Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Raczej z jednego powodu. Takiego. że każdy będzie chciał być prezesem a dwóch być nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

UOKiK zarzuci monopolizm.

Wątpię, do monopolu to jeszcze daleko bo nie opanaowały by nawet 50% rynku Polskiego, jedynym podstawowym powodem braku jakiejkolwiek chęci połączenia jest to że Te dwie mleczarnie mają takich prezesów że żaden by nie odpuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

President przedział 10-20k tl 3,9 bi 3,3 1,49 brutto ryczałt

przedstawiciel presidenta najeżdza mnie i proponuje 1.65brutto ryczałt za ponad 15tys tłuszcz 4 białko 3.3. Jak znów przyjedzie to powiem żeby nie ściemniał. Teraz od pośrednika mlekovity wyszło 1.58brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

przedstawiciel presidenta najeżdza mnie i proponuje 1.65brutto ryczałt za ponad 15tys tłuszcz 4 białko 3.3. Jak znów przyjedzie to powiem żeby nie ściemniał. Teraz od pośrednika mlekovity wyszło 1.58brutto.

 Jak Ci da jakąś premię na początek na pół roku czy ileś tam to Ci tyle wyjdzie bez ściemniania. A który u Ciebie jeździ i z jakiego regiony jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Wolsztyn -Lacpol 1,28 brutto 7500tyś

Mam pytanko. Mleczarnia zmusza dostawców do podpisania nowych umów w których jest kara tylko że odwrotna do kwoty mlecznej plus 5%. W przypadku gdy za mało odstawimy w ciągu roku zapłacimy kare 20gr/litr plus poniesione straty. Ogólnie dużo osób  nie chce podpisać.

Obecnie straszą że nie zapłacą w terminie za mleko. Czy macie podobne umowy???

 

Ostatnie pytanko bo wszyscy mi to zadają.

"Czemu masło jest takie drogie???"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Masło jest takie drogie, bo Amerykanie odkryli Amerykę  ;) czyli, że margaryna jest bardzo szkodliwa i rakotwórcza. Uszkadza też system krwionośny, stąd Mc Donalds wprowadził masło, a dalej to już stało się modne. Do tego jeszcze Bliski Wschód odkrył zalety masła klarowanego, że w ich klimacie nie jełczeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lacpol piotrkuw 1.35 unas nic niewiadomo o nowych umowach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

od posrednika czyli mleks?

nie Wilary to taki lokalny handlarz mlekiem. @czesio1612 no właśnie na początek premia a potem podstawową zrobią i sobie odbija. A jak się nazywa ten przedstawiciel nie wiem taki koło 60 emerytowany wojskowy o krowach nie ma zielonego pojęcia. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Ludzie ja mam do was prośbę w sumie to nawet 2. Po 1 piszcie parametry które mają wpływ na cena i ich wartości jakie macie np białko tłuszcz kazeina(nie wiem co to ale widzę że ma znaczenie u niektorych). Po 2 piszcie netto brutto, dopisek jestem na vacie możecie pisać jak chcecie ale konkrety. Bo vatowiec nie wiem jaka fakturę dostaje ale sądzę że też ma na niej cena netto i brutto. Chyba że ma wpisane dla vatowca no to sory xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Polmlek . 9570l. 1.38 zł. ceny negocjowane. tłuszcz i białko niejesteście pod uwagę tak mam na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Jak to jest w tym polmleku olsztynie z cena i ogolnie jakie podejscie? Slyszalem ze chcą przejac sm chorzele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Chorzele będą chciały? Kiedyś była szansa połączyć się z hohlandem z Baranowa ale nie mogli się dogadać kto ma być prezesem i przejęła mlekowita. Coś słyszałem że Chorzele są na skraju bankructwa. @Tedek2 wiesz coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Dokładnie to samo slyszalem. Mówią że ten polmlek chcę ich przejąć. Jeśli bankrutuja to warunków nie nastawiaja. Oficjalnie milczą powinni nas poinformowac a tu cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli może to być prawdą. A jak płacą teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj