Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28
11 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

A w jakiej dawce dajesz na hektar?

mozna dawac od 2-3 kg ,mozna go tez mieszac z wiekszoscia srodkow owadobojczych .zalecana dawka w tytoniu to ok 2,5 kg .skutecznosc zalezy od tego w jakies rozstawie masz posadzony tyton i czy plantacja jest 'przewiewna' jak gesto posadzony i rok mokry jak ten lepiej dac 3 kg

 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

panowie stosował ktoś basfoliar 36 azotu lub foliar activ npk 33 10 10 po ostatnich ulewach czwartek piątek tytoń bardzo jasny nie stosowałem saletry pogłównie tylko nalistnie kristalon nie dał efektu w tym roku za mokro na odżywianie dolistne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Jak tam wasze plantacje, kiedy zaczynacie zrywać? Ja może dopiero za 2 tygodnie bo nic nie chce rosnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

moze cos zaczniemy zrywac w tym tygodniu dwa kawalki co posadzone byly po 16 maja juz by sie nadawaly.reszta chyba dopiero nastepny tydzien.nie wiem czy go jeszcze nie podsypac czyms bo nie bedzie go ciaglelo do gory po takim wyplukaniu nawozow..po dolistnym delikatnie go utrzymalo w kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja załadowałem 2. Trzecia w środę. Jeśli nie będzie teraz systematycznie padać ale nie za dużo to sezon zakończy się szybko. Wystarczy tydzień upału lub dwa i po zawoadach. Na polu twardo ściśnie i tyle. Już jest źle a może byc Jeszce gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

To u was jeszcze za mało wody? Z mojego dopiero co woda zeszła i idzie cokolwiek zrobić. A przez te deszcze to dopiero coś zaczyna rosnąć bo stał w mokrym i nie bardzo szedł do góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

my dzisiaj jeszcze walilismy salitry pod krzaki na wymokach i pielilismy. Jedno pole zaczelismy robic i oczywiscie jakby dawno deszcz nie padal wlalo tak ze dwa dni z glowy na tym polu. biedne te tytonie w tym roku rozmawialem z jedym plantatorem co moze mc temu skonczyl sadzic i jemu tez 35 na tym najpozniej posadzonym pakuje. U nas chyba jest za ladny w oczach sasiadow bo na polu znalezlismy pordzewialy pilnik ostry jak s-syn tak wbity ze jak najechalby kolem to po robocie.pytanie, dlaczego?...u nas tez tyle co woda zeszla juz sie tyton zalezenil i dalej leje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Jeżeli u każdego ten 35 przedwcześnie puszcza pąki to może nasiono było jakieś trefne inne odmiany nie mają pąków 

Ktos powinien się tym zając może związki 

kto ma 35 nawet kosztów nie odrobi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Gmina Potok Górny tytoń kwitnie w kolano żółty że nawet opryski nie pomagają porostu tragedia, nawet poniesione koszty się nie zwrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w tej sytuacji w skuteczność saletry lub innych naowozow. Jeśli on nie mial wcześniej normalnego przyrostu a nie miał to teraz tego nie nadrobi.  Tym bardziej w tych miejscach co woda stała. Moze kolor zmienic kolor na bardziej zielony i to wszystko.  Piszę z własnego doświadczenia z lat wczesniejszych chyba że ten rok jest inny. Na 35 mam około 15 liści a na 28 grubo bedzie ponad 20. Ale jak to się przełoży na wagę i klase okaże się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
20 minut temu, Elektro2015 napisał:

Gmina Potok Górny tytoń kwitnie w kolano żółty że nawet opryski nie pomagają porostu tragedia, nawet poniesione koszty się nie zwrócą

dobrze ze w tym roku jeszcze dopłata jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

 

2 godziny temu, SEBASTIAN1987 napisał:

Nie wierzę w tej sytuacji w skuteczność saletry lub innych naowozow. Jeśli on nie mial wcześniej normalnego przyrostu a nie miał to teraz tego nie nadrobi.  Tym bardziej w tych miejscach co woda stała. Moze kolor zmienic kolor na bardziej zielony i to wszystko.  Piszę z własnego doświadczenia z lat wczesniejszych chyba że ten rok jest inny. Na 35 mam około 15 liści a na 28 grubo bedzie ponad 20. Ale jak to się przełoży na wagę i klase okaże się. 

ja tez nie wierze za bardzo ale na tych polach gdzie sadzilismy po 20 maja pakow duzo nie ma sporadycznie cos sie trafi, a przez ta ilosc wody troche sie zolty robi.2-3 liscie wiecej na takim areale zrobi jednak roznice w pieniadzu jak sie zbierze i wysuszy.my mamy wszystko 35 cos trzeba wykombinowac zeby bie byc w plecy mocno i tak mam ponad pol hektara woda zabrala. 4 rzadki sarny opedzlowaly. 4 skasowalo sie pewnie ciagnikiem jak sie borykalo pole przy pieleniu:P 

3 godziny temu, zroz napisał:

Jeżeli u każdego ten 35 przedwcześnie puszcza pąki to może nasiono było jakieś trefne inne odmiany nie mają pąków 

Ktos powinien się tym zając może związki 

kto ma 35 nawet kosztów nie odrobi 

 

wg mnie i wczesniej tez chyba na to twrocil uwage , zawalila pogoda po wysadzeniu tytoniu w pole , zimno chlodno pochmurno i deszczowo, wolne przyrosty i roslina dostala sygnal ze juz czas wydac potomstwo czyli najpierw zakwitnac. kiedys czytalem na ten temat cos w przegladzie tytoniowym tak z ciekawosci.i t tego co pamietam jezeli niby nasiona sa winne roslina rosnie niska ma bardzo waskie liscie i od razu widac ze jakas taka niedoje... a tu niby wielkosc liscia jest normalna jak na takie warunki.jak znajde wolna chwile to wrzuce skan tego. u siebie tez zauwazylem ze z czesci palet nie puszcza pakow a z czesci tak. mam kwiaty na kilku rzadkach na innych rosnie normalnie powiedzmy jak narazie. nie wiem czy tez to kwestia warunkow jakie panowaly w rozsadniku czy jak. niby wszystko robione wszedzie tak samo.

 

 

 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
Dnia 6.07.2020 o 20:25, dragonmt852 napisał:

dobrze ze w tym roku jeszcze dopłata jest

ostatni rok w przyszłym obudzimy się z ręką w nocniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Związkowcy przerzucają piłkę na ministra rolnictwa i rząd że brak woli z ich strony są plany , zapowiedzi i nic konkretnego z tego dla nas nie wynika,ale jak mają się interesować jak w pmp świętokrzyskie i małopolskie  berleya mają 30 ton,żółtego trochę więcej,zamykają stacje wykupu,chyli się to ku upadkowi niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

te 3 zł do kg tytoniu to powinno być po 2020 roku z krajowego budżetu szkoda że z unijnych środków nie wolno dopłacać tytoń jako towar akcyzowy powinien być dotowany papierosy w sklepach chociaż drogie schodzą jak bułeczki sam kupuje 1 paczkę dziennie paliłem własny mieszany berlej z virginią ale miałem po robionym zgagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2

Mam nadzieję że ci którzy brali tzw. decoupling odejdą od produkcji. Te pieniądze dostaliście aby odejść od produkcji i moim zdaniem tak powinno być. W innym wypadku ci którzy brali te pieniądze powinni je zwrócić.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Jesteś jakimś nowym członkiem i chcesz wprowadzić tutaj zamieszanie, było o tym głośno z rok temu mówił ale ja bym bardziej pościągał tych co biorą a nie produkuja bo wyrzucli moment bądź byli przy korycie skupowali resztki i narobili sobie tonazu po 4 lub więcej ton z hektara za takich bym się brał a nie ci co za***rdala.. :)

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
1 godzinę temu, mus napisał:

Jesteś jakimś nowym członkiem i chcesz wprowadzić tutaj zamieszanie, było o tym głośno z rok temu mówił ale ja bym bardziej pościągał tych co biorą a nie produkuja bo wyrzucli moment bądź byli przy korycie skupowali resztki i narobili sobie tonazu po 4 lub więcej ton z hektara za takich bym się brał a nie ci co za***rdala.. :)

Dobrze kolega mówi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2
1 godzinę temu, mus napisał:

Jesteś jakimś nowym członkiem i chcesz wprowadzić tutaj zamieszanie, było o tym głośno z rok temu mówił ale ja bym bardziej pościągał tych co biorą a nie produkuja bo wyrzucli moment bądź byli przy korycie skupowali resztki i narobili sobie tonazu po 4 lub więcej ton z hektara za takich bym się brał a nie ci co za***rdala.. :)

To nie zmienia faktu że  były to pieniądze na odejście od produkcji i moje zdanie na ten temat jest takie że jeśli dana osoba brała te pieniądze, bez względu na to ile by ich nie było powinna odejść od produkcji albo je zwrócić. Bo jak to wygląda osoba która brała przez wiele lat te pieniądze i chce dalej sadzić? No chyba coś jest nie tak. To po co były te pieniądze? A to że ktoś wysoko postawiony nabrał się kasy to już inna historia. 

@ edit 

Nie chcę wprowadzać tutaj zamieszania. Też jestem plantatorem tak samo jak wy. Też wziąłem te pieniądze na odejście i jeśli trzeba będzie je zwrócić żeby dalej sadzić to to zrobię. Moje zdanie jest takie że tych pieniędzy w ogóle nie powinno było być.

Edytowano przez Tobacco321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
22 minuty temu, Tobacco321 napisał:

To nie zmienia faktu że  były to pieniądze na odejście od produkcji i moje zdanie na ten temat jest takie że jeśli dana osoba brała te pieniądze, bez względu na to ile by ich nie było powinna odejść od produkcji albo je zwrócić. Bo jak to wygląda osoba która brała przez wiele lat te pieniądze i chce dalej sadzić? No chyba coś jest nie tak. To po co były te pieniądze? A to że ktoś wysoko postawiony nabrał się kasy to już inna historia. 

@ edit 

Nie chcę wprowadzać tutaj zamieszania. Też jestem plantatorem tak samo jak wy. Też wziąłem te pieniądze na odejście i jeśli trzeba będzie je zwrócić żeby dalej sadzić to to zrobię. Moje zdanie jest takie że tych pieniędzy w ogóle nie powinno było być.

 

 ja mogę oddać też te pieniądze ale cena na skupach musi być 50% wieksza niz teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

A u mnie jest 35 i 28 a pąków mało co na razie. Jakieś sporadyczne krzaki które można policzyć na palcach z całego pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj