kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

adam131    307

Błędem było posłuchanie rady notariusza,że będzie taniej.Prowadząca wniosek mówiła,że część mówi,że punkty się należą ,a część,że nie i czekamy na pisemną decyzję.

Ogólnie sytuacja taka,że akt notarialny dotyczył dziedziczenia(po mamie która zmarła w 2010) i przekazanie gospodarstwa.Chcieliśmy zrobić tak,ze ja i rodzeństwo zrzekamy się na tatę i tata przekazuje mi.Notariusz mówiła,że to drożej wyjdzie i lepiej zrobić dziedziczenie ziemi po mamie dla każdego,a potem każdy przekazuje mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie miałem podobnego przypadku w tej kwestii więc nie doradzę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
Dnia 12.10.2018 o 20:35, adam131 napisał:

Od kiedy kat.T wbijają po zdaniu B+E ? Pytam z ciekawości,bo właśnie w 2016r zrobiłem B+E i nie mam T wbitego.

Kolega wprowadza cię w błąd nie wbijają ci kategori T, lecz jeśli zdasz b+e masz możliwość poruszania traktorem z przyczepami, jeśli się nie mylę ograniczenie 12t a jak pisze o kat. AM to tutaj inna bajka że wbijają bo jeśli zdasz jakąś kat. automatycznie dostajesz uprawnienia na AM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
11 minut temu, Bolek96 napisał:

Kolega wprowadza cię w błąd nie wbijają ci kategori T, lecz jeśli zdasz b+e masz możliwość poruszania traktorem z przyczepami, jeśli się nie mylę ograniczenie 12t a jak pisze o kat. AM to tutaj inna bajka że wbijają bo jeśli zdasz jakąś kat. automatycznie dostajesz uprawnienia na AM

Co inna osoba to inne zdanie... A te ograniczenie 12t to gdzie jest określone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17
Dnia 14.10.2018 o 21:22, Bolek96 napisał:

Kolega wprowadza cię w błąd nie wbijają ci kategori T, lecz jeśli zdasz b+e masz możliwość poruszania traktorem z przyczepami, jeśli się nie mylę ograniczenie 12t a jak pisze o kat. AM to tutaj inna bajka że wbijają bo jeśli zdasz jakąś kat. automatycznie dostajesz uprawnienia na AM

Nikt nikogo nie wprowadza w błąd. Zdając B+e masz wbite w prawko B+e i T. To jest pełnoprawne T możesz na nim śmigać dowolnym zestawem ciągnikiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
33 minuty temu, marcis napisał:

Komu można zlecić zrobienie planu nawozowego ?

Stacje chemiczno rolnicze, odr-y

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

Koledzy mam pytanie odnośnie zakupu  młody rolnik chodzi mi o to ze chcę kupić ziemię i jest 2 osoby na jednej nieruchomości i chcę zapłacić przy natariuszu wtedy nie mam potwierdzenia przelewu, czy wystarczy ze notariusz poświadczy ze przekazałem tyle i tyle za tą ziemie i wpisze to w akacje notarialnym, Agencja nie bedzie sie czepiała i rozliczy mi ta kwotę z biznesplanu ? pozdrawiam i czekam na odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ja mam tak zrobione, jedynym potwierdzeniem jest wpis w akcie notarialnym, że taką kwotę zapłaciłem sprzedającemu. Póki co nikt się nie czepia.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

Dzięki i ponieważ chce zapłacić przy notariuszu jak wspomniałem kupuje działkę 1 a jest 2 właścicieli i musiałbym 2 przelewy rb a tak to  zapłacę u notariusza i będzie spoko jak mówisz ze tak zrb to ja tak samo zrb pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na listy to jeszcze chyba poczekamy...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencja ma w tej chwili weryfikację wniosków o przyznanie pomocy dla małych gospodarstw, modernizację (dwa nabory). Tak szybko tego nie ogarną. Samo się wszystko nie zweryfikuje. Trzeba cierpliwie czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, LTZ55a napisał:
3 godziny temu, pepe96 napisał:

Dzięki i ponieważ chce zapłacić przy notariuszu jak wspomniałem kupuje działkę 1 a jest 2 właścicieli i musiałbym 2 przelewy rb a tak to  zapłacę u notariusza i będzie spoko jak mówisz ze tak zrb to ja tak samo zrb pozdrawiam 

Ja mam tak zrobione, jedynym potwierdzeniem jest wpis w akcie notarialnym, że taką kwotę zapłaciłem sprzedającemu. Póki co nikt się nie czepia.

No to zaoszczędzisz gdzieś 1 zł no chyba ze w tapczanie pieniądze trzymasz albo przyczepę tej ziemi kupujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Jestem z naboru 2017 i takie pytanko kiedy muszę zacząć robić plan nawozowy ? w ODR zleciłem to już jakiś czas temu ale pani powiedzała że na to mam czas i odkłada mi to co chwile jak to jest faktycznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpóźniej w okresie docelowym. Oczywiście przed złożeniem wniosku o płatność II raty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11
7 godzin temu, staszek131415 napisał:

No to zaoszczędzisz gdzieś 1 zł no chyba ze w tapczanie pieniądze trzymasz albo przyczepę tej ziemi kupujesz

ja dałem zadatek wcześniej przed dofinansowaniem i teraz chce kupić nie o to mi chodziło ze trzymam po tapczanem tylko logicznie pomyśl dałem zadatku 20 tyś a cena za całość 40 wiec jak musze rb przelew zeby w biznesplanie sie zgazała suma 40  to 40 musze przelać a tak to 20 zostanie jak by zwrucone zadatek a 20 dopłace sprzedającemu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

w sprawie listy bezie cie miel jak u nas był nabór w kwietniu to lista była w październiku dokładnie 31 a decyzje wysyłali w grudniu o przyznanie dofinansowania. 

Edytowano przez pepe96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie mowie o nowym naborze tylko o rozliczeniu drugiej raty 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

3 tygodnie po 3 miesiącach już masz?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11
2 minuty temu, maniek20 napisał:

ja nie mowie o nowym naborze tylko o rozliczeniu drugiej raty 

 

to 90 dni masz na przelew 2 raty a i jeszcze czasem kontrola moze być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

Tak na listy to jeszcze sporo poczekamy bo mi 2 tyg około temu przyszło pismo do poprawki poprawiłem co trzeba było I teraz czekam znowu wie może ktoś ile teraz muszę czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj