kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

bezbarwny    1268

@freetaxiTo ma być uzasadnione ekonomicznie nie dla agencji, a dla rolnika. Gospodarstwo ma przynosić dochód z produkcji.

poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, ale Kolega chciałby całkowicie zrezygnować z chowu bydła mięsnego, na rzecz upraw polowych. Jeśli to zrobi, to o jakim obrocie stada piszesz?


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oczywiście, że da się. Kwestia zwiększenia tylko wielkości ekonomicznej w okresie docelowym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A czy ten wzrost ekonomiczny ma trwac tylko rok czy 3 lata czy jak długo ? Bo jesli rok to mozna posiac cos dziwnego zeby uzyskac wzrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6
Dnia 9.02.2020 o 20:41, rolas360 napisał:

Czy jeśli będę składał wniosek o wypłatę 1 raty to muszę mieć jakieś faktury z zakupu i sprzedaży?

Polecam przeczytać rozporządzenie to będziesz takie rzeczy wiedzieć, albo co najmniej instrukcje dostępne na stronie arimr

"Do wniosku o płatność pierwszej raty pomocy dołącza się dokumenty potwierdzające spełnienie warunków, z zastrzeżeniem których została wydana decyzja o przyznaniu pomocy, jeśli nie były spełnione w dniu wydania decyzji o przyznaniu pomocy, w szczególności: 1) dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa; 2) dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu; 3) kopia lub wydruk strony z ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie lub księgi przychodów i rozchodów, lub księgi rachunkowej, lub ewidencji przychodów i rozchodów 7 prowadzonej na podstawie odrębnych przepisów, zawierającej informację o zdarzeniach gospodarczych, które wystąpiły w gospodarstwie beneficjenta po dniu doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, lub zaświadczenie wydane przez biuro rachunkowe",

1 godzinę temu, kris148a napisał:

Czyli da się zejść ze zwierząt w zamian upraw?

Na moje oko przy takiej ilości bydła to było by ciężko, ale posadzić jakieś truskawki, borówki amerykańskie i inne takie zwiększyć ziemniaka to może by się udało, przy wniosku na stronie arimr jest taka tabelka z wartościami ekonomicznymi poszczególnych upraw, popatrz sobie tam i policz może coś Ci się uda wykombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2020 o 21:38, kris148a napisał:

Witam, nabór 2018, 20 grudnia 2019 wysłałem wniosek o 1 transze i czekam. Dotychczas miałem bydło opasowe i w biznes planie że zwiększa, zwiększone już dawno ale czy można zmienić biznes plan? Tak żeby zostać aby przy produkcji roślinnej, opas przy nakładzie roboty, susze, cena 1 zł w dół w porównaniu co było rok temu a wszystko inne do produkcji w górę. Nie ma sensu teraz przez 5 lat dokładać do tego, da radę zmienić biznesplan i jak to można zrobić? Jak bym mógł powiększyć wartość przy produkcji roślinnej?

Ja. Miałem bydło opasowe we wniosku ale planuje posadzić bób. 1ha mega mi podniósł wzrost ekonomiczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bez prowadzenia nawet własnej księgowości będziesz się rozliczał VAT? Chyba, że na pamięć wszystkie kwoty z faktur będziesz znał do rozliczeń miesięcznych/kwartalnych ?

Przy paru fakturach zapłacisz do 200 zł dla księgowego za obsługę miesięcznie i masz z głowy wszystko.

I to 200 brutto, czyli rozliczysz jeszcze z tego VAT to wyjdzie trochę taniej

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Jak bez prowadzenia nawet własnej księgowości będziesz się rozliczał VAT? Chyba, że na pamięć wszystkie kwoty z faktur będziesz znał do rozliczeń miesięcznych/kwartalnych ?

Przy paru fakturach zapłacisz do 200 zł dla księgowego za obsługę miesięcznie i masz z głowy wszystko.

I to 200 brutto, czyli rozliczysz jeszcze z tego VAT to wyjdzie trochę taniej

Sam nie rozliczam faktur, mam księgowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Czajnik 12345 odezwij się do mnie na priw albo tu ile miałeś we wniosku bydła, na jakim jesteś etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plastuś    0

Jakie dane muszą się znaleźć na umowie dzierżawy i czy wystarczy umowa z datą pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

okres dzierżawy minimum 7 lat 

kwota czynszu 

dane dzierżawcy i dzierżawiącego  oraz nr  dokumentu potwierdzającego tożsamość 

numer działki  i w jakim obrębie jest położona 

no i taką umowę najlepiej u notariusza potwierdzić 

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuje to nie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, plastuś napisał:

A czy trzeba zgłaszać  umowę do geodezji?

Dobrze byłoby w Starostwie ją zgłosić, wziąć potwierdzenie, z nim i umową do gminy, i zgłosić do podatku. W mojej gminie jest to wymagane chociażby z tego powodu, żeby o zwrot podatku akcyzowego się starać na tę dzierżawę. Zasadnym jest, żeby w umowie zawarty był paragraf, mówiący o przeniesieniu kosztów podatku za grunt, na dzierżawcę. Mając taki zapis, nie trzeba ustalać czynszu dzierżawnego. Poza tym, wykazując w nakazie podatkowym dzierżawione grunty, łatwiej jest o kredyt np. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich i pozdrawiam na starcie :)

Mam pewien problem, niestety trafiłem na bardzo niekompetentną Panią z ODR, która wykonała mój wniosek i biznesplan na MR. Ale trafiłem tutaj do was i mam nadzieję, że teraz wreszcie coś będę wiedział.

W skrócie: W tej chwili mam 8,5 h ziemi na własność, województwo lubelskie. W pozytywnej decyzji, którą dostałem kilka dni temu mam 14,94 punktów. Ale kilka punktów odpadnie, więc zostanie mi 9,94 :

- różnica wieku 4, inwestycja budowlana 3, przygotowanie produktów do sprzedaży 1, ochrona środowiska i klimatu 1,94  

No i okej teraz chciałbym zmienić sobie maszyny rolnicze które były podane na szybko do biznesplanu. Po prostu znalazłem inne albo dokładnie takie same ale tysiąc złotych tańsze, plus chcę dodać jedną maszynę - przyczepę za około 16 tyś brutto. No ale ta Pani mówi, że nie mogę bo mam punktów na styk. No więc tłumaczę, że to tylko cena się zmieni. A ona mi mówi, że punkty  za ochronę środowiska liczą się od wartości maszyn i nic nie mogę zmienić. Trochę tego nie rozumiem i nie wiem co zrobić, zadzwonię do agencji i się dopytam no bo dla mnie to nie logiczne, żebym nie mógł kupić czegoś co serio mi się przyda a mam kupować np. rozsiewacz, który nie będzie praktycznie wykorzystywany, bo jeden już mam..

A więc jak to jest, mogę sobie pozmieniać te maszyny czy nie? 

Będę miał jeszcze wiele pytań ale to najpierw muszę przeczytać cały ten wątek na forum.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z waszej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
36 minut temu, Lubiraz_Allerano napisał:

Witam Was wszystkich i pozdrawiam na starcie :)

Mam pewien problem, niestety trafiłem na bardzo niekompetentną Panią z ODR, która wykonała mój wniosek i biznesplan na MR. Ale trafiłem tutaj do was i mam nadzieję, że teraz wreszcie coś będę wiedział.

W skrócie: W tej chwili mam 8,5 h ziemi na własność, województwo lubelskie. W pozytywnej decyzji, którą dostałem kilka dni temu mam 14,94 punktów. Ale kilka punktów odpadnie, więc zostanie mi 9,94 :

- różnica wieku 4, inwestycja budowlana 3, przygotowanie produktów do sprzedaży 1, ochrona środowiska i klimatu 1,94  

No i okej teraz chciałbym zmienić sobie maszyny rolnicze które były podane na szybko do biznesplanu. Po prostu znalazłem inne albo dokładnie takie same ale tysiąc złotych tańsze, plus chcę dodać jedną maszynę - przyczepę za około 16 tyś brutto. No ale ta Pani mówi, że nie mogę bo mam punktów na styk. No więc tłumaczę, że to tylko cena się zmieni. A ona mi mówi, że punkty  za ochronę środowiska liczą się od wartości maszyn i nic nie mogę zmienić. Trochę tego nie rozumiem i nie wiem co zrobić, zadzwonię do agencji i się dopytam no bo dla mnie to nie logiczne, żebym nie mógł kupić czegoś co serio mi się przyda a mam kupować np. rozsiewacz, który nie będzie praktycznie wykorzystywany, bo jeden już mam..

A więc jak to jest, mogę sobie pozmieniać te maszyny czy nie? 

Będę miał jeszcze wiele pytań ale to najpierw muszę przeczytać cały ten wątek na forum.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z waszej strony :)

Ja tak samo zmieniam maszyny które wcześniej podałem w biznesplanie. Tzn zmieniam producentów, ale szerokości robocze i inne parametry zostają bez zmian. Zmiana z prostego powodu, te co teraz znalazłem sa tańsze niż te co podałem w biznesplanie na początku. Po prostu składasz podanie o zmiany, podajesz co zmieniasz i już, arimr ma 1miech czasu na decyzję. Co do dodania nowej maszyny to nie wiem jak to działa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

Lubiraz_Allerano

Prościej by było przed dostaniem decyzji, ale i teraz możesz spróbować, jak kolega wyżej napisał, podanie o zmiany do BP i czekać, jak zaakceptują to gitara, jak nie to albo sie dostosować albo kombinować tak żeby mieli powód do akceptacji. Jak ładnie logidznie to napiszesz to nie powinno być problemu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kris148a napisał:

Czajnik 12345 odezwij się do mnie na priw albo tu ile miałeś we wniosku bydła, na jakim jesteś etapie.

Pismo dostałem o trudny charakter sprawy wydłużony czas rozpatrywana. I poprawka z dzierżawa ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
A to ja takie pisma też dostałem przed rozpatrzeniem, to tylko dlatego żeby termin przedłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

ktos z was moze orientuje sie jakto jest z maszynami przy zakupie z Mlodego rolnika a mianowicie w BS mam przyczepe o ladownosci 10 T i pojemnosci ladunkowej 11.8m ale okazalo sie ze pojemnosc ladunkowa bedzie 13.2m a ladownosc przy dodatkowym wyposazeniu spadnie ponizej 10 T wg homologacji i jak na to patrzy agencja?aneksowac musze zmiany w BS w takim wypadku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj