kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

axe300    6
6 godzin temu, Troker1979 napisał:

Plan nawozowy na rok docelowy trzeba chyba tylko mieć? MR2015 poprawcie mnie jak się mylę?

Wg mojej wiedzy w MR2015 plan nawozowy (... o którym mowa w załączniku nr2 do rozporządzenia MRiRW z dnia 18marca 2015) na wszystkie 5 lat 2015-2020

Ciekawiej jest z ankietą monitorującą. Pozwolę zacytować odpowiedz bo rok docelowy w biznesplanie mamy 2020 a nie 2021!

Cytat

Przedmiotowe zagadnienie reguluje § 25 Rozporządzenia. Beneficjent wsparcia otrzymanego w następstwie ubiegania się o przyznanie pomocy w 2015 r., zobowiązany jest, aby w terminie 90 dni przed dniem, w którym upływa 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy, przedłożyć dyrektorowi oddziału regionalnego Agencji informację o realizowaniu, co najmniej do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy, następujących warunków:

- prowadzenia jako kierujący działalności rolniczej w gospodarstwie, którego rozwoju dotyczył biznesplan,

- spełniania warunku dotyczącego zakazu współwłasności lub współposiadania w odniesieniu do wskazanych w biznesplanie, wchodzących w skład gospodarstwa w okresie wyjściowym budynków, budowli oraz użytków rolnych (nie dotyczy małżeńskiej wspólności majątkowej, wspólnot gruntowych oraz z wyłączeniem budynków, budowli i użytków rolnych będących przedmiotem współwłasności, objętych realizowaną przez osoby wspólnie wnioskujące operacją typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem),

- utrzymania osiągniętego w wyniku realizacji biznesplanu wzrostu wielkości ekonomicznej gospodarstwa,

- prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie lub księgi przychodów i rozchodów, lub księgi rachunkowej, lub ewidencji przychodów i rozchodów na podstawie odrębnych przepisów,

- prowadzenia działań, z tytułu których przyznano punkty.

Także:
 

Cytat

Niniejszym potwierdzamy, że w związku z treścią § 8 ust. 5 pkt 2 Rozporządzenia, w przypadku, gdy okresem docelowym realizacji biznesplanu jest dla beneficjenta rok 2020 (zakończenie realizacji biznesplanu pomiędzy 16 maja 2020 r. a 15 maja 2021 r.), do wyliczenia wielkości ekonomicznej gospodarstwa należy uwzględniać produkcję w gospodarstwie w roku kalendarzowym 2020.

 

Jeżeli dzień upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy mija we wrześniu 2021 r., w odniesieniu do wyliczenia wielkości ekonomicznej gospodarstwa na potrzeby informacji, o której mowa w § 25 Rozporządzenia (zwanej przez Pana ankietą monitorującą), zastosowanie będzie miał przepis § 8 ust. 6 pkt 2 Rozporządzenia, zgodnie z którym należy określić potencjał ekonomiczny gospodarstwa w oparciu o produkcję prowadzoną w roku kalendarzowym 2021.


Pilnujcie tej biurokracji 😍 

7 godzin temu, kuba3211 napisał:

Nabór 2020.

Jakaś decyzja? Ktoś coś? 

U mnie poprawki były miesiąc temu i teraz cisza

od zakończenia naboru MR2020 minęło prawie 6 miesięcy, Na decyzje z  MR2015 czekałem 8 miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Nie mnie to oceniać czy dobrze czy źle. Jak chcesz być czysty jak łza to zalecam 5 lat. A te utracone lata to zagadaj dobrze z doradcą to dasz rade nadrobić zaległości. Warunek to badania gleb. Jest wymóg archiwizacji dokumentów 5 lat nawet z uproszczonej księgowości - faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

bokiem mi wyjdzie ten młody rolnik jak trza będzie oddać 80 tys z odsetkami

uff

10. Plan nawozowyMłody rolnik, który zadeklaruje przygotowanie planu nawozowego, musi posiadać i stosować plan nawozowy co najmniej od okresu docelowego realizacji biznesplanu do upływu 5 lat od wy-płaty pierwszej raty pomocy. Zalecane jest, aby plan nawozowy był opracowany i stosowany od pierwszego sezonu wegetacyjnego objętego realizacją biznesplanu. Kopia planu nawozowego oraz kopia wyników chemicznej analizy gleby musi stanowić załącznik do wniosku o płatność drugiej raty pomocy. Plan nawozowy powinien być sporządzony przez uprawnionego doradcę

axe w jakim programie masz plan nawozowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

A ja mam pytanie o plan nawozowy.

Czy ma być on do każdej działki ewidencyjnej czy rolnej. 

Bo mam pola które składają się np z 2 działek ewidencyjnych ale mają ok 2ha. O czy muszę pobierać dwie próby i w plane też mają być te działki osobno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Nie mam pojęcia w jaki programie. Zlecam doradcy, płace nie małe pieniądze i tyle. Później w ewidencji uważam aby nie przekroczyć dawek, a w praktyce wiadomo jak jest...


W naborze MR2014 było ~23400 wniosków a MR2015 ~3300 wniosków. Tak w ogóle to w MR2015 było tyle nie wiadomych że ciężko było znaleźć odpowiedz jak np jakie usługi doradcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Jestem na Krusie od 1.09.2020. Pierwsza rata 19.01.2021. Mogę podjąć umowę zlecenie nie przekraczając minimalnego wynagrodzenia i wszystko będzie ok? Dobrze rozumiem, bo tej pory tłumaczono mi, że nie mogę, a kolega podjął pracę i własnie otrzymał coś takiego.

Krus-praca.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    570

Możesz pracować ale ryzyko jest. Trzeba pilnować terminowości i kwot przelewów a to akurat jest po stronie pracodawcy. A i to chyba może być tylko umowa zlecenie a nie jakaś część etatu. Ryzyko duże bo jak coś pójdzie nie tak to kaska to zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

Ja jestem na KRUS i pracuje na umowę zlecenie o też brałem MR jakieś ryzyko jest ale aby je zminimalizować trzeba podpisać umowę w taki sposób żeby była ustalona stawka stala. W roku 2021 maxymalna stawka to 2800zl brutto. I każda taka umowę trzeba zgłaszać w KRUS i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobra a teraz pytanie czy mogę na takie umowe zlecenie do 2800 zł pracować za granicą powiedzmy ze wypad 2 3 tyg umowa zlecenie w euro i wartosc dajmy na to 500 euro i przy kursie z tego dnia 4.50  daje 2250 zł ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Nie wiem czy nie musiałbys przyjąć do przeliczania średniego kursu miesięcznego EUR/PLN z NBP jeżeli chciałbyś przeliczyć płatnośc z euro na złotówki za okres 2-3 tygodni w danym miesiacu.Najlepiej zapytać dobrej ksiegowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no właśnie bo powiedzmy że robię takie strzały teraz swiateczne co roku 2 3 tyg i tak jak na umowie jest 200 300 euro wpisane to przeszło by ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, masa24 napisał:

200-300 euro za miesiąc ?

no wiadomo 😷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

ja mam zapisaną stawkę godzinną 17 zł brutto. nie mam wpisanej stałej stawki... Mogą się przyczepić wtedy? Wgl nawet rozliczenie pitu mi nie przyszło

Przed chwilą, lexiflexi napisał:

ja mam zapisaną stawkę godzinną 17 zł brutto. nie mam wpisanej stałej stawki... Mogą się przyczepić wtedy? Wgl nawet rozliczenie pitu mi nie przyszło

oczywiście umowa zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
Dnia 28.01.2021 o 22:27, marcin1971992 napisał:

Witam.skończyłem technikum ,nie rolnicze.Czy kurs R.3. wystarczy do uzupełnienia wykształcenia?

Ja mam RL.03 dzwoniłem do ARiMR mówili że wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

w 2020 stawka godzinowa to 17 brutto, teraz już 18.30. jeżeli nie przekroczysz kwoty minimalnego wynagrodzenia to nie mogą się przyczepić. u mnie KRUS na koniec mojej przygody chciał oświadczenie od pracodawcy ile zarobiłem w danym miesiącu i na tej podstawie wszystko podsumowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Ostatnio Złożyłem wniosek o 2 ratę i mam pytanie jak w praktyce wygląda czas oczekiwania na wypłatę drugiej raty, wcześniej jest jakaś kontrola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

Brat ma zamiar złożyć papiery na premię dla Młodego Rolnika,będzie zaczynał kurs r-03 (teraz chyba r-04). Jaka jest obecnie kwota pomocy? Bo słyszałem ,że ma być nawet 200 tys zł. No i najważniejsze: Czy za te pieniądze można kupić tylko nowy sprzęt? Czy używany też można rozliczyć? I ile z tej  kwoty można przeznaczyć na zakup ziemi, a ile na środki do produkcji rolnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj