pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Znajomy tak zrobił to miał brudne, brzydkie ziemniaki. Nic dobrego z tego nie wyszło - sama chemia w tym. Ja bym nie ryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli padało nieustannie przez 2 dni to istnieje możliwość, że wypłukało z pola pod ziemniaki sól potasową i polifoskę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Mój sąsiad uprawia pieczarki oddawał mi to za darmochę wywoziłem to na łąki i pastwiska efekt mizerny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jeżeli padało nieustannie przez 2 dni to istnieje możliwość, że wypłukało z pola pod ziemniaki sól potasową i polifoskę ?

 

 

raczej nie. przejedź teraz agregatem żeby to wymieszało się z ziemią i będzie dobrze.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Jeżeli padało nieustannie przez 2 dni to istnieje możliwość, że wypłukało z pola pod ziemniaki sól potasową i polifoskę ?

przecież nawozy działają minimum parę miesięcy. Najszybciej popłynął by azot ale też na pewno nie w dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja nawozów nie przykryłem agregatem bo mnie przegonił deszcz z pola, a z nieba lało się tak, że w polu woda szła strumieniami.

Do niedawna narzekałem na susze, a teraz wody pod dostatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

w pole wsypałem 200 kg polifoski + 100 kg saletrzaku do tego 40 t / ha oborniku i w dozownik do sadzarki 200 kg polifoski + 100 kg saletrzaku - w dozownik sypie pierwszy raz i zastanawiam się czy nic tym ziemniakom nie będzie od tego... sypie ktoś tak nawóz do sadzarki w trakcje sadzenia ? jakieś doświadczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Nie sypie bo za długo idzie sadzenie. Lepiej wszystko wcześniej wysiać na pole i potem heja z sadzeniem.

No i trzeba pilnować czy rurki podające się nie zatykają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

to prawda trochę jest to uciążliwe ale liczę na lepsze efekty, w Twoim przypadku była jakaś różnica na + przy takim rozsypywaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy sadzarce z dozownikiem można obiżyć nawożenie o 20%, a to już jakiś argument bo jeżeli sadzi się kilka ha to w kieszeni zostaje nie mała suma.

Chociaż ja nie praktykuję tej metody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Obniżać nie zamierzam bo inni i tak więcej sypią <_< ale mam nadzieje że urośnie chociaż trochę więcej :) a przy 10 ha może rezultaty będą, jak się to spisze to dorobię dozownik do sadzarki z podkiełkowanymi

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

to prawda trochę jest to uciążliwe ale liczę na lepsze efekty, w Twoim przypadku była jakaś różnica na + przy takim rozsypywaniu ?

Nawet już nie pamiętam, bo to było więcej jak 5 lat wstecz.

Jak już masz dozownik to wypróbuj go. Pół pola rozsiej dozownikiem, a resztę rozsiewaczem i obserwuj jak będzie rosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

witam dałem 100kg polidapu i 100kg soli uprawiłem to agregatem i przed sadzeniem tzn za ok.2tyg. wysieje jeszcze 100kg polidapu i 200kg saletrzaku,na jesien był obornik 25t/h.ziemia 4 klasa.jak uważacie to ,,W,,miare optymalna dawka czy czegos ewidetnie brakuje.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Za malo potasu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frydek29    0

ja sypnąłem na ha po 360 kg polifoski6, 260kg saletrzaku z borem i 180kg siarczanu amonu.na jesieni siane było wapno magnezowe(3-4t/ha),oczywiście dolistnie planuje ok2 zabiegów roztworem mocznika no i odżywki (jakiś mikrokompleks, insole itp).myslicie że taka dawka nawozu będzie ok?czy czegoś brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Przeglądam ofertę Agravity z nawozami dolistnymi http://www.caldena.com/pl/produkty i zastanawiam się co najlepiej wybrać. Są gotowe mieszanki pod ziemniaki ale poza azotem, magnezem i siarką który mogę dać tanim kosztem w moczniku i siarczanie magnezu mikroelementów ma tam śladowe ilości. Może lepiej jest mieszać z poszczególnych pierwiastków? Bor mam z rzepaku, magnez, siarka i azot - to jak pisałem mocznik i siarczan magnezu. Który jest jeszcze ważny składnik w dolistnym nawożeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Też w tym roku planuję sam mieszać bo tak jak piszesz w tych mixach tak naprawdę nic niema. Popatrz czego najwięcej jest w mieszankach gotowych i wg tego się sugeruj. Generalnie to: Azot, Bor, Miedź, Cynk, Mangan, Magnez, - to wg Insolu się sugerowałem i taki mam plan dolistnego dokarmiania. W tych gotowych mieszankach to są 1% lub 0.5% więc ciężko to nazwać nawet śladowymi ilościami.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

@tobago Podjedź do HaGe i spróbuj dolistnego Super 5.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj