Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dragonmt852    106
2 godziny temu, LipinyTabaca napisał:

u mnie to samo a pryskalem tylko los owados i mocznik

Jaka odmiana? Bo u mnie 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7
5 godzin temu, LipinyTabaca napisał:

u mnie to samo a pryskalem tylko los owados i mocznik

A czym pryskaliście od chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
7 godzin temu, tofik420 napisał:

Ile max można dać Bi 58 w tytoniu bo nie mogę poradzić sobie z turkuciem?

0,5 na ha zawsze tak dawałem , nie mam turkucia ale ślimaków jest pełno 😁

Edytowano przez lka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
3 minuty temu, lka1 napisał:

0,5 na ha zawsze tak dawałem , nie mam turkucia ale ślimaków jest pełno 😁

jakies dwa tygodnie temu jak nasadzalem to znalazlem jeden okaz na polu siedzial i podjadal krzaka...szczerze mowiac pierwszy raz na zywo widzialem jak ta gadzina wyglada bo u mnie byl raczej nie spotykany..u nas kiedys dawalismy ok 0,8 na rolnice kilka lat temu . na tego osobnika tez powinna byc taka dawka.

ile srednio wychodzi wam K2O na hektar pod tyton? jest mozliwe ze mozna przecholowac z zasobnoscia potasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, dragonmt852 napisał:

Gdzieś czytałem że można przesadzić z potasem ponieważ jest on "luksusowo" pobierany przez rośliny

to chyba wczoraj czytalem to samo.u siebie niedoborow wlasnie nie widze ,widac ze krzaki sa dobrze nakarmione natomiast liczylem mniej wiecej na oko ile K2O jest wysiane i na jaki plon z ha przy normalnym roku jezeli inne skladniki beda optymalnie dostarczone. natomiast na czesci roslin u siebie widze typowe objawy tego luksusowego pobierania,a ta pogoda bez opadow jeszcze bardziej temu sprzyja...somsiad mial jednak racje 'ch..e nasialy nawozu to rosnie. 

no nic najwyzej poleci magnez i mikroelementy to go troche wyprostuje

 

u mnie to wyglada tak ze liscie sa ladne ciemno zielone natomiast jakby nie maja takiego blasku polysku..tak jakby brakowalo im mikro i wlasnie tego magnezu ,rosliny mlode a magnez mialy w lubofosie i belenusie wiec powinny go pobrac a nie pobieraja..jutro cos ma u nas polac a nie polalo juz chyba z 3 tygodnie dobrze

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Miedzian dajecie zapobiegawczo czy interwencyjnie. Kiedy go najlepiej stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
36 minut temu, Miran napisał:

Miedzian dajecie zapobiegawczo czy interwencyjnie. Kiedy go najlepiej stosować?

JA zawsze w ostatni moment kiedy moge wjechac c330 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5
22 godziny temu, basserman89 napisał:

to chyba wczoraj czytalem to samo.u siebie niedoborow wlasnie nie widze ,widac ze krzaki sa dobrze nakarmione natomiast liczylem mniej wiecej na oko ile K2O jest wysiane i na jaki plon z ha przy normalnym roku jezeli inne skladniki beda optymalnie dostarczone. natomiast na czesci roslin u siebie widze typowe objawy tego luksusowego pobierania,a ta pogoda bez opadow jeszcze bardziej temu sprzyja...somsiad mial jednak racje 'ch..e nasialy nawozu to rosnie. 

no nic najwyzej poleci magnez i mikroelementy to go troche wyprostuje

 

u mnie to wyglada tak ze liscie sa ladne ciemno zielone natomiast jakby nie maja takiego blasku polysku..tak jakby brakowalo im mikro i wlasnie tego magnezu ,rosliny mlode a magnez mialy w lubofosie i belenusie wiec powinny go pobrac a nie pobieraja..jutro cos ma u nas polac a nie polalo juz chyba z 3 tygodnie dobrze

Jakie to są objawy tego "luksusowego" pobierania potasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

nie chce sie madrzyc bo sa tu plantatorzy ktorym bym mogl doslownie tylko szpilki do kontenera ladowac. a jedynie sa to moje obserwacje. ale u nas na polu bylo dosc mocno podsiane potasem i jakis czas nie padalo, liscie byly jakos tak nie naturalnie matowe nabieraly innego koloru, doslownie taki jakis galaretkowaty, a jak zaznaczylem w jednym z postow wczesniej dosc mocno bylo dane pod korzen bo jak zwykle plantator nie zrobil badan glebowych tylko nasieje albo za duzo albo za malo...

nie mam zdjec jak to wygladalo przed tymi opadami zrobie i wstawie jak teraz wyglada. jak tam na plantacjach u was fajnie rosnie? dzisiaj byl dosc burzowy dzien 

cale nawozenie doglebowe  u mnie wygladalo tak :

na jesieni wsiany w poplon  i zaorane:

200 kilo soli potasowej 

200 kilo superfosfatu wzbogaconego

po zniwach jakies 300 -400 kilo wapna kredy ale nie pamietam jakiej firmy i zawartosci CaO2

przed sadzeniem 300 -350 kilo lubofosu bezchlorkowego

wapna kredy i magnezowego podobna ilosc jak na jesieni

plus 200 kilo na ha belenus'a.

plus polony zaorane na jesieni ktore dosc dobrze urosly a do tego wiekszosc stanowisk jest nowa.

sieje sie wapna nawozy nawet pod zboza ale jakos narazie nikt nie sprawdzil zasobnosci u nas :D..nawet pszenica ladnie wyglada tego roku na polu gdzie w poprzednim byla totalna porazka z tytoniem, przez zlewy i wymoki a wysiany nawoz pewnie zostal w ziemi i podniosl skladniki

I tak jak na ponizszej grafice jest zaznaczone sa dwie warstwy gleby gdzie roslina sobie rosnie i po pierwszym zruszeniu jak po posadzeniu prawie nie padalo ,a przed drugim gleba byla tak przesuszona ze doslownie sama ziemia ubita ale  jak maka doslownie bez zadnej wilgoci, po drugim zruszeniu pielnikiem jakby zerwalo w miedzyrzedziach druga dolna warstwe i zaczela woda normalnie podsiakac i juz jest ok.zwlaszcza ze dzisiaj ostro popadalo.. niby takie pierdamony ale z tej uprawy sie zyje i jakies pieniadze sa a ja to lubie wiedziec co z czego sie bierze i od czego zalezy.a sa tutaj ludzie ktorzy tez mi pomogli i doradzili jak sie czlowiek powoli przestawial na hydroponike ,i kazda wasza rada i wiedza dobra jest cenna.

 

choroby-tytoniu.jpg

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
17 godzin temu, LipinyTabaca napisał:

JA zawsze w ostatni moment kiedy moge wjechac c330 xD

W jakim celu stosujecie miedzian? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
7 godzin temu, lka1 napisał:

W jakim celu stosujecie miedzian? 

ochrona przeciw ( bardziej zapobiegawcza niz wyniszczajaca) chorbom bakteryjnym typu bakterioza

Edytowano przez LipinyTabaca
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, LipinyTabaca napisał:

ochrona przeciw ( bardziej zapobiegawcza niz wyniszczajaca) chorbom bakteryjnym typu bakterioza

a trafia Ci sie w tytoniu? u siebie jeszcze na polach tego nie widzialem ,jest zmianowanie odpowiednia niby agrotechnika wykonana przez ojca i max 3 razy na jednym polu sadzilismy tyton i potem przesianie zbozem.pol nie mamy za wiele doszly nowe dzierzawy w cisgu oastatnich dwoch lat to wieksze pole manewru bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

ja tak samo poplony zmianowanie wapnowanie itp + zabiegi na poprawe gleby co roku jakimis humusami itp i w tamtym roku wlasnie mialem na jednym polu kropeczki ale poszedl miedzian i duzo tego nie bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    910

Luksusowe pobieranie potasu zachodzi w warunkach dużo większego podania niż zapotrzebowania lub w warunkach bardzo wysokich zasobności. Problem ten szczególnie podkreślany w trawach gdzie nadmiar powoduje zaburzenia pokarmowe.

Inna kwestia pomijana to dbanie o odpowiednie stosunki pomiędzy pierwiastkami. Potas i magnez wykazują antagonizm. Stąd przy zachwianiu proporcji można mieć problemy. Również wapń jest blokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Im szybciej tym lepiej ale prędkość należy dopasować do wielkosci roślin i jakości gleby. Po deszczu tak szybko nie pojedziesz jak po suchej wyrobionej ziemi. Może być 2 a nawet 6 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Co byście proponowali podać dolistne. Byłem na polu teraz po tych deszczach i trochę podżółkł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290

W tej fazie wzrostu to kristalon zielony powinien być ok. ze 2 kg na ha .

Jak u was z wciorniastkiem , jeszcze chyba za wcześnie na objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj