Raptus902

Ceny trzody chlewnej 2017

Polecane posty

bandyta    11

A co tam asf wykryli przecież na to się nie da patrzeć spokojnie . W naszym kraju to nie świnie chore tylko polityka i ludzie którzy do tego doprowadzili. A pomyślcie sobie kto nam ASF podrzucił przecież to zagrywka Pana P i Ł z naszych wschodnich krajanów . Wszystkie kraje zyskały bo u nas eksport zablokowali ASF-em i inni eksportują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matius04    13

Ci co są z dala od wschodniej granicy nie interesuje nic co sie tam dzieje... Każdy bieduje jak dostanie o 10 groszy mniej a jak cena się w pewnym momencie różniła od stref ASF a resztą kraju o 2zł to "niewiadomi ludzie" pisali że też by chcieli być w tej strefie bo dostanie po 2 zł.. sprawiedliwości nie ma na tym świecie a co do postu który dodał @patryk2411 i filmiku z youtube to chyba człowiek nie ma serca skoro każe ubijać zdrowe świnie w tak "humanitarny" sposób a tym bardziej prosięta... dużo by można było o tym napisać ale nie chce was męczyć swoim skromnym zdaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Każdy albo prawie każdy ma rodzinę i inne zobowiązania i jak ma wybierać pomiędzy karmieniem - ponoszeniem kosztów ze świadomością, że jak nic nie zrobi to jego rodzina straci wszystko, a potem może nie będzie miała za co żyć wybierze mniejsze zło. Ja też bym tak zrobił i to od razu po wprowadzeniu strefy ASF. Bezduszne jest prawo, które nie zwraca rolnikowi kosztów utrzymania tych zwierząt i pozwala na płacenie za tucznika mniej niż na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj 4,7 plus 10gr bonus dla stałego klienta pow. Jasło szt. 13.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Jak w całym kraju wykryją ASF to uśpią wszystkie świnie tak ja na filmie . Przecież to porażka . A nawet jakby coś było to nie ujawnią .Dziwi mnie jeśli młoda locha dzika może dziennie pokonać dystans od 10-20km że jeszcze ASF-u nie ma w Wielkopolsce ? Panowie to jest  choroba urzędowa czyli zablokować eksport np do chin i innych krajów i to jak narazie się im udaje . U nas 4,5-4,6 porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mefiq    2

hmm.. a gdyby tak im też uprzykrzyć życie ??? oni nas mogą cały czas "ruchać" za przeproszeniem a my nic??? nie chodzi o jakieś strajki bo to mało wypala od kilku lat, ale np: przyjedzie taka weterynaria nw wybicie stada to tyczy sie szczególnie strefy ASF ;/ współczuje wam ale wtedy nic nie można zrobić albo.... są na waszej posesji tak? zjeżdżają się nie wiadomo skąd, może tak zaprosić kilkunastu rolników z okolicy no akurat trafiło się ze każdy przyjedzie ciągnikiem z jakimś pługiem czy coś jak najwięcej miejsca no postawają, poblokują tych z "rzeźników" a niech stoją, jak bd kazali przestawić to akurat właściciel tego ciągnika poszedł nw do wc czy coś i tak mija parę godzin niech Sb koczują na placu, nie mogą w żaden sposób usunąć ciągniki bo są na prywatnej posesji a każda próba naruszenia może być zgłoszona jako próba kradzieży. Może jestem trochę wredny ale po co wybijać całe stado jak można przeprowadzić badania i wszystko wykaże a takie wybijanie to tylko czysta polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

5 + VAT OFTK brak świń

jak brak swin jak wczoraj sprzedawałem do zakładu.. i musialem czekac az wybija z kojcy bo nie bylo gdzie moje wpuscic.. cena max 5zl plus wat..po ile wyjda nie wiem ale zwykla polska swinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

W poniedziałek jak byłem z tucznikami pytałem się o zapisy to usłyszałem, że mają świnek tylko na 2 tyg. a zawsze kolejka była na miesiąc, skoro tak to nie będę się wychylał z zapisem a planuje na sam koniec lutego, na rynku obserwuję się braki w trzodzie może akurat ceny będą rosły, zobaczymy jak jutro Niemcy...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam,

Byłem wczoraj po świadectwo na świnie, daję dychę, a wet mówi, że jeszcze 5 zł. Za co? I z uśmiechem szydercy mówi, że za dojazd! Siedząc u siebie żąda pieniędzy za dojazd. I jeszcze mówi, że musimy sobie iść na rękę, on nie będzie przyjeżdżał (nie chce mu się smrodzić czy jak), ale płacić trzeba za jego dojazd. Nosz to jakaś parodia jest.

Czy takie opłaty podparte są jakąś Ustawą/rozporządzeniem, czy ot tak sobie weterynaria ustaliła?

I nie oczekuję odpowiedzi typu "bo dali pińcet plus i tera cza płacić" tylko potwierdzonych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Kolego po co piszesz że nie przyjeżdża do ciebie . Później przez takie właśnie gadanie pisanie itp. wiecznie się do nas czepiają .Do mnie też przyjeżdża :) A nie pamiętasz jak była choroba Aujeszkiego i też trzeba było świadectwa i też trzeba było jeździć po nie i były droższe .Wszystko trzeba przeżyć. U nas 4,5 - 4,7 maciory 2,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Taaa , najlepiej siedzieć cicho :ph34r: . Tępić takich , chce więcej to niech ruszy d..ę . U Mnie bierze 10 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Przyjedzie to i mu zapłacę, bo to mu się należy, ale nie k**wa, że siedzi w gabinecie i nie kwapi się do tego, żeby przyjechać świnie obejrzeć.  A pieniądze chce brać tak czy siak. Tylko tego nie mogę zdzierżyć. A świadectwa u mnie są od bardzo dawna niezależnie czy była choroba Aujeszkiego czy jej nie było.

Cena 4,40 netto to za chwilę więcej zapłacę za świadectwo niż dostanę za kabana.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dojazd jest liczony według kilometrówki obowiązująca urzędowa cena 78 groszy za kilometr,wymóg doliczania za dojazd nałożyła ponoć inspekcja wet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj