kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Rolnik2408    0

Czy ktoś z obecnych tu osób będąc beneficjentem młodego rolnika opłacał przez 12 msc krus i jednocześnie był zatrudniony na umowie zlecenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    567

ja tak miałem ale trzeba pilnować limitów ile można zarobić. Ryzykowna zabawa bo jak się przekroczy i wypadnie z krusu to cała kasa do oddania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlynek1021    0

Cześć

Będę składał wniosek w tym roku.

Właśnie obliczam wartość ekonomiczna gospodarstwa. 

Posiadam TUZy położone na obszarach natura 2000 w pakiecie rolosnosrodowiskowym 4.8 (cenne siedliska ptaków) oraz 5ha ornego (pszenica jara). Orientujecie się jaki jest przelicznik SO dla 1ha TUZ?

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10
Troker1979 napisał:

ja tak miałem ale trzeba pilnować limitów ile można zarobić. Ryzykowna zabawa bo jak się przekroczy i wypadnie z krusu to cała kasa do oddania.

Trzeba się po prostu dogadać z pracodawcą że wynagrodzenie nie może przekroczyć najniższej krajowej A resztę pod stołem i sprawa załatwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9

Czy jak mieliście jakieś umowy ustne, pisemne bez daty pewnej i inne, które nie wliczają się do wielkości ekonomicznej gospodarstwa, to uwzględnialiście je w swoich biznesplanach? 

Chciałem po prostu ich nie wprowadzać, żeby nie robić zamętu w papierach, tylko nie wiem, jak później zareagują, jak w dopłatach będzie zgłoszonych więcej hektarów... 

Może ktoś miał tego typu "problemy" w swoim przypadku, to byłbym wdzięczny za odpowiedź, jak to u Niego wyglądało.
Pozdrawiam

Edytowano przez Maniaks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Musisz dopasować uprawy zgodnie z wnioskiem o dopłaty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabawik    3
3 godziny temu, Maniaks napisał:

Czy jak mieliście jakieś umowy ustne, pisemne bez daty pewnej i inne, które nie wliczają się do wielkości ekonomicznej gospodarstwa, to uwzględnialiście je w swoich biznesplanach? 

Chciałem po prostu ich nie wprowadzać, żeby nie robić zamętu w papierach, tylko nie wiem, jak później zareagują, jak w dopłatach będzie zgłoszonych więcej hektarów... 

Może ktoś miał tego typu "problemy" w swoim przypadku, to byłbym wdzięczny za odpowiedź, jak to u Niego wyglądało.
Pozdrawiam

Zawsze możesz założyć nowy numer gospodarstwa na kogoś z rodziny i z dzierżaw składać wniosek na tą osobę a później ona tobie przeleje pieniądze 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    567
19 godzin temu, 21damiano21 napisał:

Trzeba się po prostu dogadać z pracodawcą że wynagrodzenie nie może przekroczyć najniższej krajowej A resztę pod stołem i sprawa załatwiona

terminowość wypłat też jest ważna. Miałem miesiąc że jedna wypłata się opóźniła a druga szybciej i dwie w jednym  miesiącu dostałem. Naszczęście obie nie przekroczyły najniższej pensji.

3 godziny temu, freetaxi napisał:

Tak. Musisz dopasować uprawy zgodnie z wnioskiem o dopłaty. 

To jak to wpisać w kalkulator SO przy wniosku o drugą ratę? Jak wpiszesz w uprawy to esu wzrośnie a działka nie kwalifikuje się do biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Takie działki i uprawy zaznacz jako "inne". Wtedy nie będzie liczyć się z tego wielkości ekonomicznej.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Ale wtedy jak mi się wydaje dostaje się tylko 2 pkt.Gdyby zrobić jeszcze RL.16, wtedy ma się tytuł technika rolnika i 5 pkt. Tak chyba było przy ostatnim naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3

Panowie chce składać wniosek o 2 ratę. Mija właśnie rok od przelewu 1 raty. Miałem zadeklarowane uzupełnienie wykształcenia (jestem w trakcie). Czy mogę już składać czy dopiero jak uzupełnię wykształcenie ? Co sprawdzają oprócz inwestycji na kontroli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

a masz zawiadomienie że będzie kontrola? ja miałem kontrolę to luzik, pojeździliśmy po polach, pomierzyli, kawę wypili i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3

Nie mam ale słyszałem ze po złożeniu wniosku o 2 ratę kontrola gwarantowana :) nie sprawdzali żadnych papierów ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

kto Ci mówił że gwarantowana? skłamał :) ja nie miałem przy 2 racie nic... nie sprawdzali bo to był początek mr, tzn sprawdzili tylko bydło i paszporty bo miałem wpisane we wniosku że będzie bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Cześć.

Wiecie czy maszyna którą złożyłem w biznesplanie musi być identyczna w rzeczywistości? Chodzi mi o ten sam siewnik tylko zamist redlic talerzowych chce dwutalerzowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
9 godzin temu, ziomekq napisał:

Nie mam ale słyszałem ze po złożeniu wniosku o 2 ratę kontrola gwarantowana :) nie sprawdzali żadnych papierów ? 

U mnie kontroli nie było a 2 rata już na koncie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie na ile lat musi być umowa użyczenia sprzętu od ojca ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób na czas trwania zobowiązań. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, freetaxi napisał:

Zrób na czas trwania zobowiązań. 

czyli jak dam 7 lat to będzie okej :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób na 10. Też będzie dobrze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj