Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Miran    54

Sprzedawał ktoś z was już tytoń ? Jaka tak to gdzie i jak biorą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

W Agrotabie nie sprzedawałem ale patrzyłem jak brał plantatorowi to żle szło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ja byłem też na wykupie w agrotabie i wydawało mi się że dobrze szło.A sab tec zaczął już skup ? Woził może ktoś tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

sab tec to Polański?


ja woziłem do agrotabu jakiś nowy ,,expert'' poszło jak zrobione bez zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
10 godzin temu, Leszek0 napisał:

sab tec to Polański?

 

ja woziłem do agrotabu jakiś nowy ,,expert'' poszło jak zrobione bez zastrzeżeń

 

Chyba tak, a spody nieobrzucane, tylko odrzucony spalony i odrost gdzie byście polecali wieźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, Miran napisał:

Chyba tak, a spody nieobrzucane, tylko odrzucony spalony i odrost gdzie byście polecali wieźć?

Zrób jako niesort i w pm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

w ubiegłym roku tak zrobiliśmy spody i do chłopaków a w tym roku planujemy do PM na dwie klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
28 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Czy składał już ktoś z Was wniosek o oszacowanie strat w związku z suszą?

Podobno wstępnie tak ustalono że rolnicy z Podkarpacia i lubelskiego mogą nie otrzymać pomocy suszonej ponieważ u nas susza nie wystapiła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol3214    0
18 godzin temu, Leszek0 napisał:

sab tec to Polański?

 

ja woziłem do agrotabu jakiś nowy ,,expert'' poszło jak zrobione bez zastrzeżeń

 

Sab Tec to Pawłowski. U Polańskiego w tamtym roku był wykup Pawłowskiego, w tym roku u Polańskiego nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 godzinę temu, basserman89 napisał:

Podobno wstępnie tak ustalono że rolnicy z Podkarpacia i lubelskiego mogą nie otrzymać pomocy suszonej ponieważ u nas susza nie wystapiła 

A słyszałeś może czy ludzie z okolic Zamchu, Obszy , Lublińca składali o oszacowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, Miran napisał:

A słyszałeś może czy ludzie z okolic Zamchu, Obszy , Lublińca składali o oszacowanie ?

Nie, możliwe że prędzej dostaną za grad jakieś pieniądze bo to wniosek z nazwy jest suszowy ale obejmuje inne zjawiska jak grad deszcz nawalny itd.na Lublińcu niektórym sprało po 3-4 kontenery a skonczyło prac gradem dopiero w Cieszanowie pod Orlenem,30 metrów za Orlenem znajomy ma pole i po gradzie śladu nie ma 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3
Karol3214 napisał:

18 godzin temu, Leszek0 napisał:

sab tec to Polański?

 

ja woziłem do agrotabu jakiś nowy ,,expert'' poszło jak zrobione bez zastrzeżeń

 

Sab Tec to Pawłowski. U Polańskiego w tamtym roku był wykup Pawłowskiego, w tym roku u Polańskiego nic nie ma.

Sab Tec ma teraz wykup w Różańcu, niedawno zaczęli brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk1986    1
Dnia 12.09.2023 o 06:27, Tobacco321 napisał:

Sprzedawaliscie wierzchołki ? Kto wam dobrze wziął?

Chciałem sprzedać w Agrotab, ale chcieli brać wszystko w 3 klasę i zabrałem. Nie bardzo chcą wierzchołki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

wierzchołki w PM dobrze idą... ja ostatnio sprzedawalem, trochę marudzili że mało gorszej klasy bo było dwie bele na 20 a sprzedawałem na te dwie klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
Leszek0 napisał:

wierzchołki w PM dobrze idą... ja ostatnio sprzedawalem, trochę marudzili że mało gorszej klasy bo było dwie bele na 20 a sprzedawałem na te dwie klasy...

A jak ta lepsza klasa wygląda. jakie muszą być klasy według starej klasyfikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

A jak ta lepsza klasa wygląda. jakie muszą być klasy według starej klasyfikacji?

Mniej więcej 1-3 klasa PM i nawet 4 przejdzie jeśli tego brązowego będzie mało.

I tej gorszej klasy musi być tych kilka belek jeśli sortowane jest na dwie klasy tylko, jeśli nie masz gorszego u siebie to w myśl zasady "somsiada zawsze gorszy to od somsiada weź:p w poprzednim roku też nam marudzili na początku że za dużo żółtych belek a za mało tych gorszych klas.ewentualnie możesz powiedzieć że masz uszykowane tak jak niesort a niech bierze wg normalnej klasyfikacji.zrobi Ci kilka 3 klas i kilka 2 jeśli liście będą dłuższe i też przejdzie, myślę że kupujący się zgodzi na taki układ.a jak będą chcieć tytoniu to sami wyjdą z taką propozycją.

U pękali pewnie wierzchołki też 3 klasa będą.dluzsze podwierzcholkowe kiedyś spokojnie brali w gorszej pierwszej lub pierwszej 

U mnie z gorszym problemu nie będzie bo z pola gdzie jest wirus kartoflany to wyjdzie badziewia w dwóch kontenerach że tyle przez cały poprzedni sezon w 40 się nie uzbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Pisałem wcześniej że  w agrotabie lipa jeszcze raz jeżdziłem jak brał nowy instruktor i jeszcze większa lipa aż odechciewa się robić, ale  spotkałem sąsiadkę która woziła wcześniej do uniwersalu to nie mogła posiąść się z radości z 3 dał jej w 1 a przedwczoraj woziła do PM i też poszło bdb .Nie dawać tytoniu jak nie zgadza się  klasa , instruktor z PM mówił ze  niema tytoniu za bardzo na niektórych wioskach było bardzo słabo .W ubiegłym roku oszukali nas na tych podwyżkach a tego roku chcą oszukać na klasowaniu .Nieuczciwe firmy niech zwijają manele .Teraz produkcja tytoniu to nie zabawa koszty produkcji są ogromne .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj