Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

LipinyTabaca    11

az mnie zainspirowales dzis przelicze xD a jesli chodzi o zgnilizne w suszarni kiedys mialem z tym problem od 3 lat 0 zgnitych nerwow czy jakichkolwiek plam na blaszce, na polu wiezdzam pictorem tydzien przed zbiorem i zabiezpiecza do koncaz+ dezynfekcja suszarni podlog scian sufitu i wieszakow  preparatem dezacid

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5
dragonmt852 napisał:

Ktoś liczył kiedyś ile macie  liści w wieszaku?  bo ja u siebie miałem z 2 zrywu 760 i zastanawiam sie czy to duzo czy mało

hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Jaki wieszak?? Jakiś bardzo mały chyba. Siostrzeniec liczył rok temu to na 100x30 2200 liści z środkowego zrywu tylko nie wiem czy dobrze liczył.

A może faktycznie za dużo biję i dlatego mi w nerwie lekko gnije w suszarni.

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1
24 minuty temu, tofik420 napisał:

Jaki wieszak?? Jakiś bardzo mały chyba. Siostrzeniec liczył rok temu to na 100x30 2200 liści z środkowego zrywu tylko nie wiem czy dobrze liczył.

A może faktycznie za dużo biję i dlatego mi w nerwie lekko gnije w suszarni.

chyba gruba pomyłka to trzeba zerwać ponad 700 krzaków po 3 liscie na jeden wieszak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Wieszak 107x37 mullera, 2200 lisci to gruba pomylka, to jest ponad 20 nareczy na wieszak, jeszcze takiego nie widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

Mi na drut wchodzi 200 liści , na krzaku jest 20 czyli 10 krzaków to kilo suchego , 24 tys. równa się 2400 kg z ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428

Taki liść jak by pokruszył i w gilzę nabił to idzie to spalić🤔 czy to musi przejść jakąś obróbkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8542
17 minut temu, 6465 napisał:

Taki liść jak by pokruszył i w gilzę nabił to idzie to spalić🤔 czy to musi przejść jakąś obróbkę

Idzie spalić, choć to ohyda.Przechodzi fermentację i dodają jakieś przyprawy w płynie  ,,sos" się to nazywa

Edytowano przez witejus
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

 

2 godziny temu, 6465 napisał:

Taki liść jak by pokruszył i w gilzę nabił to idzie to spalić🤔 czy to musi przejść jakąś obróbkę?

W tamtym roku ojczulek nie mógł palić swojego tytoniu piekł go w usta strasznie, a ci co palą swój to maszynka do makaronu x2 i heja

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

Paliłem 2 lata własny tytoń , nie wolno w tym czasie kupnych palić bo są lepsze i zmieniają smak i wraca się do nich . Ze swojego paczka 40 gr. ze sklepu 14 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

U mnie to samo. Nie zależnie od tego czy mocno bite czy mniej. Pryskam dezakcitem suszarnię i szpile i ocet w pojemnikach stawiam pod tytoń do suszarni i jest lepiej ale i tak się trafia no ale o wiele mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Nadtlenek wodoru w małym stężeniu tez coś da jak prysniesz po nerwach już nabity tytoń ale w 100 % tego już nie usunie  dozwolonymi i dostępnymi środkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Po nadtlenku wodoru przy dużym stężeniu pryskając po nerwach potrafi zamknąć strukturę. Woda utleniona jest też dobra ale tylko w małym stężeniu po nerwach lub w dużym po suszarni przed załadunkiem. (Testowane rok temu) jest jeszcze środek myjący Ala dimer czy jakoś tak. Nazwy nie pamiętam ale kupiłem to w Obszy i myjką umyłem suszarnię, efekt ...zero zgnitego. 

Odnośnie sztuk liści w szpili. Dziś gadałem z siostrzeńcem i on mówi że był to tytoń u niego liczony... 2200 to było na szpilę z kiszki więc przepraszam za mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

Po zgliniznie twardzikowej nie wolno tytoniu sadzić 8 lat na tym samym polu , takie są zalecenia ale przecież jest Luna , Switch no i w tym roku strasznie sucho . Jakiś nawóz lub przedplon może potęguje gnicie tytoniu . U mnie w tym roku na razie nie ma zgnilizny w ubiegłym poraziło 45 % plantacji ale dostał 170 N czystego a w tym około 100 N .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

musisz suszyc w mniejszych wilgotnosciach niz zalecane i tez bedzie mniej zgnilaka, czyli juz na zolcenie musisz wietrzyc dosc dobrze

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Jak "chłop "  z lipin napisał to ze jest tyton mocno wentylowany tez pomaga.mamy przerobiona z drutów na szpile suszarnie z dmuchawa od siana i w poprzednim sezonie jak był ładowany do niej tyton z pola ze zgnilizna  (w mulerach praktycznie 80% zrywu z tego pola gniło w miejscu wbijania wieszaka ) bez pryskania i kombinacji śladu po grzybach nie było.

A wracając do tego nadtlenku. Stężenie małe ale ilość wody i takie ciśnienie żeby pocieklo aż do igieł w wieszaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Już to widzę jak podniesie. Cena 25 zł to jest minimalna cena od której można myśleć o opłacalności tej uprawy. W tym roku nie ma tytoniu. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest jakieś 30-40% mniej surowca jak w roku ubiegłym. Jak chcą kupić to będą musieli podnieść cenę. Na Grzyba to dużo osób czeka z ceną i nadzieją, że poda w okolicach 23zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Prędzej będą pozwami grozic ze z umowy się nie wywiązałeś. W d*pie plantatorów wszyscy mają i tyle abyś posadził i tyle dopiero coś dają jak wiedzą że nie kupią. PM raczej też nie podniesie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Nie ma obowiązku że masz w danej firmie sprzedać tyle ile masz zakontraktowane. Ważne aby wywiązać się z ogólnej kontraktacji. Jak chodziła agronom z PM to mówiła że firma myśli o podwyżce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj