Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

grapen23    13

Nie oddawajcie tanio tytoniu. Uprawy areałowo jest dużo mniej jak w ubiegłych latach. Także jak firmy chcą kupić dobrej jakości tyton a nie 5 klasę z zagranicy to niech dobrze zapłacą. Tyton sadzi się w celach zarobkowych a nie rekreacyjnie żeby sobie porobić cały rok za grosze.... 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henio23    5

No tak kolego masz rację .W minionym roku same firmy wyskoczyły z wysoką ceną a obecnie co potaniało wszystko ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Czy to prawda że ta firma co bierze w Różańcu podniosła ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, zroz napisał:

Czy to prawda że ta firma co bierze w Różańcu podniosła ceny ?

Niech wszyscy podnoszą,dzisiaj wymiana była łożysk w suszarni i wału bo prawie go ucięło.w jednym miejscu gdzie pracował w lożysku uszczupliło go o połowę,a łożyska systematycznie smarowane dały dopiero wczoraj pierwszy objaw że coś jest nie tak,mniej więcej 2-3 dni i środek by się rozleciał bo ścierało od strony szajby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Siejecie międzyplony po tytoniu? Jak to zrobić najlepiej? Orać teraz poplon i na wiosnę znowuż orać? Wtedy badyle wyoram wiosną. Czy może posiać po glebogryzarce poplon i orka tylko na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Posiane po glebogryzarce , orka na początku marca chyba że zamarznięte będzie . Niektórzy orają bezpośrednio przed sadzeniem i jest spoko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Nie orać jak jest czym uprawić. Wymieszać międzyplon na przedwiośniu i tyle

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

U mnie glebogryzarka, siew rozsiewaczem do nawozu i płytko talerzówką zrobione. Żyto z gorczycą już na wierzchu. Orka  będzie wiosną jak tylko się będzie dało wjechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
4 godziny temu, STIG13 napisał:

Nie orać jak jest czym uprawić. Wymieszać międzyplon na przedwiośniu i tyle

Rozumiem że preferujesz bezorke, tylko właśnie nie bardzo mam czym bo Tolmet simply nie za głęboko robi a konkretnego scierniskowca jeszcze nie mam. U nas tego roku tytoń bardzo słaby był i dziś kolega orał tytonisko i chyba u siebie też będę musiał bo wyorywała się sina zgniła śmierdząca gleba, chyba pasuje to zerwać i dać powietrza. Więc orka poplon z gryki i owsa i na wiosnę może Tolmet da radę a jeśli nie to płytka orka będzie. Dzięki za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
39 minut temu, tofik420 napisał:

Rozumiem że preferujesz bezorke, tylko właśnie nie bardzo mam czym bo Tolmet simply nie za głęboko robi a konkretnego scierniskowca jeszcze nie mam. U nas tego roku tytoń bardzo słaby był i dziś kolega orał tytonisko i chyba u siebie też będę musiał bo wyorywała się sina zgniła śmierdząca gleba, chyba pasuje to zerwać i dać powietrza. Więc orka poplon z gryki i owsa i na wiosnę może Tolmet da radę a jeśli nie to płytka orka będzie. Dzięki za opinie.

Z 10 litrów jakiegoś humusa Plus do tego litra revitala na ha i przetalerzowac,glebę zruszy napowietrzy,póki ciepło i w miarę wilgotno powinno pomóc na przyszły rok.kiedys na polu o słabym odczynie nieprzetrawionej słomie z poprzedniego roku zapach popsutych jajec był  niedowytrzymania dosłownie jakbyś przejeżdzal pod kopalnią siarki.dobrze jest przesiać poplonem i raz na kilka lat prysnąć czymś 'co zrewitalizuje ' glebę.w poprzednim roku scinalem tytoń na jednym polu i swierzo po glebogryzarce ta ziemia aż pachniała i w tym miejscu tytoń był uprawiany od lat w płodozmianie że zbożami i tam wychodzi najlepiej, dosłownie 20 metrów dalej drugi rok tytoń po łące która kiedyś ktoś uprawiał jako pole orne i już tego efektu nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Nigdy nie pryskałem żadnymi humusami i nigdy nie miałem żadnych problemów ze zgnilcem. Według mnie taki zabieg pomoże, ale na humor u gospodarza :) A i producent zadowolony :)

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
19 minut temu, --Przemek-- napisał:

Dodali trzecią jedynkę "1w" w opisie to samo co "1s", a nawet wilgotność wieksza z 14% do 16%. Cena 30.50 zł

A reszta klas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

 SabTec

IMG_20230918_134004.jpg

Jeśli macie aktualne cenniki z innych firm to wrzucajcie 

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

To ciekawie się zapowiada, krążyły słuchy że ŁT ma podnieść do 28 zł a tu od razu ponad 30, widać w tym roku znowu że jest duże zapotrzebowanie na jasny tytoń za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, --Przemek-- napisał:

To ciekawie się zapowiada, krążyły słuchy że ŁT ma podnieść do 28 zł a tu od razu ponad 30, widać w tym roku znowu że jest duże zapotrzebowanie na jasny tytoń za granicą.

ŁT niech płaci do 30 dni jak faktura pokazuje a nie rozdaje czapeczki firmowe na festynie.za same odsetki za zwłokę mógłbym ubrać 4 ekipy od stóp do głów w firmowe ciuchy Strauss dostosowane do pracy w tytoniu 

S and EngelBerg trochę kosztuje bo płaci się za jakość i wykonanie , podobną do jakości naszego tytoniu.tylko cena za kg tego nie odzwierciedla 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Może ktoś sprzedawał w tym sab tec bo mają 3 jedynki i wszystkie po 14-16 % wilgotności. Patrzą na to bardzo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3
Miran napisał:

Może ktoś sprzedawał w tym sab tec bo mają 3 jedynki i wszystkie po 14-16 % wilgotności. Patrzą na to bardzo ? 

Na początku jak zaczynali brać to patrzyli żeby nie był za wilgotny, a teraz to nie wiem. Kolejka wcześniej trochę się tam ustawiała, nie widziałem żeby bardzo zabierali pelne kartony spowrotem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
15 godzin temu, zroz napisał:

Czy tam idzie codziennie ? W którym miejscu tam kupują .

Na przeciwko orlika. Ciekawe w której jedynce biorą taki tytoń o normalnej wilgotności a nie jakiś tam suchy . Jakby się ktoś wybierał niech da znać jak patrzą na wilgotność i jaki to tytoń musi być po te 30 zł 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj