kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

szymi4512    1

Witam, złożyłem wniosek na Młodego rolnika w lipcu 2020 roku. Byłem wtedy kawalerem, nie posiadałem i nadal nie posiadam na siebie ani 1 ara ziemi. Teraz wniosek jest rozpatrywany i został odrzucony z powodu, że moja żona ( ślub był we wrześniu) posiada na siebie 4ha od 4 lat. Czy jest jakaś szansa, żeby obejść tą sytuację? Pomocy!


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

To coś nie tak przyjmuje się stan na dzień złożenia wniosku a po drugie żona miała przed ślubem właściwości jeżeli nie dopisała ciebie to nie stałeś się z automatu współwłaścicielem a nawet jeśli tak to od momentu ślubu prawo nie działa wstecz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Tłumaczą się tym, że jeżeli małżonka ma ziemie wiecej niż 2 lata to już po ptakach. W Polsce prawo jest nienormalne! Okazuje się, że nie będąc jeszcze małżeństwem, w sumie to planując ślub stałem się już posiadaczem ziemi


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Głupi temat, aż mi nerwa ruszyło. Na jakiej zasadzie żona objęła tę ziemie. Darowizna, kupno czy moze spadek? Składała dopłaty itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorrrr    0
Dnia 22.01.2021 o 12:52, Bolek96 napisał:

a czy kontrola w MR jest u każdego beneficjenta ?  bo jestem z naboru 2017 i 2 rata wpłynęła w październiku ub. roku i się zastanawiam czy jeszcze mogą wpaść do końca programu czy jak to jest

Miałeś kontrolę przed wypłatą drugiej raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1
48 minut temu, gabrysiek napisał:

Głupi temat, aż mi nerwa ruszyło. Na jakiej zasadzie żona objęła tę ziemie. Darowizna, kupno czy moze spadek? Składała dopłaty itp.?

Żona dostała te ziemię od rodziców, co najlepsze w czasie gdy nie byliśmy jeszcze małżeństwem. Dopłaty składała.
Wniosek na Młodego rolnika składałem gdy nie byliśmy jeszcze małżeństwem.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ale zanim przyszła decyzja wziąłeś ślub ? Małżonka składa wniosek o dopłaty dłużej niż 2 lata ? Jeżeli na dwa pytania odpowiedziałeś tak to odpadasz

Wziąłbyś ślub po decyzji to byłoby Ok. Jeżeli wcześniej a zona składała wniosek o dopłaty to niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Zetorrrr napisał:

Dnia 22.01.2021 o 12:52, Bolek96 napisał:

a czy kontrola w MR jest u każdego beneficjenta ?  bo jestem z naboru 2017 i 2 rata wpłynęła w październiku ub. roku i się zastanawiam czy jeszcze mogą wpaść do końca programu czy jak to jest

Miałeś kontrolę przed wypłatą drugiej raty?

podpinam się pod pytanie napisz jeszcze jaki oddział regionalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

ja nie miałem żadnej kontroli przed wypłatą 2 raty 

tylko że ja kupowałem ziemię  to wysłałem im wszystkie akty i faktury na środki obrotowe 

oddział lubelski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

jak długo czekaliście na przelew od złożenia wniosku o wypłatę 2 raty??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Z wnioskiem o 2rate wysyłaliście tylko oświadczenie o prowadzeniu ewidencji czy całą ewidencję przychodów i rozchodów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
22 godziny temu, Zetorrrr napisał:

Miałeś kontrolę przed wypłatą drugiej raty?

nie nic nie miałem tylko faktury za maszyny im wysłałem i tabliczki znamionowe bo chcieli i po tym 2 tyg i kasa na koncie

oddział WLKP.

nabór 2017 wniosek o 2 ratę składałem w maju 2019 a dostałem październik 2020

Edytowano przez Bolek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

wniosek o płatność II raty koniec maja 2020
otrzymany list o niezałatwieniu sprawy w terminie  i wyznaczenie terminu do ~luty 2021
październik 2020 wezwanie do przestawienia dowodów na spełnienie warunków wypłaty pomocy czyli drobne poprawki + kompleksowe zdjęcia 
początek grudnia 2020 wypłata II raty

cierpliwie czekałem pół roku, a niektórzy tu na forum mają sra**** że muszą już drugi miesiąc czekać 🤣

50 minut temu, Bolek96 napisał:

nabór 2017 wniosek o 2 ratę składałem w maju 2019 a dostałem październik 2020

ładnie przeciągnęli. pewnie skarbiec był pusty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witamdostalem premie w ubieglym roku mialem produkcje zbozowa i ziemniaki.Zakupilem nowe dzialki chcialbym zasiac cebule takze . Czy musze wystapic o zgode lub zmienic biznesplan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Czy po otrzymaniu 2 raty mogę spodziewać jeszcze kontroli ?

Co trzeba złożyć pod koniec  realizacji biznesplanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Jak składałem dokumenty o wypłatę 2 raty, to mi mówili, że robią losowanie które wnioski będą kontrolowane więc nie zawsze kontrole są na miejscu. Sprawa komplikuje się z tymi, którzy mają plan nawozowy lub jakieś inwestycje budowlane bo tutaj prawie zawsze kontrole są robione. Ogólnie im większe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości tym większe ryzyko kontroli, czyli im więcej ktoś nabrał zobowiązań tym gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj