kuba99

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

Polecane posty

januszek    0

ja swoim fendem vario ciągłem załadowanego do pełna tira(40ton) ciapkiem próbowałem tandem 24tony pod górkę ale palił gumę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co prada nei o ciągniku no ale http://gitd.gov.pl/index.php/pol/CENTRUM-P...owej-ciezarowki

Jak widać nie tylko rolnicy "przeciążają"swoje maszyny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

na kiedyś koleś na 3.5t i 4.5t przyczepy nasypał 16t żwiru c360 po asfalcie jechała ale ze żwirowni detem wyciągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy ciężar jaki ciągnąłem Forterrą 11441 były to 2 przyczepki po 12t (Pronar) załadowane zbożem. ;)


Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u nas kiedys wpadla do rowu 35 tonowa ciezarowka z naczepa zaladowany i pojechalismy MTZ'tem go wydrzec z wyciagarka ale niestety tylko gume spalil hehe no i musial dzwig przyjechac i go wydarl z tego rowu ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiele razy wyciągałem wanienki z kukurydzą z podwórka, z burakami z wysłodkami zawsze się udawało, ale raz jak przyjechała wanna z wapnem wpruła w łaki i kiprowała a tam spadło tylko ze 4 tony a reszta się sparła na tym ale nie dało rady pociągnąc go do przody dobiero mysza go wyciągneła a ja walczyłe pronarem 1025a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

niweim od czego zacząc najpierw może o tym że ciężarówke z 30tonami nawozu w Big Bagach która wierzdżając na podwórko chciałą sie obrucić na ściernisku obok domu aby był dobry dojazd ładowarką to zamias zwalac to łądowarką trzeba było wyciągać samochód .

inne to znów już traktorem ciężarówkui z Burakami z Pola które odjeżdżały od czyszczarki .

a na sam konie to skłąd rzepaku potem pszenicy składający sie z dwóch przyczep o łacznej masie 56t .


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Wczoraj/dzisiaj byłem w składzie zespołu ratunkowego. Ciągaliśmy Scanię z przyczepą na nich 27tys l mleka auto miało awarię silnika i zablokowane hamulce. Ciągneliśmy po śniegu pod górę nawet sporą a na jej końcu zakręt pod kątem prostym. W akcji brała udzieł jeszcze jedna identyczna Scania, Hanomag 22 tony, Pronar 1025 i Forterra 10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ja ursusem c-360 ciągnąłem trzy przyczepy sianokiszonki na każdej przyczepie było po 10 bel.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

c-328 i 3 przyczepy juz z pustymi miała co robić a jak załadowaliśmy na kazdą po 140 kostki siana to z 5 metrów ujechałem 4bieg i przodek górze szła do przodu dopuki jedno koło od przyczepy nie wpadło w nie duzo dziurę :)podvchaczyliśmy 355 i dawaj drapała ale szła pod krótką ale stromą górke na wyjezdzie z łądki ledwo się wciądła i tak potem z tymi przyczepami 11 km do innej wioski do wuja :) jezszcze jedno latem c-355 i 9 kopalniaków z przodu na zaczepie krawęznik drogowy załozony był na obciązenie i tak z tym z 400m na 2 biegu z przodem w górze prosto było  :)pare takich przejazdów było :)a takie inne to próby wyciągania z lasu scan, manów załadowanych do oporu drzewem równiez c-355 :)próby bo nie zawsze jeden traktor dawał rade a wszystko przez kierowców tira :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

U mnie 16145 powyrywal kilkanascie korzeni, powyciagal kilkadziesiat tirow (wanny z wapnem i burakami), czasami pomagal mu TD60D. I chodzi w transporcie z obornikiem (kurzak) masa zaladowanej przyczepy do 30t. Czasami na polu (jak jest mokro albo na piasku) pomaga mu NH.

NH najwiecej ciagnal 3 pelne ziemniakow przyczepy d47 no i jak pisalem wyzej pomaga Zetorkowi.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U1614 i Zetor 16145 2x Autosan D-616 z piaskiem bądź kruszywem każda po 18,5 ton 4,5t przyczepa


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

miałem wcześniej ursusa 3512 już go sprzedałem to ciągałem nim 16 ton , przyczepa 11-stka i podpinana byla i do przetworni szedl jak burza teraz juz tak nie ciągam mam ursusa 3502 :D ale też super ciągnik :D


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja fiatem 126p (maluchem) ciągałem po podwórku jd 3350. Nie dlatego że sie popsuł ale dla zabawy i dał rade. najgorzej było ruszyc z miejsca, potem juz szło. Nawet sprzegła w maluchu nie spaliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

zetor 8111 + dwie HL z nadstawkami okolo 30t zwiru =+ waga przyczep po 4 tony kazda niestety chciualem skrucic sobie trase zadalem sie po ostra gorke!! zabraklo mi 5 metrow by podjechac ciagnik nie zadusil sie lecz zaczol kopac dziury w asfalcie to bylo latem. a cio roku odwoze okolo 700t pomidorow JOHN DEREM 7600 na zestawach cio waza z przyczepami od 25 do 35t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

a ja ciągnąłem 60tką bez silnika smoczyce na na dwukółce z czterema osiami złapaną w trójkątnym lesie bez drzew z czterema bokami w środku którego było kwadratowe oczko wodne bez wody w którym pływały karpie na dnie do góry brzuchami szorując nim po dnie

 

+ 10% za bezsensowny post.

Edytowano przez milanreal1

Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

TD5010 + PRS-2 W10 + D-55, pełne pszenicy.

5720 + PRS-2 W10 + D-55, dobrze dopakowane żwirem.

3514 + HL 6 + D-47b, pełne pszenżyta

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

MF 4255 (95 KM) kiedyś z dalsza przyciągał 3 przyczepki buraków. HL-11ton, Autosan-8ton, autosan-6ton to łącznie 25t ładunku jakieś plus przyczepy.

Nedawno wyciągaliśmy z rowu tira z paszą tam ze 28 ton miał. Pojechał nasz case magnum (155KM) i sąsiedzi MF 5455 (105KM), MTZ (82KM) i jakaś 80tka (80KM) łączna moc 422KM przy masie ok. 19 ton. Nawet go nie ruszyliśmy bo ślisko było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj