AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja siałem swoje ziarno i tylko zaprawione histick i miałem 4,2 t z ha i 4,7 t z ha a znajomy miał kwalifikat i miał bardzo dużo brązowych nasion a plon koło 4 t z ha  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, przybyslawice5211 napisał:

Ja siałem swoje ziarno i tylko zaprawione histick i miałem 4,2 t z ha i 4,7 t z ha a znajomy miał kwalifikat i miał bardzo dużo brązowych nasion a plon koło 4 t z ha  

Właśnie widziałem pare brązowych nasion i myślałem że to może krzyżówka soji z bobikiem, bo przez miedzę był bobik, czy co to jest w ogóle? Jesteś może z okolic Przybysławic w powiecie Tarnowskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeremiasz33    0
Dnia 9.12.2021 o 18:33, przybyslawice5211 napisał:

To tanio u mnie małopolska w żniwa sojowe była 2700 zł brutto i też na razie trzymam  zobaczymy co będzie po nowym roku   

 

Dnia 9.12.2021 o 18:33, przybyslawice5211 napisał:

To tanio u mnie małopolska w żniwa sojowe była 2700 zł brutto i też na razie trzymam  zobaczymy co będzie po nowym roku   

Gdzie tak płacą za soje w małopolsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jeremiasz33 napisał:

 

Gdzie tak płacą za soje w małopolsce 

Tyle płacili w żniwa sojowe w Siedliszowicach i w Bieniaszowicach a teraz to nie wiem   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
1 godzinę temu, przybyslawice5211 napisał:

Tyle płacili w żniwa sojowe w Siedliszowicach i w Bieniaszowicach a teraz to nie wiem   

Wczoraj byłem w Siedliszowicach to soja 2400 z vatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
3 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

Właśnie słyszałem ze potaniała, może po nowym roku ruszy co cena ,nie wiesz po ile pszenica ?  

Sprzedałem 1330 z vatem od rana po południu Ci co przywozili już 1300 a od poniedziałku mówił ze wszystko w dół bo na rankach  światowych wszystko dołuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Nie pomyliło Ci się z tą ceną? 1300?

Ja prosto z pola sprzedawałem po 2400 na początku października. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
49 minut temu, Aroo22 napisał:

Nie pomyliło Ci się z tą ceną? 1300?

Ja prosto z pola sprzedawałem po 2400 na początku października. 

Kolega się pytał jaka cena pszenicy. Soja była 2400z VAT 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Aaa ok. A co do soji to na razie nie widać wzrostów. Chyba dobrze że sprzedałem od razu bo nawet miejsca nie ma gdzie trzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2021 o 13:35, lebek5 napisał:

Kolega się pytał jaka cena pszenicy. Soja była 2400z VAT 

A wiesz ze jest nowy skup w Czyżowie obok Niecieczy znajomy tam sprzedawał soje w żniwa    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
13 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

A wiesz ze jest nowy skup w Czyżowie obok Niecieczy znajomy tam sprzedawał soje w żniwa    

O  widzisz, widziałem jak budowali hale ale to myślałem ze dla siebie  a nie na skup .To 4 skup odemnie w promieniu 5 km. Nie wiesz jak płaci? Tak jak wszyscy?  

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Ile może zostać azotu w glebie po soi, która plonowała na poziomie 3,5 t z ha dla rośliny następczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Trudno powiedzieć, prawdopodobnie w pierwszym roku zadziała 30kg co będzie równoważne 125 kg saletry bo nawozy mineralne działają w najlepszym razie z 70% skutecznością. Po strączkowych wzrasta potenjał plonowania dla roślin następczych i jeżeli się ograniczy nawożenie to się go w w pełni nie wykorzysta. Z doświadczenia wiem że nie wolno odpuszczać ani PK ani N.  https://schr.gov.pl/container/program-azotanowy/ilosc azotu dzialajacego po uprawie bobowatych.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11
Dnia 4.10.2021 o 23:54, Siedzacybyk napisał:

Zauważyłeś różnice między strip tilem a uprawa pluzna lub uproszczona?

 

Przy takich wydajnościach, cenach za nawozy kosmicznych, na waszym miejscu obsialbym całe gospodarstwo soja. 4 tony albo i lepiej z ha, po 2500 za tonę, co daje 10 tys. przychodu. Koszty jak mniemam, pewnie minimalne, rzędu 2 tys. Jak łatwo policzyć dochód to 8 tys. Pomyśleć, że soje można 2-3 lata siać bez zmianowania. Mając 10 ha, zarobek roczny 80 tys. zł, plus dopłaty 10, razem 90 tys. A jeśli puścimy wodze fantazji, przeliczymy to na 100 ha??? W jeden rok możemy zarobić prawie 1 milion zł!!!

 

Hmm południe siałem dwa lata a potem pasowo. Na początku przygody z soja nie milem jeszcze zaszczepionych gleb bakteriami wiec plony były tak do 3T/ha. Obecnie większość pół mam już zaszczepionych brodawkami wiec myśle ze to wpływa na plus jeżeli chodzi o plonowanie a nie sama technologia uprawy. Sieje pasowo z innych względów poprostu i soja mi w tym systemie się udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Czy siał ktoś soję po burakach cukrowych? Bo tak myślę czy się nie położy soja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Wg mnie jeśli pH nie jest za dobre to możnaby spróbować, bo mogą być braki brodawek, więc możliwe że zdałoby to egzamin.  Natomiast przy pH ok 7 odradzam. Azot z buraków w głównej mierze będzie dostępny w lipcu ,a wtedy to akurat jest najintensywniejszy wzrost co w połączeniu brodawki plus azot z buraków to raz wyleganie dwa możliwa przedłużona wegetacja. Ale to tak wg teorii.   W sąsiednich wioskach gość po burakach też ma siać to będę widział jak u niego się to sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak u was na 5 klasie w dobrej kulturze wychodziła soja? Mam taki kawałek i nie chce mi się bebrac z łubinem, a sieje sporo soi gdzie indziej. Chodzi mi o to czy da rade 1,5 t uzyskać czy raczej uschnie... ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvba    7

Niby nie powinno się uprawiać soi na świeżo nawozonym obornikiem polu. Jak to wygląda w praktyce? Ma ktoś takie doświadczenia? Dałem obornik jesienią z myślą o uprawie qq ale przy obecnych cenach nawozu myślę o soi która trochę ograniczy nawożenie. Chciałbym ją posiać pierwszy raz więc nie mam praktycznej wiedzy. Ograniczyć nawożenie NPK doliczając to co jest w oborniku czy odpuścić soję na tej działce? Z drugiej strony ciekawe jakby wyglądała na samym oborniku bez NPK, ale z tego co wiem to chodzi głównie o system korzeniowy. Kolejna sprawa to ph gleby potrzebne do wiązania brodawek. Gleba jest mozaikowata i w jednym końcu ph ponad 7, a w drugim ph 5, będzie coś w tych miejscach z ph 5 jak w marcu rzucę wapno/ kredę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

miałem w tym roku soję na polu z pH 5.3, przed siewem poszło 2.5t/ha kredy granulowanej. brodawek było bardzo dużo ale to pewnie w znacznej mierze kwestia uwilgotnienia gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj