zdarzaja .

ps. a co do doplatowcow to w przyszlym roku napewno bedzie ich troche mniej   bo w tym roku poprzeplacali za cielaki 500-600 zl a doplaty doatali 291zl!!)))))))))) wiec napewno troszke zmadrzeli a jezeli nie to jeszcze 2, 3 takie zlote interesy i na zakup cielakow na doplaty juz ich stac niebedzie, hehehehe

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wujek sprzedał jałówke 730 kg po 7.35 netto i byka 800kg za 7.55 netto brał Czarnecki. Wyszło po 2 kg na Plus jak na naszej wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Sprzedawał ktoś ostatnio do Sitarskiego z Piotrów Podłazy k. Łagowa? Jak u niego z ceną i ile trzeba czekać na przelew

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj