pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Gość   
Gość

co sądzicie o 500kg soli potasowej pod pług ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Zajeb...y pomysł do tego 600kg saletrzaku po 3900zl/t i 300 fosforanu tez w opór drogiego i gimbaza tańczy i śpiewa🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu troll zaraz ? o jadalnym mówię

Ile max dajecie soli potasowej ? już pomińmy ceny nawozów bo na te nie mamy wpływu a żeby zebrać to i tak trzeba rośliny nakarmić dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Co myslicie o stoswaniu indyczaka pod ziemniaki?  rozrzucony w polowie marca i wymieszany, pod wczesne ziemniaki oraz srednio pozne. 

Moze wystepowac porażenie parchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Z parchem to raczej nie. Największy cyrk jest przy suchym okresie bo pozniej gdy popada to jest szalenstwo w ziemniakach odmłodzenia na maksa. A gdy jest dosc mokro to pustych w srodku masa jest i gnija. Jak juz chcesz dac to max 15t/ha jesienia mowimy tu o oborniku ze słomą.

Ogolnie to dosc mocny temat i mozna sobie krzywdy troche zrobic. A i ze skrobia w przemyslowce to po nim tez srednio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U nas stosują kurzy obornik w dawce połowy bydlęcego. Kurczak ma dużo azotu. Moim zdaniem wiosna bez sensu dawać pod wczesne ziemniaki obornik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

W zasadzie to i pod te na dalszy zbiór z tego obornika nie wiele coś da w razie np suszy. 

Co do nawożenia, to przecież nie trudno coś wygoglować. W tym roku to raczej trzeba troszkę przyciąć dawki, ale każdy wie,że w tej uprawie nie zrobimy tego dosyć mocno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Tylko jaka cena będzie faktycznie satysfakcjonująca żeby zarobić proporcjonalnie więcej o tyle samo co wzrosły koszty. Przykładowo zeszły rok cena 1zł, w tym roku cena 2zł. 100%podwyzki wygląda ładnie, już pomijając wysokie koszty trzeba przeliczyć zysk z uwzględnieniem chorej inflacji. Cena może być, ale zysk niekoniecznie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Myśle jakie nawożenie zastosować w tym roku.
Zwykle szło ok 320kg Polifoski na ponad miesiąc przed sadzeniem by wypłukało sie trochę chloru z soli potasowej. Potem zaraz przed sadzeniem uzupełniałem resztę składników Polidapem, bezchlorkowym Kalisopem i kizerytem. Podliczyłem sumę składników i ilość i proporcję wychodzą w miarę ok. Zastanawia mnie jedynie ilość podanej siarki w tym rozwiązaniu. Magnez mam możliwość podać tylko w kizerycie a tam też sporo siarki więc jeśli daje ok 50kg MgO to automatycznie skacze ilośc siarki (SO3) do prawie 200kg. A czytam że ziemniak potrzebuje ok 8kg SO3 na każde 10t. Więc nawet przy plonie 50t potrzeba max 40kg SO3.

Czy podanie 200kg SO3 ma jakiś wpływ na ziemniaki? Nie ma ryzyka by im zaszkodziło?

Swoją drogą taki PatentKali (30% K2O, 42,5% SO3) w ziemniaku jest proponowany w ilości 600-1200kg/ha a więc nawet przy zastosowaniu ok 600kg dostarczamy już ponad 250kg SO3.

Skąd takie rozbieżności w tym co faktycznie roślina potrzebuje a tym co dajemy w nawozie?

 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Mam jedną działkę pod ziemniaki z pH 7. Myślę żeby zbić pH trochę siarczanem amonu stosując go okolo 200kg. Czy ktoś z was praktykował takie działania w celu zakwaszenia gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Rozsiewa z Was ktoś nawozy azotowe pod formownice? 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jak to jest w końcu z tymi ziemniakami sadzonymi po wykonanym w zbożu oprysku Lacetem. Można sadzić jak minęło od oprysku 12miesiędzy? Mam działkę już naszykowaną lecz nie dawno czytałem tu na forum tylko w innym dziale że po Lancecie nie rosną. Więc jak to jest?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
Dnia 18.04.2022 o 22:30, Axd529 napisał:

Jak to jest w końcu z tymi ziemniakami sadzonymi po wykonanym w zbożu oprysku Lacetem. Można sadzić jak minęło od oprysku 12miesiędzy? Mam działkę już naszykowaną lecz nie dawno czytałem tu na forum tylko w innym dziale że po Lancecie nie rosną. Więc jak to jest?

Lepiej odpuść temat, możesz prawie nie mieć skutków ubocznych, a mogą być i dosyć znaczne.

 

Dnia 19.04.2022 o 10:25, cinek1808 napisał:

Stosował ktoś arcade w irga i irys? 

Solo nie, ale substancje w nim zawarte w innych srodkach stosowałem doglebowo w Irdze, irysa nie miałem. Nic złego nie było widać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Ja stosuję lancet już 4 lata i nie widzę żadnych najmniejszych skutków ubocznych w uprawie ziemniaka, sadzę ziemniaka po pszenżycie z którego jest zbierana słoma.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
Dnia 18.04.2022 o 22:30, Axd529 napisał:

Jak to jest w końcu z tymi ziemniakami sadzonymi po wykonanym w zbożu oprysku Lacetem. Można sadzić jak minęło od oprysku 12miesiędzy? Mam działkę już naszykowaną lecz nie dawno czytałem tu na forum tylko w innym dziale że po Lancecie nie rosną. Więc jak to jest?

W tamtym roku tak miałem po Lancecie i żadnych skutków ubocznych nie było. W tym również tak mam i w sobotę myślę sadzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Ja zasadzilem po lancecie , slome mialem scieta , bylo 5 odmian na tym polu i liscie ziemniakow rowno na calym polu skarlowacialy , ziemia to byla piasek i ten lancet byl fitotoksyczny , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Posadzilem ziemniak wyłącznie na oborniku mieszanym. Trochę krowiego trochę od kur i królików. Pytanie moje jest takie czy po 2-3 tyg od posadzenia jak bym posypał polifoski 6 było by ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj