kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

SlawekSS86    7
2 godziny temu, johndeerek2792 napisał:

 

Pisz pismo jeszcze raz. Nawet jeżeli okaże się, że nie ma przeszkód to lepiej mieć papier w ręce niż zwracać dotację. Pewnym jesteś dopiero, gdy agencja odeśle skasowany weksel.

Przytoczony przykład nijak się ma do tego co masz zamiar zrobić, bo tutaj ojciec całkowicie zaniecha prowadzenia gospodarstwa. Na taka podmianę gruntów jak opisujesz w zasadzie nie potrzebowałeś zgody, bo liczy się aktualna powierzchnia upraw a nie czy to te same działki co parę lat temu. (o ile nie było inwestycji trwale związanej z gruntem)

Przechodziłem przez 4 nabory MGR w PROW 2007-2013 i co nabór zmieniały się wytyczne - czy struktura upraw ma być określona przez 5 lat od dnia podpisania umowy, czy od płatności ostatecznej.

Wniosek z naboru 2006 (umowa 207) rozliczyłem w 2009 (płatność). Weksel odzyskałem w 2014r - po skrupulatnej kontroli gospodarstwa czy na stanie znajdują się wszystkie pozycje z zestawienia. Sprawdzana była też powierzchnia i struktura upraw, włącznie z porównaniem ze stanem deklarowanym w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romkos96    0
5 godzin temu, Caryx321 napisał:

Każdy wniosk ma nadany znak sprawy i to po nim masz sie poszukać na liście. A powinneś go mieć na potwierdzeniu wniosku lub też na piśmie odnośnie poprawek oczywiście jeśli je miałeś.

Agencja powinna mi przysłać potwierdzenie wniosku? *nic takiego nie mam, posiadam tylko informacje o dostarczeniu listu na tel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Jak byś składał osobiście to by ci dali potwierdzenie no ale jak wysyłałeś to nie wiem jak to jest. Zadzwoń do agencji to ci podadzą ten Znak Sprawy bo bez tego to się nie odnajdziesz na liście -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Ja też dzwoniłem dzisiaj do Poznania, to jeszcze w tym tygodniu małe poprawki odnośnie biznesplanów , i w przyszłym tygodniu lista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

wczoraj miałem telefon z Strzeszynskiej Poznań odnośnie poprawek i wcale to tak szybko nie pójdzie dużo jest poprawek mówiła ta Pani 

mam takie pytanie czy po otrzymaniu decyzji mozna się wycofać z np planów nawozowych czy Lubinow bo w sumie to są zdania podzielone i nie wiem dokonca jak to jest a poco miec tyle obostrzen .... z gory dzieki za konkretne odpowiedzi.Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany możesz robić. Pamiętaj, że nie można spaść poniżej 12 punktów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Dzisiaj dzwoniłem do agencji wniosek rozpatrzony pozytywnie czekać teraz na decyzje wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Kujawsko-Pomorskie jest już lista, teraz tylko czekać na decyzje 9_9 powodzenia reszcie oczekującej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Wczoraj byłem złożyć wniosek o wypłatę pierwszej raty i z tego co się dowiedziałem to po otrzymaniu decyzji można już kupić wszystko co się ma w biznesplanie nawet jeśli nie otrzymało się pieniędzy. Oczywiście trzeba płacić ze swoich i przelewy robić z tego samego konta na które przyjdzie przelew z ARIMR.

Może to ktoś potwierdzić? Można już zrealizować biznesplan ze swoich a potem tak jakby otrzymać zwrot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest lista z lubelskiego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2
6 godzin temu, freetaxi napisał:

Zmiany możesz robić. Pamiętaj, że nie można spaść poniżej 12 punktów.

dzięki bo zdania były podzielone a teraz już wiem . a jeszcze mam jedno pytanko bo dziś byłem poprawki pisać  do biznesplanu i wyszło że zamiast 10 sztuk bydla musze sprzedac 16 w 2020 czyli docelowym i tu pytanie czy moge zwiekszyc produkcja roslinna czy dzierżawą ta dochodowosc bo Ta moja Księgowa mówi że nic już nie można zmieniać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można śmiało robić zmiany. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj